TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
armanny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 15.02.2012 12:40
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od armanny »

Tlačítko na ovládání topení. Po pravé straně nejspíš IR čidlo k dálkovému ovládání..
(nemohl jsem přijít na to jak vycvaknout tu lištu, držela pevně na levé straně)
Obrázek

Pod sedadlem řidiče..
Nevíte k čemu je ten volný konektor?
Obrázek

Bufík??
Obrázek
Jeho označení..
Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) armanny dne 05.03.2012 09:46, celkem upraveno 1 x.
VW CADDY MAXI LIFE 1.9 TDI 77kW BLS, rv.09,

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od M@rty74 »

Vzhledem k tomu, že to za baterkou je ŘJ MOTORU, tak jí nevyhazuju být tebou :rofl:

Bufík? ANO bufík. Jeho označení není označení bufa, ale pouze krycího plechu - označení bufa najdeš přímo na těle - měl by jsi mít D5W-Z.

Pod sedačkou: ŘJ parkovacího radaru, "reprák" parkovacího radaru, volná svorkovnice - z fotky blbě rozpoznatelné - tipuji, že v molitanu najdeš ještě jeden konec kabelu (antény) - odhaduji to na přípravu pro origo HF sadu.

Foto palubky - na IR čidlo to netipuji - to by nemělo mřížku - nějaká lepší fotka by nebyla ?
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
armanny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 15.02.2012 12:40
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od armanny »

M@rty74: to mě napadlo, jen jsem byl přesvědčený že by nebyla tak nadosah..
VW CADDY MAXI LIFE 1.9 TDI 77kW BLS, rv.09,

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od Marek77 »

To je podle mě mikrofonek pro HF - měl jsem v autě stejný.

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od Skyppy »

Podle mého to je čidlo Eberspacher pro snímání vnitřní teploty.

Uživatelský avatar
armanny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 15.02.2012 12:40
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od armanny »

Zkusím to čidlo lépe nafotit.
Chtěl jsem část palubovky sundat a zjistit k čemu ten kabel vede jenže jsem uvíznul na tom kousku plastu (první fotka), který nešel sundat a já se nedostal ke šroubkům pod ním
VW CADDY MAXI LIFE 1.9 TDI 77kW BLS, rv.09,

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od michall »

Chce to použít sílu, lišta je tam jen nacvaklá v plechových pružných "čumbrcích", ale sílu přiměřeně, abys pak neměl v lákno v bazaru, že sháníš lištu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
romank52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kralův Dvůr

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od romank52 »

A daj si dole ten bocny kryt, lepsie ju budes moct na lavej strane chytit a zabrat......

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od michall »

tomas.nemo píše:michall: takže pokud to budu chtít jen nezávisle, tak na pin6 přivedu trvalé + a pin7 bude ovládanej hodinkama?

A ještě jeden dotaz. D5W Z je zapojeno stejně jako D3W Z? Neřeším dávku nafty, ta samozřejmě musí být větší.
Tohle by jako odpověď nestačilo?
michall píše:U toho pinu 6 je ale rozdíl v tom, že přihříváček má termospínač připojený za klíčkem, kdežto NT před klíčkem. Záleží i na tom, jestli chceš spustit NT nezávisle na teplotě nebo podle teploty. Teprve na tom pinu 7 říkáš, jestli to má běžet nebo ne. Pin 8 nemají všechny bufíky, ale čím se tořídí, netuším. Každopádně v SAGu se nepoužívá (aspoň o tom nevím).
Kdyby ne, tak ještě jednou - na pinu 6 je info, jestli je zima nebo ne. Na něj je normálně připojen termospínač, u přihříváčku ZA klíčkem (tj. sv. 15), u NT na trvalých +12V (sv. 30). Můžeš na to připojit i trvale +12V bez termospínače, ale pak ti do bufíku poteče trvale určitý, byť malý, proud. Na pinu je info o tom, jestli běží motor, takže sem patří výstup hodinek, ale hodinky musí bý připojené i na svorku D+ a tu musí v režimu přihříváček propustit do výstupu. D5W Z a DW Z by snad mohly být zapojené stejně.

V zásadě si musíš ujasnit (příp. i napsat), co od toho vlastně očekáváš, co to má dělat. Dají se dělat všelijaká kouzla ...
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od tomas.nemo »

michall: teď mám D3W Z, vím že to není zrovna ideál, že D5W by bylo lepší, ale to zatím není :-( Přidám si k němu v lednu vodní čerpadlo, dle rad přímo k výstupu vody z hlavy motoru. Spínat to budu hodinkama, které budou simulovat chod motoru (čidlo pod kapotou je přemostěno místo čidla. Climatronic budu připojovat na HE, ale vložím tam vypínač, abych si ho mohl zapnout nebo vypnout (tím vypínačem teď ovládám příhřev). Kamarád mě postaví řídící jednotku, která ho pustí až při určité teplotě vody(50-60st?) a zároveň by řídila oběh vody se spožděním po vypnutí topení. Tu jednotku bych řešil až příští rok, podle toho zda seženu D5W Z nebo D5W S, teď bych to nechal na vypínač, prioritou pro mě je ohřátí motoru.
Až to předělám na D5W tak piny 6 a 7 budu spínat hodinkama společně a asi přez relátko, jinak bych, jak říkáš pouštěl do topení zbytečně pořád proud.
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od michall »

To zní, jako by jsi chtěl motor "odříznout" od ovládání bufa. Hodinky by měly být průchozí pro signál D+. Na můj vkus vymýšlíš zbytečně komplikovaný systém. Termospínač - proč přemostit? Jen ať si bufík spíná podle teploty. Hodinky - měl jsem, ale pak jsem zjistil, že jsou dobré akorát pro přesné maniaky, takže jsem je přestal používat a dal tam DO, NT jsem zapnul půl hoďky před odjezdem, tzn. kdykoli jsem chtěl já, ne kdy byly nastavený hodinky. Spínač na HE - stejně potřebuješ i napájet ventilátor, který je na sv. 15. Když teda zapneš NT, ať se ventilátor a mód HE spustí sami (hned, nebo podle teploty vody).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od tomas.nemo »

michall: ano, hodlám motor úplně odříznout od toho aby mě "kecal" do toho kdy to má nebo nemá topit. Vždycky jsem to tak měl, asi i proto, že to pokaždé bylo 100% nezávislé topení :-) Na můj vkus zbytečně komplikovaný systém jsou ty "voloviny" s přepínačema aby si to přihřejvalo samo nebo to spínat ručně a podobně. Já si to nastavím hodinkama pěkně večer a ráno přijdu k vyhřátýmu autu a to je to vocoměde :-)
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od michall »

Tak je to tvoje volba, jen jsem se ptal, proč to chceš takhle.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od tomas.nemo »

michall:v pohodě :-) Každému to vyhovuje zapojený jinak, každopádně díky za vyčerpávající rady a trpělivost :-)
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od patper »

tomas.nemo píše:michall: ano, hodlám motor úplně odříznout od toho aby mě "kecal" do toho kdy to má nebo nemá topit.
:roll: tak to je take dobrej ulet....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“