TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
armanny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 15.02.2012 12:40
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od armanny »

Prosím o rady a nápady jak postupovat a co vyzkoušet..
Majitel auta přede mnou si bohužel vyhrál s příhřevem a já nemůžu přijít na to jak funguje :cry:

Pod volantem mám červené tlačítko. Pokud svítí auto topí.
Když ho nezapnu ani při delší jízdě netopím a nebeží ani ofuky. Pokud jedu delé tak cca po 45min tlačítko zhasne, ofuky nejdou a netopím. Po stisku opět otáčky ventilátoru nahoru a topení funguje.

Když zastavím a vytáhnu klíč ze zapalování auto stále topí (nezkoušel jsem zatím jak dlouho) pokud nevypnu tlačítkem.

Klimu mám bez náplně, ale to by nemělo mít vliv na topení.

budu vděčný za každou radu..
VW CADDY MAXI LIFE 1.9 TDI 77kW BLS, rv.09,

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od Skyppy »

Popsal jsi to krásně, ale pokud to někdo upravoval samodoma, tak Ti takhle na dálku asi nikdo nepomůže. Zkus pohledat nějakého šikovného klubáka z Tvého okolí a uvidíte, co najdete za poklady. (nejspíš pod sedadlem řidiče) Nejspíš tam bude někde schovaný časový modul, který ten bufík ovládá a je připojen i na climatronic.

Uživatelský avatar
armanny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 15.02.2012 12:40
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od armanny »

Teď jsem to byl vyzkoušet a chová se to následovně.
Při vypnutém tlačítku jde upravovat otáčky ventilátoru pouze v druhém (zadním ohruhu). Přední vůbec nereaguje na ovládání dokud nestisknu tlačítko. Vypadá to, že k tomu byl i dálkový modul. Hned vedle tlačítka je IR čidlo.

Nechápu proč to nechce topit samostatně ale fouká jen se zapnutým bufíkem (pokud tlačítko je skutečně k bufíku) :fool:
VW CADDY MAXI LIFE 1.9 TDI 77kW BLS, rv.09,

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od michall »

Zřejmě někdo řešil ovládání Climatronicu nějak výstupem z bufíku, u origo provedení od VW se spíná Climatronic až na povel od bufíku. Jak píše Skyppy, hledej pod seslí řidiče, nebo sundej deklík pod volantem a hledej "černou skříňku", tj, něco dodělaného. V normální režimu je Climatronic napájen a má info o sepnutém klíčku, kdyžale zároveň dostává info, že má být v režimu HE, je z toho zmatený. M@rty74 to popíše lépe.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od Marek77 »

Nezávislé topení se zapojuje zpravidla společně s ventilátorem zadního topení. Jde o to, že zadní topné těleso není spojeno s vnějším vzduchem (který v zimě bývá ledový), ale ohřívá vzduch z kabiny, tedy jede na vnitřní okruh. To je pro vytopení kabiny efektivnější.

Ale takhle na dálku nikdo neví, co v autě máš domácky doděláváno a chtělo by to kontaktovat bývalého majitele s žádostí o vysvětlení. Jinak to vytrhej a udělej znovu (po svém).

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od trepifajxl »

armanny
Tak že to co píše Marek není pravda i když by se to mohlo ta zapojit, ale nerozmrazovalo by to čelní sklo.

armanny ty mi zavolej 603485666 a připrav si tužku a papír řeknu ti kde a co hledat, pak budeš hledat a zase zavoláš co jsi našel a co ne. Předpoklad minimální znalost práce s měřákem a mít auto v garáži, budeš muset rozdělat plasty pod palubovkou a kastlík před spolujezdcem.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od patper »

trepifajxl píše: Tak že to co píše Marek není pravda
Take jsem si rikal,ze je to nejake divne....

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od michall »

Byla by to pravda, ale ne u našich aut. Trochu logiky by to mělo u montáže NT do auta, které nemá žádnou přípravu ani možnost NT, ale na druhou stranu ... kolik aut má zadní topení :mrgreen: A samozřejmě to čelní okno nerozmrazí, jen by to vyhřálo vnitřek.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od Marek77 »

Tak například já to tak uděláno mám. Jak je zapojen originál je mi jedno, já to mám podle sebe. A fakt, že zadní topení nenasává vzduch zvenčí, čímž se kabina rychleji ohřeje teplým vzduchem, mi přišel natolik logický, že jsem to tak zapojil. Sklo povolí taky - a bylo-li by zamlžené, po startu se odmlží během deseti sekund (kvůli tomu nemusím znásilňovat přední ventilátor), případně mám výhřev předního skla, který po staru rozmrazí sklo do půl minuty.

BTW: Nemám climatronic...

Uživatelský avatar
jenda.master
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 21.01.2010 21:33
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od jenda.master »

o tom zapojení na zadní ventilátor jsem taky přemejšlel, teď to mam na přední (přemejšlel jsem o přepínači: přední - vypnuto - zadní)... zadní bych využil při spaní v autě, zároveň jsem přemejšlel dodělat tlačítko aktivace bufíka (od hodin) a ovládání zadních lampiček někde po ruce v kufru, ale zatím je to hudba budoucnosti :-D
Ford Galaxy 1,9TDi 2001 85Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2009 103Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2016 110Kw DSG

Uživatelský avatar
armanny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 15.02.2012 12:40
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od armanny »

Díky za názory, snad se mi podaří přijít na to jak to vlastně funguje. :?

Ještě bych dodal že nemám ve stropě ani nikde jinde umístěné ovládání, pouze to jedno tlačítko u volantu a čidlo vedle něj které se tváří jako IR příjímač.
Příští týden dám do kupy klimu, naplní se okruh a uvidím jak bude fungovat. Čekám na diagnostiku tak potom bych měl být konkrétnější. Snad se potom doberem zdárného konce

O víkendu prolezu palubovku a prostor pod sedačkama jestli tam nenajdu něco navíc. Problém je, že nevím co tam patřit má a co ne. Pokusím se vše fotit a pak dát fotky
VW CADDY MAXI LIFE 1.9 TDI 77kW BLS, rv.09,

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od Skyppy »

Pod sedačkou řidiče by krom čidel AIRBAGU a ESP nemělo být nic, pokud tedy nemáš parkovací asistent. Pokud ano, tak je tam navíc jeho ŘJ (si myslím). Jinak pod palubovkou určitě poznáš, jestli je tam nějaká krabička co není origo. Vše origoš je zcela jistě profesionálně upevněno ke kastli nebo nějakému držáku a pokud to někdo dodělával doma, tak to takhle fabricky provedené nebude. To poznáš. :good:

Uživatelský avatar
armanny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 15.02.2012 12:40
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od armanny »

Parkovacího asistenta mám.
Pokud vyjde o víkendu počasí sundám pár plastů a budu vše fotit
VW CADDY MAXI LIFE 1.9 TDI 77kW BLS, rv.09,

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od Auto1 »

Nazdar Všichni.
Tady máte k objednání přídavnou jednotku mezi auto a budíky,která vytvoří v maxidotu SHARAN III nové menu,kteým lze časovat bufíka.
Na 1+2 Šaryky tam nemají,ale můžete zkusit napsat,když Vás napíše 200,tak to určitě vyrobí,akorát nevím,zda je ta cena zajímavá...

http://www.canshack.de/german/can-bus-m ... eater.html" onclick="window.open(this.href);return false;
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

jukinoo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 376
Registrován: 22.09.2008 23:05
Bydliště: ziar nad hronom

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od jukinoo »

To bude tym ze do Sharana III sa uz montuje Webasto a to ide po cane

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“