Golf IV - nové autorádio a repro

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

chlupi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 20.02.2012 10:16

Golf IV - nové autorádio a repro

Příspěvek od chlupi »

Zdravím :)
minulý týden jsem si pořídil Golf IV r.98 a chci si ho trochu lépe ozvučit. :twisted:

EDIT: Autorádio je už osazeno Pioneer DEH-1400UBB ( http://www.ahifi.cz/autoradio-pioneer-deh-1400ubb.html" onclick="window.open(this.href);return false; )
Repra se budou řešit po výplatě :mrgreen:

Repro
Dveře jsem nerozebíral, ale instalovány jsou pouze přední a po přečtení mnoha diskuzí usuzuji, že kabely pro zadní ani nebudou nataženy..
Jsem rozhodnutej pro komponentní repráky do předních a zadních dveří, bez zesíku a subwooferu, takže nějaký co dobře basujou i bez těhlech kotrmelců :)
Prozatím jsou vybrány: MTX Audio RTS652 ( http://www.revilohifi.cz/reproduktory-d ... ts652.html" onclick="window.open(this.href);return false; ).
alternativa?: HERTZ DSK 165.4 ( http://www.ahifi.cz/reproduktory-hertz- ... s-produktu" onclick="window.open(this.href);return false; ) - jen auto je modrý a vejškáče oranžový :D
Vejdou se do všech dveří? Redukční kroužky budou předpokládám zapotřebí. ( jaký přesně?: http://www.revilohifi.cz/reproduktory-d ... y-redukce/" onclick="window.open(this.href);return false; )
Rozpočet: 4 - 5 000,- čím méně tím, lépe

Přijímám jakýkoliv návrhy, předem díky :roll:
Naposledy upravil(a) chlupi dne 29.02.2012 07:04, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
vw-parts
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 27.07.2010 08:21
Bydliště: West Bohemia

Re: Golf IV - nové autorádio a repro

Příspěvek od vw-parts »

Jj, kroužky jaou třeba. Nedávno jsem dával tohle: http://www.hifiauto.cz/165mm2-p-kompone ... -216-P591/" onclick="window.open(this.href);return false;
bylo to do Toleda, což je to samé jako Golf 4 a se stejným rádiem co sis vybral to hrálo pěkně - dával jsem jak přední, tak zadní.

Uživatelský avatar
MIKI ®
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 30.11.2011 09:09
Bydliště: Brno-Venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV - nové autorádio a repro

Příspěvek od MIKI ® »

DEH-1400UBB toho pincka můžu mět za 1300,-
ex.2Xfavorit
ex.BMW E30
ex.FABIA VRS
ex.PUG 405
ex.BMW E30
ex.GOLF IV TDI
akt.GOLF IV VR5
akt.Felicia Pickup

zonex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 15.04.2011 10:20

Re: Golf IV - nové autorádio a repro

Příspěvek od zonex »

Ahoj, omlouvam se, že pisu trošku z cesty. Ale napadlo mě, co budeš dělat s tou Betou ? Kooupil bych ji za nejakej normalni peniz pokud k ni mas i kod... Dekuji
1.4 16V .......

chlupi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 20.02.2012 10:16

Re: Golf IV - nové autorádio a repro

Příspěvek od chlupi »

Kód k Betě mám, ale zatím uvažuju, že si ji pro případný budoucí prodej auta nechám. Kdyžtak bych se ozval nebo by se to objevilo v bazaru :)

chlupi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 20.02.2012 10:16

Re: Golf IV - nové autorádio a repro

Příspěvek od chlupi »

Tak rádio jsem tedy vzal toho Pioneer DEH-1400UBB. Vyskytl se ale problém při instalaci. To že kastlík na rádio má milion paciček a ani jedna celá nepasuje do dírek v plastech golfa bych ještě přežil. Rádio má vzadu chladič a výstup kabelu překrývá středový svislý plast v tunelu na rádio/odkládací šuplík. A tak mi nejde rádio plně dostat dovnitř. Bez kabelu sedí perfektně, ale bez něj to jaksi nehraje :evil:
Je tam prd vidět tak nevim jak to tam poskládat aby to nezavázelo. Nemá někdo zkušenosti?
Adaptér na anténu už mi byl doporučen ISO-DIN 66020( díky vw-parts )

zonex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 15.04.2011 10:20

Re: Golf IV - nové autorádio a repro

Příspěvek od zonex »

:blush: origo je origo..
1.4 16V .......

chlupi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 20.02.2012 10:16

Re: Golf IV - nové autorádio a repro

Příspěvek od chlupi »

Taky si říkám, jak se u toho rozčiluju, ale kazety a pouze 2 repra? :(

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Golf IV - nové autorádio a repro

Příspěvek od sapik88 »

kupoval jsem MTX a hrají super, jak dopředu tak dozadu, rádio mám taky kenwood podobný,... a max spokojenost, měl jsem k tomu i tlumení gratis, tak jsem to tam nalepil,... hlavně vzadu v 3 dveř. to bylo potřeba,... zvuk pěknej,... a kroužky jsem dával, jen nevím teď jak silný, když jim tam napíšeš ti řeknou, nebo tam maj možná i přímo n agolfa

chlupi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 20.02.2012 10:16

Re: Golf IV - nové autorádio a repro

Příspěvek od chlupi »

Zatím mi v plné instalaci zavází prostřední svislý plast v tunelu na rádio, s chladičem rádia je to nadoraz a kabel to odstrkuje o cca 0,5-1cm ven :evil:
Není zapotřebí ještě nějaký adaptér na napájecí iso konektory na neorigo rádia? ( něco jako: http://www.dynamicsounds.co.uk/autolead ... -9238.html" onclick="window.open(this.href);return false; )
Rádio běhá, hraje, jen se nezapne při vytaženém klíčku zapalování. Origo to dovolovalo, nemůže to být právě konektory na napájení rádia?

chlupi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 20.02.2012 10:16

Re: Golf IV - nové autorádio a repro

Příspěvek od chlupi »

Technický dotaz. Je nutné prohodit pin 4 a 7 v napájecím ISO konektoru? Radio sice funguje ale často se na forech píše, že neprohození může poškodit rádio.

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV - nové autorádio a repro

Příspěvek od maku »

Nebylo to nahodou kvuli staleho plus a centralu?
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV - nové autorádio a repro

Příspěvek od delong »

chlupi píše:Technický dotaz. Je nutné prohodit pin 4 a 7 v napájecím ISO konektoru? Radio sice funguje ale často se na forech píše, že neprohození může poškodit rádio.
Nepoplietol si to fórum s niečím iným :lol: .

pin4 spínané + kľúčik (červenožltý vodič)
pin7 stály prívod +12V (červenobiely vodič prierez 1mm²)

Ak prehodíš pin 4 a 7 stane sa len to že sa ti uložené stanice "stratia z pamäti" :mrgreen: a môžeš ladiť odznova po vytiahnutí kľúča :mrgreen: teda ak si tam mal originál betu nemusíš sa báť :wink: .
Naposledy upravil(a) delong dne 29.02.2012 00:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV - nové autorádio a repro

Příspěvek od delong »

maku píše:Nebylo to nahodou kvuli staleho plus a centralu?
Akého centrálu? Že by tam súdruzi nekde udelali chybu? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Nemýliš si to s alarmom? Pin 5? (Rádio Beta ISO konektor napájanie III pin 5 červenobiely vodič prierez 0,5mm²) .

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Golf IV - nové autorádio a repro

Příspěvek od Goauld »

Některy neorigo rádia dokážou s origo zapojením ISO konektoru opravdu vyřadit centrál z provozu, několikrát se to tady řešilo.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“