Všeobecný problém s elektro :)

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Trifid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 28.11.2010 15:23
Bydliště: Tábor

Všeobecný problém s elektro :)

Příspěvek od Trifid »

Předem se omlouvám za češtinu. Jsem dizlektik jak prase ...

Mám takovej problém neustále mi svítí podsvícení palubní desky . Závada je někde v 5tejch dveřích protože když je otevřu tak palubka zhasne. nebo alespoň pohasne ... Před tímto stádiem to dělalo to že po uzamčení když palubka svítila, dioda alarmu blikala tak se spustil alarm . Většinou stačilo zavřít a otevřít 5té dveře pak palubovka zhasla bud hned nebo po chvilce co se auto zamklo . Tetka už se dioda nerozbliká vůbec tudiš je jedno zda palubovka svítí i po uzamčení auta . Co mě ale nejvíc zajímá zda vůbec něco takoveho ta palubka má dělat poněvač jsem si toho ze začátku nevšiml ?? jinak řečeno si myslím že se nerosvěcela :) Zkoušel sem odpojit čidla co sou v zadních dveřích jediné co na to mělo vliv je to přímo v zámku ale tim sem jen docílil toho že když jsou otevřené a šikovně zahejbu stím konektorem do toho čidla tak to nesvítí .. ale jakmile dveře zavřu nebo odpojím to čidlo tak stim mohu dělat cokoli a stejně svítí :) Mimochodem se už ty 5té dveře ani nezamknou . To dávám za vynu servomotorku, To má asi za následek to že se nerozbliká ta dioda na alarm ale netuším zda to má nějakou spojitost se svícením palubní desky ?!? je to složité co ? :) jsem z toho uplnej srnec ..

Druhej problém je že když mám zhaslá světla tak el.okénka fungjou úplně normálně. Jakmile ale rozsvítím světla tak občas jak při stojícím tak i jedoucím autě problikávají ty světýlka na těch čudlech co ovládají stahování okének a to u všech stejně. Takže jakmile chci stáhnout okénko a zrovna to problikává tak to jde přerušovaně ... podle toho jak to bliká.

Schrnutí : 1) Má vůbec ta palubovka na něco reagovat ?
2) Napadá vás něco kde hledat závadu v tom problému s okénky ?

Uživatelský avatar
Trifid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 28.11.2010 15:23
Bydliště: Tábor

Re: Všeobecný problém s elektro :)

Příspěvek od Trifid »

Nová závada a poznatek ... aby to nebylo tak jednoduché tak se k tomu přidal problém s centrálem :( nechce zamykat a to jen občas . Přijdu k autu a odemknu a odemknou se jen dveře řidiče přitom když zamykám tak cvaknou všechny dveře . Popojedu někam a centrál zase jako zázrakem funguje . Další věc že spolu s podsvícením palubky svítí i kontrolka erbegu která po sepnutí klíčku zhasne tak jak má .
Poznatek: podsvícení palubky nereaguje na žádné jiné dveře z toho soudím že by se asi neměla rozsvěcet v žádném jiném případě jen když rozsvítím světla . Co muže spojovat 5té dveře s podsvícením palubní desky ?

Takže to tetka dělám tak že zaparkuji zamknu a aby mi nesvítila palubka tak jen lehonce chytnu za kliku u 5tejch dveří jen lehounce odskočej ale ještě nejdou otevřít tím palubka skoro zhasne . Když CCA po pul hodině přijdu k auto už nesvítí vůbec .

+ při poslední jízdě se mi vůbec nestalo to že by problikávali ty tlačítka na ovládání el.oken . Takže to taky dělá jen občas .

Na tohle budu asi krátkej s elektrikou,kabílkama a čidlama se nekamarádím ... Ale bojím se že když to dám do servisu tak tam nad tím budou 2 dni špekulovat a povyměnujou co se dá a nakonec příjdou na nějakou prkotinu a mě to bude stát nehoráznou dardu za čas a zbytečně vyměněné díly :( Mimochodem se tohle začalo dít před dvouma dnama a to jen formou občasného svícení té palubky ... Od té doby se to takhle zhoršuje a přidávají se další věci ... Proto budu rád za jakoukoli radu. Děkuji.

Uživatelský avatar
AlesK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 24.07.2010 14:39
Bydliště: Teplicko

Re: Všeobecný problém s elektro :)

Příspěvek od AlesK »

A co na to VAG?

Uživatelský avatar
Trifid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 28.11.2010 15:23
Bydliště: Tábor

Re: Všeobecný problém s elektro :)

Příspěvek od Trifid »

V pondělí to zajedu nechat napíchnout ... Ještě sem si nezvyk na to že dnes se prvně koukne na WAG a pak se řeší dál :) Budu si to muset sehnat domu :)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Všeobecný problém s elektro :)

Příspěvek od majkl1 »

Určitě začni kontrolou stavu kabeláže u komfortky. Vypadá to na nějaký kraťas (asi mezi vedením signálu z mikrospínače zadních dveří a podsvětlením interiéru). Chyba samozřejmě může být i ve spínači světel nebo v oněch zadních dveřích, kde třeba vlivem netěsnosti na ostřikovači může téci kapalina do elektriky. Přesnou příčinu ti nikdo od klávesnice neřekne, ale aspoň tě můžem zkusit někam nasměřovat. Vag ti určo napíše něco ve smyslu nesmyslných signálů, ale kontrola toho, co jsem psal tě stejně nemine. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný problém s elektro :)

Příspěvek od Currahee »

Mám podezření na slanou vodu v komfortce, pokud to začalo až teď v zimě a nejspíš děravý kobereček 8)
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Všeobecný problém s elektro :)

Příspěvek od majkl1 »

Sůl nad zlato. :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Trifid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 28.11.2010 15:23
Bydliště: Tábor

Re: Všeobecný problém s elektro :)

Příspěvek od Trifid »

Jo jo děkuji . Po včerejším pročítání fora jsem došel k podobnému závěru že za to muže komfortka ... Stěrač jsem zprovoznil včera a jelikož jsem zapomněl zmínit že mám v autě za řidičem kluziště tak to asi bude jasná věc ta komfortka :) Takže nejdřív se musím zbavit toho kluziště myšleno zatejkání do auta ... Jak na to už jsem tu taky našel akorát jsem zatím nezjistil zda to teče zadníma nebo předníma dveřma :( počasí mi zatím nedovolilo hrát si s hadicí ... Pak jen doufám že když se to vysuší a skontrolujou se kabely že to bude fungovat a že to nic neodneslo ...

Matrix24
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 01.10.2010 02:35

Re: Všeobecný problém s elektro :)

Příspěvek od Matrix24 »

Já jsem to měl letos v létě.Praskla mi záslepka v místě kde stéká voda z okna k motoru. Komfortka mi totálně vyhnila a to za velmi krátkou dobu.je pod sedačkou řidiče v takový plastový vaničce která by ji měla chránit ale spíš to drží vodu než chrání. známí mi říkal že je to velká bolest těchto aut a dopučil mi malým vrtáčkem udělat 3 dírky do podlahy aby voda mohla odtékat

Uživatelský avatar
Trifid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 28.11.2010 15:23
Bydliště: Tábor

Re: Všeobecný problém s elektro :)

Příspěvek od Trifid »

Tak sem se dnes konečně dostal k tomu abych na to kouknul . Voda se do auta dostávala přes díru pro bovden na otevírání haupny . Komfortka byla pěkně zatopená a po jejím prozkoumáni zjištěno že má uhnilé 3 piny :( ... Dostal jsem to do fáze že na autě funguje krom vnitřního osvětlení snad vše ... Zbytek musím přenechat nějakému Elektrikáři co si stim pohraje přemostí ty špatné kontakty a snad to bude vše OK , Jinak budu muset sehnat jinou . Komfortku jsem zatím přemístil provizorně pod palubku tam se na ni voda nedostane :)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Všeobecný problém s elektro :)

Příspěvek od majkl1 »

Na elektrikáře prď. Na aukru nebo tady v bazaru jí seženeš do litru. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Matrix24
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 01.10.2010 02:35

Re: Všeobecný problém s elektro :)

Příspěvek od Matrix24 »

aukro 500,- jinak mám jednu v záloze :-)

jirkaR
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1963
Registrován: 01.05.2009 05:36
Bydliště: Pardubice

Re: Všeobecný problém s elektro :)

Příspěvek od jirkaR »

Trifid píše:Tak sem se dnes konečně dostal k tomu abych na to kouknul . Voda se do auta dostávala přes díru pro bovden na otevírání haupny . Komfortka byla pěkně zatopená a po jejím prozkoumáni zjištěno že má uhnilé 3 piny :( ... Dostal jsem to do fáze že na autě funguje krom vnitřního osvětlení snad vše ... Zbytek musím přenechat nějakému Elektrikáři co si stim pohraje přemostí ty špatné kontakty a snad to bude vše OK , Jinak budu muset sehnat jinou . Komfortku jsem zatím přemístil provizorně pod palubku tam se na ni voda nedostane :)
jo je to blbě vymyšlený kolem řd.jednotky ,mě tam taky stojí voda ale přes tu průchodku se tam nedostane ,čekám až bude teplo a zkusím to nějak vymyslet,zatím jsem vyndal bahínko
1,9 tdi 81KW B5 nyní už B5.5 :D
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“