SVÍČKY

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

SVÍČKY

Příspěvek od Jindra 1.8T »

muj dotaz po kolika se měněj svíčky u pašíka mám značku beru někdo mě dokonce tvrdí že po 20 000 ale to se mě zdá dost brzo ne mám na ně najeto asi 45 000 a jak páša dýl stojí tak huř chytá a díval sem se na ně a myslím že to maj za sebou , zakarbonovaný jako svina očistili sme je a řekl bych že to je snad horší tak asi nový nebo má někdo skušenost s jinýma lepšíma díky MÁM B5 1,8 T AEB RV 98

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: SVÍČKY

Příspěvek od aivos »

kup NGK , drahé ale dobré... ;) a životnost svíček se liší od výrobce...
Obrázek

Uživatelský avatar
vencacik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 09.05.2010 17:59

Re: SVÍČKY

Příspěvek od vencacik »

Akorát si myslím, že to čištění není dobré. Přecijenom to není píncek. :D

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: SVÍČKY

Příspěvek od Jindra 1.8T »

jo asi ngk nebo beru dokonce mě dnes jeden prodejce tvrdil že je lepší měnit svíčky při každé výměně oleje to je po 15 000 km tak sem nevěděl jestli si dělá pr**l nebo to myslí vážně asi cejtil kšeft nevím ale po 15 000 určo ne olej a dalších asi 1500 za 4 svíčky no nevím

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: SVÍČKY

Příspěvek od Flico »

kazda svicka ma jinou vydrz i od jednoho vyrobce sezenes nekolik typu svicek do jednoho motoru a kazda bude mit jinej doporucenej interval vymeny, pokud je svicka odpalena tak nepomuze ani to ze ji ocistis a dokonce ani ta zavratna oprava z dob kozlych dechu - hodit ji do ohne :mrgreen:

mrkni na stranky vyrobce urco tam najdes doporucenej interval pro tvuj typ svicek a podle toho co mi rekli v servisu je 1.8T hakliva na kvalitu svicek a pokud hur chyta nemusi to bejt svickama :wink:

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: SVÍČKY

Příspěvek od Jindra 1.8T »

no musím vyměnit i palivovej filtr já ho neměnil najel sem už 90 000 před tím nevím ale vypadá že tam je dlouho a co sem zde četl na foru tak i čidlo vody to muže dělat ale už je vyměněno takže filt a svíčky ,spíš mě příde jako by padal benzí když dlouho stojí ale jak přidám plyn tak chytne, ale jak zapnu klíček tak je slišet jako by tahal chvilkama vzduch tak jestli už ten filtr špatně pouští nebo takněco , vyměním a uvidíme hlavně že mě páša už jezdí :D :D :D

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: SVÍČKY

Příspěvek od Flico »

padat benzin je kravina, jakmile otocis klickem musi naskocit cerpadlo a natlakovat palivovou soustavu, pokud mas filtr plnej bordelu tak by to mohlo bejt tim

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: SVÍČKY

Příspěvek od Jindra 1.8T »

no právě myslím si že to dělá ten filtr vyměním a uvydím ještě mě napadlo k těm svíčkám nejsou lepší od beru třeba ( Čtyř elektrodová zapalovací svíčka ) a nebo radši klasika

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: SVÍČKY

Příspěvek od Flico »

nevim nechci kecat ale mam dojem ze na tomhle motoru nema ta vicelektrodova svicka co delat, ja pouzivam Densi Iridium a naprosta pohoda a odesli mi po 80tis km

Uživatelský avatar
DarkMaverick
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 02.06.2011 20:31
Bydliště: Jižní Čechy, Milevsko

Re: SVÍČKY

Příspěvek od DarkMaverick »

já koupil Bosch zatím nevím jaký budou...pak dám vědět
VW Passat B6 2.0 FSI Highline Limo
dříve VW Passat B5 1.8T 20V 1998 Varoš, motor AEB

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: SVÍČKY

Příspěvek od Jindra 1.8T »

no Bosch nevím moc mě ho nedoporučovali prej nic moc tak nevím jo flico a jak si s těma svíčkama spokojen a kolik tě vyšli a na jakém je máš motoru nebo nějakej odkaz nemáš kde si je bral děkuji

Uživatelský avatar
DarkMaverick
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 02.06.2011 20:31
Bydliště: Jižní Čechy, Milevsko

Re: SVÍČKY

Příspěvek od DarkMaverick »

Jindra 1.8T píše:no Bosch nevím moc mě ho nedoporučovali prej nic moc tak nevím jo flico a jak si s těma svíčkama spokojen a kolik tě vyšli a na jakém je máš motoru nebo nějakej odkaz nemáš kde si je bral děkuji
Bosch, Brisk atd. je podle prodejce stejná fabrika tak nevím
VW Passat B6 2.0 FSI Highline Limo
dříve VW Passat B5 1.8T 20V 1998 Varoš, motor AEB

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: SVÍČKY

Příspěvek od Flico »

Jindra 1.8T píše:no Bosch nevím moc mě ho nedoporučovali prej nic moc tak nevím jo flico a jak si s těma svíčkama spokojen a kolik tě vyšli a na jakém je máš motoru nebo nějakej odkaz nemáš kde si je bral děkuji
kupuju je tady tusim ze sou to zrovna ty IK20 to by se dalo najit v katalogu a spokojenej? nevim auto chyta bez problemu jezdi bez problemu, nikdy s nima nebyl jedinej problem a vymenil sem je po 80ti tisicich - jestli je tohle spokojenej tak sem :mrgreen: a cenove kolem 1000,- za coz Brisk, atd nesezenes

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: SVÍČKY

Příspěvek od Jindra 1.8T »

ok díky a 80 000 je docela dost tak to žádnej klumprt asi nebude já za ty moje beru dal snad 1500 a sou ko

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: SVÍČKY

Příspěvek od Flico »

Jindra 1.8T píše:ok díky a 80 000 je docela dost tak to žádnej klumprt asi nebude já za ty moje beru dal snad 1500 a sou ko
rict o Denso Iridium ze to je klumprt .... ty asi fakt nevis co to za svicky :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“