spotřeba oleje 1.6 AHL

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
jise
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 23.06.2011 09:52

spotřeba oleje 1.6 AHL

Příspěvek od jise »

Zdravím,

prosím o radu:
Mám nadprůměrnou spotřebu oleje. Kolem 1L na 1000km.
Ve vodě olej není, voda v oleji také není (žádná emulze na víčku), voda se neztrácí. Proběhlo měření tlaků ve válcích, všechny jsou OK - všechny stejně a v normě. Při sundaném olejovém víčku motor "nefouká".
Motor nikde neteče tj. Ani po několikadením stání žádná kapka. Pokud zahřátý motor potůruju na místě jde z výfuku poměrně černý kouř. (jako postarší náklaďák)
Zatím jsem nechal vyměnit gufera kolem ventilů - měly nejlepší léta za sebou - ztvrdlé tak, že se při demontáži rozpadaly. Toto však nepomohlo :-(.
Zdá se že bude muset hlava dolů... bojím se co zjistí a kolik to bude stát.

Dotazy:
1) Může prasknout těsnění pod hlavou tak, aby šel olej do spalovacího prostoru a zároveň aby zůstal vodní okruh nedotčen?
2) Může mít motor tlaky v pořádku a zároveň žrát tolik oleje přes pístní kroužky?
3) Kudy jinudy se může olej dostat do spalovacího prostoru...

Díky.

PS: Auto jinak jede normálně, hladký chod motoru, žádné škubání, startuje hned na první otočení (i při -20st), VAG nic nehlásí, žádný super výkon to nepodává, ale od passatu v kombiku s 1.6 ho ani očekávat nemůžu.
Naposledy upravil(a) jise dne 21.02.2012 08:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba oleje 1.6 AHL

Příspěvek od Gixxer »

v knizce je napsany ze motor muze spotrebovavat az 1l oleje na tisic takze si v norme a pokud si udelal gufera tak uz zbyvaji akorat kruhy
.

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba oleje 1.6 AHL

Příspěvek od Gixxer »

a s tim kourenim zkus vymenit svicky a cidlo teploty mohlo by to pomoct
.

gooddy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 08.08.2011 09:54

Re: spotřeba oleje 1.6 AHL

Příspěvek od gooddy »

Tohle je pro me moc zajimave tema. Mam ten samy motor a kdyz jsem auto koupil, prasklo mi tesneni pod hlavou a tekl mi olej do chladici kapaliny. Vymenilo se, vycistilo se chlazeni a uz je to ok.
ALE!!!
Vymenil jsem olej a kontroloval stav. Porad bylo vsechno ok - asi 3 nebo 4 mesice. No a pak olej nejak zmizel. Dolil jsem litr oleje a zase asi 3 mesice ok. Pred tydnem jsem jel na hory a zase to tak 3 milimetry na rysce meraku sezralo. Je pravda, ze po ceste dostal docela zabrat.
Je tedy mozne, ze ten motor takhle zere olej a je to spravne? Me sezral tak 2l oleje asi za 10 tisic km. Jinak vsechno parada. Motor najeto 100 tisic, bezi tise, pravidelne a nekouri. Mate s tim nekdo nejake zkusenosti?

Díky

jise
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 23.06.2011 09:52

Re: spotřeba oleje 1.6 AHL

Příspěvek od jise »

2litry na 10000km si myslím že je OK. Já mám 10litrů na 10000km :-)
Jaký máš olej? Já 10w40.

gooddy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 08.08.2011 09:54

Re: spotřeba oleje 1.6 AHL

Příspěvek od gooddy »

Já taky 10w40. Znamená to teda, že tenmotor normálně od výroby žere olej? Mám najeto asi 110000(na tachometru :-) ). Takže časem se to bude asi trochu zhoršovat. Je to tak?
O tom, že některá auta "oficiálně" papají olej vím, ale nevěděl jsem, že to dělají i takovéjle obyčejné motory. Mě to nijak nevadí. Ty dvě nebo tři stocky za rok do toho klidně dám. Jen jsem se zatím bál, že něco není v pořádku :o)

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba oleje 1.6 AHL

Příspěvek od Gixxer »

aspon mas furt cistej olej :) delal sem jednou G4 1.6 a ta mela klapku saci v oleju uplne namocenou jak to chrchlalo pres odvetrani ale jelo to jako prase to sem u 1.6 necekal :D
.

Uživatelský avatar
bohumil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 09.01.2010 16:37
Bydliště: Srdce Vysočiny
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba oleje 1.6 AHL

Příspěvek od bohumil »

Už jsem tady jednou o tom psal. Mně také ubýval olej. Pak jednou, při opravě zapalování, náhodou zjistili, že mám prasklý umělohmotný trychtýř, ve kterém je zasunuta měrka. Výměna stála pár korun. Od té doby hladina oleje stálá.
Passat Variant Kombi B6 2006 2,0 TDi Highline 125kW BMR
Passat Variant Kombi B5,5 2003 1,6 ALZ

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba oleje 1.6 AHL

Příspěvek od Gixxer »

tak tys mel stesti ale vetsina totech mtoru to zere pres kruhy , ti co maji stesti tak jim to bere akorat pres gufera
.

Uživatelský avatar
bohumil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 09.01.2010 16:37
Bydliště: Srdce Vysočiny
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba oleje 1.6 AHL

Příspěvek od bohumil »

Ono to není jen o štěstí. To je také jak s motorem zacházíš, na kolik jej vytáčíš, jak vyměňuješ olej, filtry a jak dodržuješ celkový servis.
Passat Variant Kombi B6 2006 2,0 TDi Highline 125kW BMR
Passat Variant Kombi B5,5 2003 1,6 ALZ

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba oleje 1.6 AHL

Příspěvek od Gixxer »

to jo akorat s tim vytacenim kolik lepsi met motor kterej dostaval pekne za usi nez motor kterej jezdil jen po meste couracky
.

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba oleje 1.6 AHL

Příspěvek od cernohousmartin »

Gixxer píše:to jo akorat s tim vytacenim kolik lepsi met motor kterej dostaval pekne za usi nez motor kterej jezdil jen po meste couracky
tak to je moje řeč...

Uživatelský avatar
lubka vole
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 16.12.2009 17:57

Re: spotřeba oleje 1.6 AHL

Příspěvek od lubka vole »

to je presne tema pro me.mam taky 1.6 a zere me to hodne olej.za 2 mesice sem doleval pres 2 litry.vsiml sem si ze mam zaprskane pate dvere a naraznik od oleje.jako by to chcalo s vyfuku.nevite kde je chyba?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“