Golf IV 1.6 16V Variant/ otváranie kufru a iné problémy...

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Feodaron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 04.02.2012 18:10
Bydliště: Čadca, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Golf IV 1.6 16V Variant/ otváranie kufru a iné problémy...

Příspěvek od Feodaron »

No, zdravím... Prvá vec je že sa mi stáva že niekedy mi nejde otvoriť kufor... to tlačítko vôbec nereaguje, ako keď je auto zamknuté, neviete čo by to mohlo byť???
Druhá vec... čo sú na palubovke hodiny a merač najazdených kilometrov, pri vypnutí motoru sa mi to niekedy reštartuje na nulu a niekedy mi to ostane normálne ako som to nastavil... tiež nemám šajnu prečo.
Ďalej, včera som bol pod autom a našiel som nejakú priesvitnú hadičku v ktorej musela byť a asi aj by mala byť nejaká žltá tekutina... a tá hadička mi len tak visí v pravej zadnej časti podvozku, pod PZ kolesom... neviem nikde nájsť načo je...
A ešte jedna vec ale to sa mi stalo len raz, šiel som na dvojke hore kopcom a tak pravidelne mi škubalo s radiacou pákou... dopredu a dozadu..
Dík za postrehy :D

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Golf IV 1.6 16V Variant/ otváranie kufru a iné problémy.

Příspěvek od tomakecTD »

No ta hadička v zadu tam tak být má. Je to odtok od nalévacího hrdla nádrže :wink: S kufrem bych se mrkl na ten spínač. Jinak s hodinami neporadím :wink: Nuluje se to jen když vytáhneš baterku, jinak by nemělo.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Feodaron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 04.02.2012 18:10
Bydliště: Čadca, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 1.6 16V Variant/ otváranie kufru a iné problémy.

Příspěvek od Feodaron »

Môžu sa tie hodiny resetovať ak mám slabu baterku? Mám 55Ah, nieje to slabá?
A ešte otázka na teba, ty si ako spokojný s týmto golfom? :)

Uživatelský avatar
davn1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 14.07.2009 23:30
Bydliště: drsný kraj,drsní lidé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 1.6 16V Variant/ otváranie kufru a iné problémy.

Příspěvek od davn1 »

55ah se mi zdá málo,já mám 66ah a pohodička 8)

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4765
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Golf IV 1.6 16V Variant/ otváranie kufru a iné problémy.

Příspěvek od srotty »

55Ah na 1,6 je akorát,budíky se můžou vynulovat při startování pokud je slabá baterka.Tobě se to nuluje kdy?

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 1.6 16V Variant/ otváranie kufru a iné problémy.

Příspěvek od maku »

Kufr urcite mikrospinac K.O. sundat tapec a podivat se na neho a zkusit prostriknout sprejem na kontakty mozna se chyti a jak ne tak vymena. Stou baterkou bych se mrknul jestli alternator dobiji jak ma a pokud ne tak se zamerit na neho popripade stari baterky taky po tech mrazech rozhoduje a nemusi drzet uz to napeti co je potreba.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Golf IV 1.6 16V Variant/ otváranie kufru a iné problémy.

Příspěvek od tomakecTD »

No to by si tu baterku teda musel mít fest slabou. Já tam měl 45ku když jsem tejden v mrazech stál a startoval, tak padala k 9voltům a nic se nevynulovalo, tak nevím. Optimum pro tento motor je 55AH úplně ideální baterie.

Já tam mám 72AH jen protože jsem ji měl zadarmo - ale nepasuje tam, musel jsem ty plasty okolo vyhodit pryč :D :D
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Feodaron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 04.02.2012 18:10
Bydliště: Čadca, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 1.6 16V Variant/ otváranie kufru a iné problémy.

Příspěvek od Feodaron »

No resetuje mi to pri vypínaní motora, skoro vždy keď vypnem motor sa resetnú budíky, štartuje ako nič na prvý krát a baterka je nová má asi mesiac, VARTA a kontroloval som ju, je v pohode a alternátor dobíja 14.1, tak ako má.... takže neviem
a k tomu škubaniu, bolo to ľavým vnútorným homokinetickým kĺbom, bol rozbitý, náhradný diel sa nedá zohnať... a ešte začala svietiť aj kontrolka airbagu... šľak ma trafí :D
Dík za odpovede :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“