Voda jde do oleje

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Voda jde do oleje

Příspěvek od johnns »

Ahoj chlapi.

Spousta z vás popisuje při úniku vody spoustu doprovodných jevů. Únik vody jsem zjistil náhodou pohledem na expanzku. Chybělo 0,5l. Kouknul jsem na víčko od oleje a byl tam bílej povlak. Ne velkej, ale byl. Takže jde voda do oleje. Olej ve vodě není, voda je čistá, nepění.
Auto jezdí úplně normálně, žádný problém neregistruji, topí to perfektně, výkon motoru v pohodě, teplota vody klasika, zastaví se na 90ti, Expanzka po otevření lehce odfoukne(po dosažení provoz.teploty). Jedná se tedy zřejmě o začátek problému. Dle všech vašich diskuzí to vypadá na těsnění pod hlavou nebo prasklá hlava. Najeto mám 172tis. Úbytek vody je cca 3dcl/1000km.
Je ještě jiná možnost jak se dostane voda do oleje kromě těsnění pod hlavou nebo prasklou hlavou?
Ptám se pro případ, že měl někdo podobnou zkušenost a zjistil něco jiného než problém s hlavou, resp. těsněním.
Btw. ještě dotaz na ty z vás, kteří měnili těsnění pod hlavou. Co vše jste v rámci sundání hlavy měnili? (napadá mě - vodní pumpa, rozvoďák + kladka). Kolik vás to stálo?

Díky všem

Duchi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 04.02.2012 08:40

Re: Voda jde do oleje

Příspěvek od Duchi »

prasklá hlava by dělala větší problémy,tipuju to na těsnění pod hlavou,nepřehřáls to někdy?

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda jde do oleje

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Vůbec to nemusí znamenat únik vody do oleje.Pokud nejezdíš každej den dálnici třeba 200km,ale kratší trasy,většinou v chladných dnech kondenzuje voda na víčku a dělá se tam tenhle šlem.Koukni,jestli někde nekape,stačí nepatrně třeba na blok(kde se snadno odpaří a tím pádem to těžko najdeš),nebo v interieru na koberec.Nejlepší by bylo chl.soustavu natlakovat a hledat únik.Koukej,jestli nekouří bíle,to by znamenalo voda do válců
Obrázek

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Voda jde do oleje

Příspěvek od johnns »

Potvrzuji ze to byl nakonec jen únik vody tak jak psal Kostal. Zjistili jsme to náhodou při přípravě na opravu těsnění pod hlavou. Takže díky bohu!!

Uživatelský avatar
Vvvenoushek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 494
Registrován: 03.03.2008 19:11
Bydliště: České Budějovice

Re: Voda jde do oleje

Příspěvek od Vvvenoushek »

hlava , tesnení

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda jde do oleje

Příspěvek od KOŠŤÁL »

A nepíše kolega,že už to našel? A že to byl únik?
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“