MOTOR, CHOD: závada setrvačníku

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Miran
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rokycany

MOTOR, CHOD: závada setrvačníku

Příspěvek od Miran »

Ahoj všichni tak jsem dnes zjistil mé problémy.
Měl jsem pocit, že to jde na tři a prostě není to ono a pro to jsem dnes navštívil VW-Posche Plzeň.Prostě mi každej říkal něco jinýho tak jsem musel přistoupit k tomuto kroku.Mohu říct ,že jednání supr asi na mně poznali ,že jsem vyklepanej jak sulc.
A tak vám zdělím co to je. Nebude te tomu věřit, ale je to setrvačník.Bylo mi řečeno,že je tam dvojitý setrvačník který se naklápí a běhá v určitém rozptilu kolem osy.Tento rozptyl sleduje čidlo , které vyhodnocuje jak má motor běžet a já už mám rozptyl tak velký, že se někdy dostane mimo čidlo.A prostě to rozhodí motor.Ukázal mi to i názorně při volnoběhu.
Když jsem držel spojku motor si předl jak koťátko ani nebyl slyšet.Když jsem pustil spojku tak to pomalu začlo jemně vibrovat na volantě až jsem to cítil v celim autě po sešlápnutí spojky vše ustalo.Setrvačník se dostal přesně do oblasti čidla a byl klid a to se děje i při jízdě a motor chodí prostě jak chce. Tak to je asi tak vše o čem jsem Vás chtěl informovat. Jo to nejlepší na konec potřebuju setrvačník na sharánka pd 85Kw 2001. Na novej nemám. 21000,.Kč Ještě chci tuto závadu řešit s původním majitelem mám to auto tři neděle a taková pecka.Sleva nebo vrácení zatím se mějte hezky Miran

Uživatelský avatar
Aknel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aknel »

Každopádně se podívej do Auto-anonce nahradní díly vw.
Nechá se tam někdy něco splašit a hlavně jsou tam vypsaná autovrakoviště.
Jinak ti povim že máš docela pech.
Jo a prosimtě kolik si tam přibližně řeknou za 1h.práce?
Kdyby bylo nejhůř tak do Plzně to mam nejblíž.

Uživatelský avatar
kedaR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kedaR »

Tak takhle jsem já přišel k novému motoru,jak píšeš setrvačník ranec peněz,když už hodáš nový tak to chce i lamelu a přítlačák.Nakonec jsem koupil motor z Fábie RS 96kw,polepšil mu turbem ze 110kw a Reesha dodal soft.Teď jsem s tím nadmíru spokojený a vyšlo to sice o kousek dráž ne ta spojka ale to svezení.
Takže rada vlítni na prodábvajícího vytluč z něho slevu a kup celý motor./může být i holý protože turbo je na Sharanech stejně jiné použiješ svoje/
Starší setrvák moc nedoporučuji když nevíš co má za sebou a navíc ho budeš těžko shánět.
Jen tak pro zajímovast kolik na tom je KM ?
Tak ať dobře pořídíš
Alík a asi 160 kobylek

Uživatelský avatar
Miran
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rokycany

Příspěvek od Miran »

Mám na tachometru asi 199 tis platil jsem 1060kč .A mám protokol co tomu je .Říkam byli ochotní přijímací technik p.Moláček 377432618.Měli to tam tři hodiny.

Uživatelský avatar
Aknel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aknel »

Tak to už mi zbývá pouhých 5000km.
Dík za číslo

Uživatelský avatar
DiDcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Středohoří, tam u toho špinavého potoka jménem Labe

Příspěvek od DiDcz »

No potěž pánbůh.
Měl jsem na tacho 225K (s tím jsem si samozřejmě už trochu pohrál) kdyz jsem autí kupoval (necelé dva měsíce).
Při volnoběhu auto občas jemně zavybruje. Otáčky motoru se ale nemění. Při sešlápnutí spojky vybrace zmizí. Za jízdy nic nepozoruji. Doufám že na tom nejsem stejně jako Ty.
V každé případě Ti to nepřeju.

Na Toledu 1.9TDi jsem měnil asi před rokem a pul setrvak + spojku a vyplázl jsem 28000.

Prosím už néééé.....

Uživatelský avatar
kedaR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kedaR »

Jo tak to seš na to připravenej takhle se to chovalo mě u Mirana už to je extrém když to už rozhodí i čidlo na snímání otáček.ale na našich autech je to častý problém "dvouhmotový setrvák"
Já to koupil taky s příznaky jako máš ty a najezdil jsem s tím asi 30 tis.KM a nijak se to dál nerozšířovalo neměnilo.
No pro jistotu jsem to vyměnil když se mi naskytl motor
Alík a asi 160 kobylek

Uživatelský avatar
DiDcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Středohoří, tam u toho špinavého potoka jménem Labe

Příspěvek od DiDcz »

kedaR píše:Jo tak to seš na to připravenej takhle se to chovalo mě u Mirana už to je extrém když to už rozhodí i čidlo na snímání otáček.ale na našich autech je to častý problém "dvouhmotový setrvák"
Já to koupil taky s příznaky jako máš ty a najezdil jsem s tím asi 30 tis.KM a nijak se to dál nerozšířovalo neměnilo.
No pro jistotu jsem to vyměnil když se mi naskytl motor
Můžeš mi prosím prozradit na kolik tě to celé vyšlo?
Případně co VŠECHNO bylo potřeba? Začínám se děsit při představě 21000 za setrvačník + 12000 spojka.

Snad to nebude mít rychlý spád a několik desítek tisíc KM to vydrží. Když se to ve tvém případě nijak nazhoršovalo.

Ještě jsem zapoměl dodat, i když nevím jestli to s tím nějak souvisí, že mi jde dost z tuha sešlapovat pedál spojky. (někdo tvrdí že s tím nic nejde dělat, jiný že to jde odvzdušnit (hydraulika). Netušíte co s tím?

Dík
TDI= Ten Dým Ignorujte

Uživatelský avatar
kedaR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kedaR »

odvzdušnit asi půjde,
a už se rozhlížej,výhoda je že Fábie má stejný setrvák a tech aut je víc podívej se třeba na www:elitecat.cz a tam když si najdeš setrvák i s cenou tak zvolíš použito i v jiných vozech nebo něco takového a ono ti je to vypíše
Alík a asi 160 kobylek

Uživatelský avatar
DiDcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Středohoří, tam u toho špinavého potoka jménem Labe

Příspěvek od DiDcz »

kedaR píše:odvzdušnit asi půjde,
a už se rozhlížej,výhoda je že Fábie má stejný setrvák a tech aut je víc podívej se třeba na www:elitecat.cz a tam když si najdeš setrvák i s cenou tak zvolíš použito i v jiných vozech nebo něco takového a ono ti je to vypíše
Děkuji.
TDI= Ten Dým Ignorujte

Uživatelský avatar
kedaR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kedaR »

4ím jsi dělal km na Sharanu?
Alík a asi 160 kobylek

Uživatelský avatar
DiDcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Středohoří, tam u toho špinavého potoka jménem Labe

Příspěvek od DiDcz »

kedaR píše:4ím jsi dělal km na Sharanu?
Kabelem a VagTacho (jedna z tech poslednich verzi) 1.65 mam tucha
TDI= Ten Dým Ignorujte

Uživatelský avatar
Aknel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aknel »

To DiDcz.
Tak ty vybrace pocituji již od nějakých 150 000km.Neni to nic pravidelného ale zdá se mi že to sem tam udělá když je studený.Myslel jsem si že to bude nějaký silenblok na motoru.
Pánové začínam se modlit.

Uživatelský avatar
DiDcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Středohoří, tam u toho špinavého potoka jménem Labe

Příspěvek od DiDcz »

Aknel píše:To DiDcz.
Tak ty vybrace pocituji již od nějakých 150 000km.Neni to nic pravidelného ale zdá se mi že to sem tam udělá když je studený.Myslel jsem si že to bude nějaký silenblok na motoru.
Pánové začínam se modlit.
Vítej v klubu Šplouchalů a (už jsem přišel na to pravé slůvko) Vybrátorů.
Já vím že to neni taková pr**l, ale jestli Ti to dělá už 45K km a nezhoršuje se to, tak to třeba ještě 45K vydrží.
TDI= Ten Dým Ignorujte

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

Já dával za komlet spojku i se setrvakem 30.060,- Tohle už mám za sebou :cry:
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“