Prodej auta na ND

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Prodej auta na ND

Příspěvek od PlusOne »

Zdravím kolegové klubáci!
Určitě se to tu už řešilo, resp. jsem něco i našel, ale netuším, nakolik jsou ta témata aktuální (naše zákony se "aktualizují" pořád, a kdo se v tom má vyznat!).

Situace je následující:

Můj kolega, říkejme mu třeba Aleš, měl s autem nehodu. Likvidátor toto auto prohlédl, a řekl, že to je totálka. Aleš auto opravovat nechce, takže by ho nejspíš nechal zlikvidovat, ale přihlásil se druhej kolega, třeba Bruno, že by vrak koupil, a použil ho na ND. Nikomu se pochopitelně nechce platit ekodaň, a nikdo se nechce dostat případně do problému (nezaplacené pojistné, nepřihlášené auto atd.).

Jak na to a jaké jsou možnosti?

Díky!
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
T4
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Decin
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej auta na ND

Příspěvek od T4 »

pár lidí tady nabízí ekologickou likvidaci bez auta
Obrázek

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Prodej auta na ND

Příspěvek od tomakecTD »

to ti udělaj téměř všude, od 2000,- za doklad o recyklaci :wink: Co jsem tak slyšel.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Prodej auta na ND

Příspěvek od PlusOne »

tomakecTD píše:to ti udělaj téměř všude, od 2000,- za doklad o recyklaci :wink: Co jsem tak slyšel.
Chtěl bych ověřenou informaci, přesto díky ;-)
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej auta na ND

Příspěvek od widle »

kámoška trvale odhlásila golfa i bez likvidace. Na úřadě doložila fotodokumentaci, že auto používá jako dřevník, její chlap opravdu kufr naládoval dřevem a vše jí prošlo...tuším-li správně, sepsala tam nějaké čestné prohlášení
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
tom.corleone
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 07.05.2009 10:49
Bydliště: Benešov

Re: Prodej auta na ND

Příspěvek od tom.corleone »

widle píše:kámoška trvale odhlásila golfa i bez likvidace. Na úřadě doložila fotodokumentaci, že auto používá jako dřevník, její chlap opravdu kufr naládoval dřevem a vše jí prošlo...tuším-li správně, sepsala tam nějaké čestné prohlášení

to sice jde, ani to nemusíš ládovat dřevem, ale jde o to, že tam udáváš, kde bude vozidlo stát atd. a pokud si to od Aleše vezme Bruno :) bez EKODANĚ tak by to takhle musel nechat zrušit Aleš a napsat že to stojí na pozemku Bruna a to už nevím, zda-li je možné a hlavně Bruno by nesměl karoserii prodat...
Koupím havarované nebo mechanicky poškozené vozy VW AUDI SEAT ŠKODA
od R.V. 1997 i bez TP z Anglie i totálky


Opravy a úpravy karoserií, kvalitní autolaky.

607 403 664

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej auta na ND

Příspěvek od widle »

a kdo ti půjde ten dřevník zkontrolovat? pochopil jsem snad správně, že ten druhý chce to auto koupit na ND?
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
tom.ik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1327
Registrován: 07.11.2009 16:10
Bydliště: Písek ok.F-M sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej auta na ND

Příspěvek od tom.ik »

No jak jsem to zjištoval já tak mi na uřadě řekli,že zatím se to neřeší,ale uvadíš tam přesně jak už tady psal kolega vyše,kde to bude stát atd a uřednik mi řekl,že do budoucna se to udajně má kontrolovat,že to budou dělat náhodnym vyběr i když už mi neřekl jake sankce čekaji toho či onoho,když tam to auto vcelku nebude.Takž je podle mně jistější dat tu dvojku a vklidu spat než čekat ,že Ti to pak nějaká magor přijde třeba za 4 roky skontrolovat a mit pak z toho jen problémy!
SEAT ALHAMBRA 1.9 Tdi 85 kW+chip od Tdi Drapek
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip
škoda SUPERB 1.8T tiptr. LPG
BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i,golf II 1.6D,golf III 1.9D

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Prodej auta na ND

Příspěvek od PlusOne »

No, nakonec to dopadlo tak, že Aleš Brunovi nasere, a auto nechá zlikvidovat, opravovat se to nevyplatí.
Díky moc za odpovědi!!
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Dakie
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1631
Registrován: 24.02.2008 17:32
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej auta na ND

Příspěvek od Dakie »

každopádně skoro všude, kde ekologicky likvidují auta, ti za 1500 vystaví doklad o ekolikvidaci a s tím dojdeš na DI odhlásit auto.. o víc se nezajímáš.. nejlépe ještě vyříznout VINko z karosérie..
http://www.cc-autodily.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Prodej auta na ND

Příspěvek od vtuni »

+1 :arrow: sz

jinak k dřevníku..ono to není až tka jednoduchý protože autovrak je považován za nebezpečný odpad.. tudíž když si z auta uděláš dřevník pořád by jsi k němu měl mít doklad že auto prošlo ekologickou likvidací.. vypuštění pohonných a provozních hmot atd..

takže lepší řešení než se dohadovat že z něj máš kurník nebo boudu pro psa - samozřejmě ekologicky nezávadnou .. je nechat to auto oficiálně zlikvidovat.. a dojít jen s papírem že bylo sešrotováno..a víc se o něj nikdo nikdy zajímat nebude .. max opálení sběrači kovů..
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“