chladící kapalina

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: chladící kapalina

Příspěvek od maku »

Dej sem log z VAGu jake cislo chyby to pise..
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

vladaso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 01.02.2012 19:35
Kontaktovat uživatele:

Re: chladící kapalina

Příspěvek od vladaso »

3 CHYBY
16885 - SIGNAL RYCHLOSTI VOZIDLA NESMYSLNY SIGNAL P0501 - 35-00
16502 - SNIMAC TEPLOTY CHLADICI KAPALINY (G62) SIGNAL PRILIS VELKY P0118 - 35 - 00
16486 - MERIC HMOTNOSTI VZDUCHU (G70 ) SIGNAL PRILIZ MALY P0102 - 35 - 10 -- SPORADICKY
PO VYMAZÁNÍ A UJETÍ NĚKOLIKA KM :
16855 - TLAKOVY SNIMAC VYFUKU - NEVEROHODNY SIGNAL
16502 - CIDLO TEPLOTY (G62) SIGNAL PRLIS VELKY

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: chladící kapalina

Příspěvek od maku »

Todle pise VIS 3.0
**************
Cislo chyb:
16885 - signal rychlosti vozidla - neverohodny signal

Pricina:
snimac rychlomeru (G22) vadny, zkrat nebo prerusene vedeni mezi snimacem (G22) a pristrojovou deskou.
Zkrat nebo preruseni mezi pristrojovou deskou a RJ motoru, pristrojova deska je vadna.

Mozne projevy:
Rychlomer neukazuje, spatne vyobrazeni rychlosti, cukani pri razeni, chyba systemu signalu rychlosti

Doporuceny postup:
kontrola signalu rychlosti vozu, kontrola pristrojove desky, cist merene hodnoty skupina 005
********************
Cislo chyby:
16502 - cidlo teploty chladici kapaliny (G12) signal priliz velky

Doporuceny psotu:
cist merene hodnoty skupiny 004 pole 3, zmerit odpor, kontrola vedeni a zapojeni konektoru
*****************
Cislo chyby:
16486 - meric hmotnosti vzduchu (G70) - signal priliz maly

Doporuceny psotu:
cist merene hodoty skupiny 002 pole 4, kontrola vedeni a zapojeni konektoru, kontrolo tesnosti saciho potrubi
pri znecisteni vymenit vzduchovy filtr
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

vladaso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 01.02.2012 19:35
Kontaktovat uživatele:

Re: chladící kapalina

Příspěvek od vladaso »

o nepřijemne takže výměna snímače bude k ničemu je to někde ve vedení :(
děkuji za ochotu

vladaso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 01.02.2012 19:35
Kontaktovat uživatele:

Re: chladící kapalina

Příspěvek od vladaso »

cukani při řazení to je přesně ono

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: chladící kapalina

Příspěvek od maku »

vladaso píše:o nepřijemne takže výměna snímače bude k ničemu je to někde ve vedení :(
děkuji za ochotu
Videl bych to na zkrat zkus odpojit konektor od nadobky vystrikat pripravkem na kontakty muze to delat bordel.
Taktez to cidlo teploty bude nekde zkratovat, udelat to same jak je nove tak to bude nekde probijet na kostru.
Stim sanim muze byt nekde zrada a bart falesny vduch nebo bude zasrany vzduchovy filtr prinejhorsim vaha vzduchu K.O. pujc si od nekoho vahu a otestuj.
Toto bude delat problem http://www.cc-autodily.cz/snimac-otacek-vacky-1_1" onclick="window.open(this.href);return false;
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

vladaso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 01.02.2012 19:35
Kontaktovat uživatele:

Re: chladící kapalina

Příspěvek od vladaso »

váha je nová tam je nějakej problém s kabelama no zkusím to projet tím sprejem na kontakty a napíchnout
každopádně díky za váš čas

vladaso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 01.02.2012 19:35
Kontaktovat uživatele:

Re: chladící kapalina

Příspěvek od vladaso »

Nevíte kde se odvzdušňuje topení ????? Z ničeho nic při jízdě začala svítit kontrolka tak jsem to nechal schladnout dolil kapalinu ale climatronik fouká jen ledovej vzduh tak tam asi někde bude bublina .Strašný v autě je jak v lednici .

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: chladící kapalina

Příspěvek od maku »

Mizi ti voda? Nepribyva ti oleje? Nebo olej do vody? (muze byt foukle tesneni pod hlavou). Odvzdusni se to samo a kdybys tomu chtel pomoct tak staci promackat ty horni hadice co jdou od chladice do morotu a vraci vodu do vyrovnavaci nadobky. Jinak bych kouknul na cidlo tepoty, muze byt KO, ale to otestuj prez VAG jestli ti ho vypise ze je vadne. Jinak termostat muze byt taky KO, ale ten ti VAG neukaze jen to poznas kolik ti ukazuje teplotu po zahrati motoru ....
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
Mückstein
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 03.11.2007 22:21
Bydliště: Ostrava

Re: chladící kapalina

Příspěvek od Mückstein »

Zdar klubáci, tak i já řeším problém s chladící vodou. Nejprve mi začla přibývat chladicí voda v nádržce. Dosáhla maxima a začla mi vytékat ven. Mechanik řekl že to vypadá na prasklé těsnění pod hlavou, ale pokud se mi nehřeje auto, tak to nemám řešit. Ujel jsem a asi 1000 km a je to tady, v kopci mi vyletěla voda na skoro 130°C, a musel jsem několikrát stát abych dojel. Nádržku mám natlakovanou vodou ale olej mi neubyl a ani nepřibyl. Tak to v pondělí dávám na sundání hlavy a kontrolu těsnění. Zajímalo by mě kolik mě to v lepším případě výměny jen těsnění bude stát? Modlím se abych neměl praskou celou hlavu. Mám VW Sharana 2002 1,9 TDI 85 kW. Zdravím všechny. :negative:

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: chladící kapalina

Příspěvek od vtuni »

tak když to bude solidní mechoš tak se můžeš dostat (pokud se nebude rovnat hlava) někam tak k 3,5 až 4 tis kč..

počítej s tím že jenom to těsnění stojí cca litr.. a to samý hlavový šrouby který musí dát taky nový.. nějaká ta G12 pak na dolití atd.. takže jenom matroš cca 2,5
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: chladící kapalina

Příspěvek od srotty »

A funguje ti termostat,jde voda do chladiče?Mě to připadá jako by ti to nechladilo a proto ti začne vařit voda a přetíkat expanzka.Pokud nemáš ve vodě mastné fleky od oleje a ani nepřibývá olej na měrce tak bych to na hlavu neviděl.Po zchládnutí je v expanzce kolik vody?

Uživatelský avatar
Mückstein
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 03.11.2007 22:21
Bydliště: Ostrava

Re: chladící kapalina

Příspěvek od Mückstein »

Po schladnutí motoru je voda v expanzní nádobce stále komplet plná a po mírném odšroubování se valí voda ven.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: chladící kapalina

Příspěvek od srotty »

A nejsou v té vodě mastné fleky,jako že by byla kontaminovaná olejem?Pokud je čistá ,tak ti to nechladí,asi neotvírá termostat.Zkus jak bude motor zahřátý tak jestli jsou obě hadice co vedou z motoru do chladiče horké.Pokud jen jedna tak je to jasné-nechladí.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“