Je to normální - brzdy....

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
fojt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 13.02.2008 13:57

Je to normální - brzdy....

Příspěvek od fojt »

Ahoj,
od začátku, co mám passata, tak mám pocit, že málo brzdí. Hned jsem nechal vyměnit kotouče ve předu (před 4 roky, kotouče asi ne zrovna věhlasné značky), ale nic moc, pořád oproti oktávce nebo fóbii = špatně brzdí. Kotouče jsem nechával stáhnout, chvíli dobré a zase kopou.
Jak jsem si četl fóra, tak zvlnění by mohlo být zatuhlým brzdičem, tak jsem si řekl, že ho zkusím rozchodit, třeba je to brzdičem a ne kotouči :roll: inu ALE když dvakrát šlápnu na brzdu, tak je to v pohodě, ale po třetí hrůza a po čtvrté je to tvrdé a auto jede dál :fool: je to normální?????
VW Passat 1.9 TDIPD 85kw variant r.v.2000 (B5)

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Je to normální - brzdy....

Příspěvek od Flico »

co brzdovka kdo ji kdy naposledy menil ? pak taky treba posilovac v haji, neudrzi podtlak atd je toho spousta co muze delat bordel, ale jestli kotouce hazej vymenil bych je za nejakou osvedcenou znacku ( pokud uz jednou hazeli stoceni jim nepomuze ) treba mrkni tady
je to eshop jednoho klubaka, da se s nim i domluvit na dilech co nema na kramu ja od nej bral i brzdy na peugeota 607

jeste taky co to je za passata :)

Libang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1689
Registrován: 03.11.2007 22:27
Bydliště: VWelké Meziříčí

Re: Je to normální - brzdy....

Příspěvek od Libang »

skusil bych vymenit hadice co vedou do trmenu , byvaji zacpane a potom to spatne brzdi , pribrzduje a tim se vyhrivaji kotouce a krouti se :P
Chiptuning , opravy teplých startů

fojt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 13.02.2008 13:57

Re: Je to normální - brzdy....

Příspěvek od fojt »

:?: Brzdovka před třemi - čtyřmi lety (to snad ještě nebude dělat bordel..). Asi budu muset začít kotouči, destičkami a hadicemi - někde jsem tady viděl i s pancéřovými oplety :roll: co to jsou za hadice????

je to Passat Variant B5 2000 TDI PD 85kw
VW Passat 1.9 TDIPD 85kw variant r.v.2000 (B5)

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Je to normální - brzdy....

Příspěvek od Flico »

:roll: no tak to zacni tou brzdovkou 3-4 roky :roll: ma se menit nejdyl po 2 letech se na ni podivej stopro bude zelena nebo uz cerna, ty hadice sou obyc brzdovy hadice jako treba tyhle

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Je to normální - brzdy....

Příspěvek od Mára_VR6 »

máš ohnutý nějaký náboj, chce to shodit brzdy, nasadit hodinky a měřit.

A co tě teda trápí??? to že ti brzdy kopou, nebo jen že to málo brzdí? Nějak to pletes dohromady.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: Je to normální - brzdy....

Příspěvek od kanec.h »

Trošku se sem vetřu mam problem :) s brzdama s autem nejezdim od listopadu stoji v garazi !!dnes jsem sedl ze se projedu jenze po seslapnuti brzd. pedalu kontrolka ABS + ( ! ) pedal sel az na podlahu praskla zadni Gumova cast hadicky vymeneno odzvdusneno.......chyby vymazany ale pedal jde porad az na podlahu sice se musim snazit malinko ale dostanuho az dolu a hned to same ABS + ( ! ) :roll: unik kapaliny nikde nic netece v cem by mohl bejt problem........ :?: .......(kdyz je motor vypnuty a slapu na pedel je tvrdy dost ale jakmile nastartuji tak jde na podlahu)zitra jeste poradne zkontroluji okoli posilovace a znova projdu ale neverim ze neco objevim ...............
diky za rady :thanks:
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

fojt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 13.02.2008 13:57

Re: Je to normální - brzdy....

Příspěvek od fojt »

Nejdříve jsem měl problém jen s vibracemi, teď už jsem si všiml i brzdového pedálu a obecně brzdění. Takže začít výměnou kotoučů, destiček, hadiček, podívat se na třmene, vyměnit brzdovou kapalinu a pak dále?
VW Passat 1.9 TDIPD 85kw variant r.v.2000 (B5)

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“