Passat plynový pedál nereaguje.

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
alesek22
Člen klubu
Příspěvky: 2096
Registrován: 11.08.2008 23:56
Bydliště: Miletín VW

Passat plynový pedál nereaguje.

Příspěvek od alesek22 »

Pomc,passat B5 1.9tdi 81kw
Nastartuju otáčky vylezou na 1100 a šlápnu na pedál a otáčky spadnou na 900 a rozbliká se žhavení a plynový pedál nereaguje.Ale po chvíli je to v pohodě.Co by to mohlo být?

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Passat plynový pedál nereaguje.

Příspěvek od FandaTDI »

buď odcházející pedál nebo problém někde "po cestě" (kabeláž, konektory) - dá se zkouknout ve VAGu, jestli tam nemáš zapsanou chybu, příp. zkontrolovat chod pedálu (sk.2, 2.pole, rozsah 0-255), kdyžtak tu jeden pedál mam, ale nevim, jestli ten samej (je z B5 rv2000, automat, 85kW TDI PD) - číslo je 8D1723523G a cenovka 1200,-

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: Passat plynový pedál nereaguje.

Příspěvek od chonsicek »

no nejprve bych se podival co to haže za chybu.. mě to ukazovalo rozsah v % 0-100 pak hned kolonka vedle taky duležitá- spínač volnoběhu.. taky musi ukazovat jak ma.. jinak nepojede.. já měl problem v pedálu.. byl tam studeny spoj mezi pinem a deskou.. proletoval jsem to a je to zatim ok..ale muže to byt klidně v kabelaži nebo v paticich..
Polo 1.4TDI

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat plynový pedál nereaguje.

Příspěvek od tornado1 »

známý problém, voda v e-boxu u RJ - bude tam zeleno
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
alesek22
Člen klubu
Příspěvky: 2096
Registrován: 11.08.2008 23:56
Bydliště: Miletín VW

Re: Passat plynový pedál nereaguje.

Příspěvek od alesek22 »

Plynový pedál daly jiný a stejný,taky jsem jím říkal že zaoxidované konektory u ř.j. to samé nám dělalo na polu.

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: Passat plynový pedál nereaguje.

Příspěvek od chonsicek »

nevidim duvod ho měnit, pokud je dle vagu vše ok..ono se tam nema ani co pokazit.. kdyžtak sundat krytku a vyčistit a musi to fungovat dal....spíš bude problem v patici nebo někde poškozene vedeni
Polo 1.4TDI

Dejv212
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 252
Registrován: 11.08.2009 21:34
Bydliště: Olomouc

Re: Passat plynový pedál nereaguje.

Příspěvek od Dejv212 »

Zdar v praci sem resil OctuI ten samej problem vymena pedalu nepomohla RJM ok promerena kabelaz OK nakonec to delalo rozhaseny cerpadlo po startu ukazovalo na volnobeh 0-8 dali se rozvody na pripravky a i cerpadlo a nastavilo se na 55 a zatim vse
OK

hvysin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 31.03.2015 22:55

Re: Passat plynový pedál nereaguje.

Příspěvek od hvysin »

Ahoj,
sorry že obnovuju tuhle diskusi, ale přišlo mi to lepší, než zakládat novou....prosím mám problém. Zastavil jsem na semaforu a když jsem se chtěl rozjet, tak plynový pedál nereagoval. Dovezl jsem auto do servisu a na diagnostice zjistili, že je špatný potenciometr plynového pedálu. To je sice moc fajn, ale dost velkej problém je ten, že můj passat je B5 variant z roku 1997, 1,9 TDi, 81kW, je to automat a potenciometr se na něj nedá sehnat, protože už se nevyrábí. Obvolal jsem snad všechny vrakoviště, co existujou v Praze, nebo v okolí, lidi co prodávaj bouraný auta a podobně, ale nikde nic. Nevěděl byste prosím někdo, kde shánět?? Číslo potenciometru je 028907475S. Auto je v super stavu a rozhodně ho nechci hodit z útesu kvůli jednomu blbýmu válečku s kusem kabelu. Kdyby někdo věděl kde shánět, budu moc vděčnej Díky

Dejv212
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 252
Registrován: 11.08.2009 21:34
Bydliště: Olomouc

Re: Passat plynový pedál nereaguje.

Příspěvek od Dejv212 »

http://www.motorsinmotion.co.uk/partpag ... 2K0809905D" onclick="window.open(this.href);return false;

hvysin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 31.03.2015 22:55

Re: Passat plynový pedál nereaguje.

Příspěvek od hvysin »

Super, děkuju, včera už jsem taky jeden sehnal a už je objednanej....mezitim se auto tak nějak samo opravilo, respektive si myslim, že byl jen zkorodovanej kontakt. V servisu to rozebrali, očistili a namontovali zpátky a zřejmě asi nevyzkoušeli no a dneska jsem byl pro auto s tim, že ho odtahnu a jelo uplně v pohodě, takže asi dobrý....doufam, že mě nikde nenechá :-)

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“