vymena turba

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
kedlo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 05.06.2010 11:12

vymena turba

Příspěvek od kedlo »

zdravim
prosim vas nemate nekdo nejaky navod na vymeny turba nejaky vseobecny postup nekde ke stazeni nebo tak.

chuva139
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 24.05.2010 13:54

Re: vymena turba

Příspěvek od chuva139 »

Odšroubuješ staré turbo, očistíš spoje, vložíš nové těsnění, žádnou těsnící pastu!!!!, našroubuješ nové turbo... Co je na tom těžkého, stejné jako třeba výměna altíku.

Samozřejmě olejové vedení, popřípadě vodní musíš také odpojit. A opakuji, žádnou těsnící pastu, pouze těsnění k tomu určená. Jinak měníš za chvilku znova... :)

Do nového turba, tam kde je olejové vedení vstříkni trochu oleje před našroubováním, aby při prvním startu motoru neběželo příliš dlouho nasucho. Nepřidávat plyn, nechat běžet chvilku na volnoběch.

Nejlíp se to všechno dělá s vyndanou hlavou nebo celým motorem. :) Záleží kde to turbo je.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: vymena turba

Příspěvek od vtuni »

zapomněl jsi dodat důležitou věc..a to že seriové K.O. turbo se VŽDY mění za co největší, které peněženka dovolí... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

chuva139
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 24.05.2010 13:54

Re: vymena turba

Příspěvek od chuva139 »

vtuni píše:zapomněl jsi dodat důležitou věc..a to že seriové K.O. turbo se VŽDY mění za co největší, které peněženka dovolí... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Haha, tak nějak... :D ;)

kedlo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 05.06.2010 11:12

Re: vymena turba

Příspěvek od kedlo »

ja myslel jestli nekdo nema konkretni technologicky postup z nejakeho manual pro VW jsem totiz po viuceni a mam nastoupit do VW servisu a turba jsem vzivote nedelal tak az ho budu delat tak abych vedel jejich postupy a tak jestli mi rozumite

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: vymena turba

Příspěvek od Mára_VR6 »

bože :roll:
to jsi taky mohl říct hned, protože logicky každý, z toho co jsi napsal vyvodí, že si chceš vyměnit turbo.

Ve VW máš ELSU a to je návod postavený tak, že opravovat auta může každá polointeligentní opice, která pozná 13 klíč od pajsru. Takže to neřeš a klidně nastup mezi měniče dílů :mrgreen:

BTW, když jseš po vyučení.... to tě moc česky nenaučili.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

kedlo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 05.06.2010 11:12

Re: vymena turba

Příspěvek od kedlo »

tak to je i kuli mne mne auta vážně zajímají a tak se chci nadále učit a posouvat dále takže jakou koukoli radu či manuál přivítám

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena turba

Příspěvek od Keflek »

manual je život...ten te tohle nauci. Staci se tomu jen venovat...a hlavne chtit se naucit...
na vymenu turba zadnej manual neni,nebo respektive je,ale na kazdy auto jinej...je to priblizne podobny,ale vetsinou je tam nejakej detail,kterym se to lisi :lol:

Jinak co se tyce vymeny,tak bys jeste mel rpzebrat vedeni vzduchu od turba prez IC a vycistit...minimalne aspon ten Intercooler vypucovat...
ja uz se tomu venuju nejakou dobu a ucim se porad... :mrgreen:
ty supaci v tovarnach to totiz delaj cim dal tim slozitejsi :mrgreen:
Touran 2.0 TDi

kedlo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 05.06.2010 11:12

Re: vymena turba

Příspěvek od kedlo »

já vím že pokaždé je to krapet jiné ae tak postup je zhruba stejný a nač je třeba si dát pozor. Proto sem píši protože vím že jsou tady lidé kteří stím mají skušenosti

chuva139
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 24.05.2010 13:54

Re: vymena turba

Příspěvek od chuva139 »

To nejdůležitější tě snad měli naučit ve škole... A neboj, jako nováčka tě určitě hned nenechaj samotnýho měnit turbo cca za 10.000,- a víc.

Proboha, co tam ty mechaniky dneska učí?

Jak psal kolega, učíš se pořád a nejlepší manuál je praxe. Já jsem pro zajímavost vyučenej elektrikář a dělám automechanika v rakousku (včetně technických prohlídek) :) ;)

kedlo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 05.06.2010 11:12

Re: vymena turba

Příspěvek od kedlo »

já měl tu smůlu že jsem dělal prevážně na dílně kde se dělali motory ale nepřeplnované

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“