Zápis kol do TP

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od Flico »

PlusOne píše: Omlouvám se za zpochybnění tvého příspěvku, je to tak, jak píšeš - v obou případech se musí na STK a nechat zkontrolovat technikem, nicméně pro PAD to musí být přímo DEKRA zkušebna...
v pohode :wink: ale porad je tady ta otazka kdyz si ten typovej list i prohlaseni pak nechaji nemuzes ho nikomu pucit ani ofotit pac pochybuju ze kopie obstoji kdyz na TP musi bejt razitko dovozce i prodejce od kteryho si to koupil nehlede na to ze asi kazdej list ma jiny to evidencni cislo - no je to bordel este ze uz to mam za sebou pac ty lexani co mam provokujou hodne:evil:

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od PlusOne »

Já si nejsem jistej, jestli mi to právě ztopili, ale myslím si, že ne, že mi ty papíry vrátil komplet...mrknu doma, a uvidím, nesl jsem jim tam toho tehdy tolik, jenom ten blbej TÜV blábol má v originále nějakých 11 stránek (poté, co jsem při překladu vypustil všechny pro mé auto nerelevantní věci, jsem skončil na 4 :-D ), navíc jsem byl rád, že mi to po všech těch peripetiích zapsal, takže jsem to shrábnul všechno do složky, a mazal odtamtud co nejrychlejc...
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od Flico »

no musi ho ztopit a nechat ve slozce na urade pac to potvrzujou na urcitym aute nejde ze kdyz to schvali na tvym ze to jde automaticky na vsechny passaty takze si to nechavaj tudiz kdyz je prodas musi si to kupujici schrastit kde chce :mrgreen:

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od PlusOne »

Flico píše:no musi ho ztopit a nechat ve slozce na urade pac to potvrzujou na urcitym aute nejde ze kdyz to schvali na tvym ze to jde automaticky na vsechny passaty takze si to nechavaj tudiz kdyz je prodas musi si to kupujici schrastit kde chce :mrgreen:

Tak ono by bylo dost omezení to, že když by ta kola ode mě někdo chtěl koupit, musí buď mít stejné auto, jako já, anebo si ho sehnat přes dovozce....takhle vlastně prodejci těch kol mají zajištěn neustálý přísun financí, protože pokud jsou jedinej autorizovanej prodejce, pak to lidi stejně shánějí přes ně....pokud chtějí mít ta kola legálně.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
prassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severozápad

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od prassat »

:wink:
Naposledy upravil(a) prassat dne 29.10.2012 13:59, celkem upraveno 1 x.
Passat B8 sedan 2016, BiTDi, DSG 4x4 @ 223 kW/560 Nm
Superb sedan 2009, V6 3.6 FSi, DSG 4x4 @ 191 kW/350 Nm
Fabia 2005, 1.4i 16V + automatka @ 55 kW/126 Nm

Ivi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 16.02.2009 11:53
Bydliště: West

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od Ivi »

Napíšu svůj příběh.
Zapisoval jsem kola, pneu,koncovka výfuku,stavitelný podvozek Golf 1 cabrio.
Typové listy mám: koncovka (v češtině), kola+pneu (v němčině), podvozek (v němčině).
1) Šel jsem na STK a na žádost zákazníka jsem si nechal udělat prohlíkdu montáže a shodu s typovýma listama.
Vše OK 350 Kč.
2) Jdu na úřad: u okýnka pipka vůbec neví která bije. Musím k technikům.
3) Technik: "STK nepotřebujete. Důležité jsou Typové listy (TÜV)"
Říkám mu "OK tady jsou"
Koncovku zapíšeme. Kola a pneu taky, ale na podvozek chci úředně přeložený Typový list do češtiny.
Tak mu povídám, proč musím překládat na podvozek, když nemusím na kola a pneu?
Prý z toho nepřečte, co to je a na jaké vozidlo. Podotýkám, že na STK, žádný problém.
V TÜV certifikátu je to napsaný jako pro blbce, takže u nás jsou asi ještě větší.
Takže za dalších 1500Kč, musím nechat přeložit aspoň ty hlavní 3 strany Typového listu. Řekl jsem mu, že 9 stran opravdu platit nebudu, neboť je to jenom výmysl.
Myslím, že příště se už na nějaké dopisování do TP vyseru a raději tam nechám origo.
Zasraná byrokracie našich úřadů.
Jsem tak otrávenej, jako snad nikdo.
:baseball:

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od PlusOne »

Ivi píše:Napíšu svůj příběh.
Zapisoval jsem kola, pneu,koncovka výfuku,stavitelný podvozek Golf 1 cabrio.
Typové listy mám: koncovka (v češtině), kola+pneu (v němčině), podvozek (v němčině).
1) Šel jsem na STK a na žádost zákazníka jsem si nechal udělat prohlíkdu montáže a shodu s typovýma listama.
Vše OK 350 Kč.
2) Jdu na úřad: u okýnka pipka vůbec neví která bije. Musím k technikům.
3) Technik: "STK nepotřebujete. Důležité jsou Typové listy (TÜV)"
Říkám mu "OK tady jsou"
Koncovku zapíšeme. Kola a pneu taky, ale na podvozek chci úředně přeložený Typový list do češtiny.
Tak mu povídám, proč musím překládat na podvozek, když nemusím na kola a pneu?
Prý z toho nepřečte, co to je a na jaké vozidlo. Podotýkám, že na STK, žádný problém.
V TÜV certifikátu je to napsaný jako pro blbce, takže u nás jsou asi ještě větší.
Takže za dalších 1500Kč, musím nechat přeložit aspoň ty hlavní 3 strany Typového listu. Řekl jsem mu, že 9 stran opravdu platit nebudu, neboť je to jenom výmysl.
Myslím, že příště se už na nějaké dopisování do TP vyseru a raději tam nechám origo.
Zasraná byrokracie našich úřadů.
Jsem tak otrávenej, jako snad nikdo.
:baseball:

Koukám, že je to pokaždý jinak - úředníci se nedokážou shodnout ani na jednotném postupu..... :fool: Kocourkov...
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Ivi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 16.02.2009 11:53
Bydliště: West

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od Ivi »

Tak už to tam mám zapsané.
Koncovka výfuku, kola 7,5 x 16, pneumatiky, výškově podvozek.
Stálo mě to 150 Kč.
A to chtěl ještě soudně přeložený TÜVy do češtiny.
Jenže soudně to nikdo neudělá, neboť nemám originál.
Tak jsem si to všechno přeložil sám, ale musel jsem si to obhájit. Další hodina a půl debata na úřadě.
Příště už ale vím, že se na to vyseru. :evil:

KubickB5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 29.01.2012 13:49
Bydliště: Severní Čechy/Praha

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od KubickB5 »

zdravim...nechci zakladat nove tema a tak se zeptam tady...na co se vlastne musi nechat zapsat jiny rozmer do TP? Jiny duvod nez STK me nenapada...takze kdyz na stk prezuju tak bude vse ok? Diky
Passat Variant 2.0 TDI 110 kw
Ex: Golf VI 1.4 TSI 118 kW Highline
Ex: Passat Variant 1.9 TDi 81 kW

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od Flico »

KubickB5 píše:zdravim...nechci zakladat nove tema a tak se zeptam tady...na co se vlastne musi nechat zapsat jiny rozmer do TP? Jiny duvod nez STK me nenapada...takze kdyz na stk prezuju tak bude vse ok? Diky
STK je ten nejmensi problem, dalsi vec je kontrola od "VB" :mrgreen: a pak taky ten nejvetsi pruser - u Tesca ti nejakej deda v klobouku naboura auto - likvidator pojistovny zjisti na vozidle rozmer pneu neodpovidajici schvaleni v TP a tudiz budes za vinika nehody oznacen ty pac mas vozidlo nesplnujici podminky pro provoz na pozemnich komunikacich a vse budes platit ze sveho .... a to plati i kdyz zpusobis nehodu ty - vozidlo proste nesplnuje vyhlasku a pojistovna da ruce pryc

KubickB5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 29.01.2012 13:49
Bydliště: Severní Čechy/Praha

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od KubickB5 »

docela dobrej duvod s tou pojistovnou :D...ale nejak mi neni jasny, jak to policajti zkontrolujou na silnici...v malym technicaku to neni...ze by nejaka databaze?
Passat Variant 2.0 TDI 110 kw
Ex: Golf VI 1.4 TSI 118 kW Highline
Ex: Passat Variant 1.9 TDi 81 kW

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od PlusOne »

KubickB5 píše:docela dobrej duvod s tou pojistovnou :D...ale nejak mi neni jasny, jak to policajti zkontrolujou na silnici...v malym technicaku to neni...ze by nejaka databaze?
Přesně tak. Mají možnost to do pěti minut ověřit z místa.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
pipek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolín

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od pipek »

Zdravím,mám dotaz ohledně zápisu origo kol do TP. Omlouvám se předem,jestli to tu někde je ale nenašel jsem.
Koupil jsem kola vw Phoenix (všichni asi znají) ale v TP je nemám zapsaná,i když většinou u V6 byla. Asi to někdo už zvrtal při přihlašování o dovozu. :( Na koho se teť obrátit s žádostí o typový list ke kolům? U VW mi řekli,že to oni nedělají,jen u nových sad.

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od PlusOne »

pipek píše:Zdravím,mám dotaz ohledně zápisu origo kol do TP. Omlouvám se předem,jestli to tu někde je ale nenašel jsem.
Koupil jsem kola vw Phoenix (všichni asi znají) ale v TP je nemám zapsaná,i když většinou u V6 byla. Asi to někdo už zvrtal při přihlašování o dovozu. :( Na koho se teť obrátit s žádostí o typový list ke kolům? U VW mi řekli,že to oni nedělají,jen u nových sad.
Nechci kecat, ale originál kola by snad měl řešit IVG - http://www.ivg.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; - zkus kdyžtak kontaktovat člena TMiky, něco by měl vědět.
Typový list zpravidla potřebuješ pro "zápis ráfků a pneumatik do TP vozidla nad rámec uvedených výrobcem" - což není tvůj případ, výrobce jimi auto normálně osazoval. Potvrzení od importéra (IVG) by pro zápis mělo stačit. Ještě doporučuju kontaktovat DI, pod který spadáš, a zeptat se jich přímo, co chtějí (abys nesháněl něco, co ti pak k ničemu nebude), občas taky poradí, kde to sehnat...
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
pipek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolín

Re: Zápis kol do TP

Příspěvek od pipek »

Díky moc,tak to zkusím oběhnout a uvidím jak pochodím.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“