Bílý kouř a úbytek vody

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
majlin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 14.01.2011 17:56

Bílý kouř a úbytek vody

Příspěvek od majlin »

Zdravím všechny....
Mám VW Touareg 3.0 V6 TDI ztrácí se mi voda a z výfuku jde hodně bílého kouře.
Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost? Do oleje voda nejde, ten je čistý, ani žádná emulze na víčku. Ani to nevaří a nijak netlakuje do vody, tak doufám že tísko ani hlava to nebude. Nevíte, kam a kudy by ta voda mohla jít?
Předem díky moc za rady....

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Bílý kouř a úbytek vody

Příspěvek od koto99 »

No práve to bude asi hlava, alebo tesnenie. Ide ti to asi do valca. Ja som to riešil na Jeepe, zo začiatku tiež nič, len na volnobeh a pri štarte to niekedy zadymilo a neskôr to začalo zle kúriť, lebo zavzdušňovalo kúrenie. Ale nikdy sa neprehrieval. Voda bola tiež čistá, aolej tiež čistý, tak som jazdil. Nakoniec to zašalo brať 1l vody na 100km a mal som problém štarovať, lebo bola voda vo valci a tá je nestlačitelná, tak ani nepretočilo motor. Takže hlava dolu a bola prasknutá. Bolo to o 5 min 12, že som to nezadrel na tom 5.valci, lebo tá voda narúšala olejový film na stenách valca. Chlani v servise to väčšinou diagnostikujú kamerou, ktorú tam šupnú cez žhavič.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

MilanV6TDI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12.10.2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: Bílý kouř a úbytek vody

Příspěvek od MilanV6TDI »

Měl jsem stejný problém u V6 TDI po 110kkm, zkoušeli vyměnit výměník, tlakovat a nic, nakonec prdlá hlava na pravé straně, u r.v. 2005/2006 se to dělo asi na více kusech, snad přesouvali výrobu hlav jinam a ze začátku to stálo za prd.Olej bez emulze, chlad kapalina taky čistá, jestli valí pára z výfuku teče to do válce. Docela velké bebi, naštěstí ještě zalepila pojišťovna na prodloužení záruky, jinak netrápit, jinak zadření. Hodně štěstí.

Uživatelský avatar
Fany1000
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 19.10.2007 20:05

Re: Bílý kouř a úbytek vody

Příspěvek od Fany1000 »

nevim jak je to na v6 ale me to delalo stejne a byla to vodni pumpa mam ji souplou nejak celou v motoru a predepsana vymena je 90tis km

Odpovědět

Zpět na „Touareg“