typový list Tomason TN1 8x17

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

typový list Tomason TN1 8x17

Příspěvek od ace_rimmer »

Ahoj klubáci, nemáte někdo náhodou typový list na kola Tomason TN1 8x17 5/112 + pneu 225/45/R17 na VW Passat B5 variant 1.6 AHL/74kW rok 98? Případně nemůžete-li někdo sehnat za rozumnější cenu než 1000Kč od dovozce nebo nemáte někdo s těma kolama zkušenosti při zápisu do TP na tomto autě? Díky za příspěvky.

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: typový list Tomason TN1 8x17

Příspěvek od PlusOne »

Budeš komunikovat s firmou MAKO Car nejspíš, jakožto výhradním dovozcem kol do ČR. Levnějc jsem nikde nesehnal - za litr je to ještě dobrý, jsou firmy, které si řeknou i o dva.

Řešil jsem to samý, dokonce s těma samejma kolama, jen v 8,5x18" - moje anabáze ohledně zápisu je popsaná tady:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2253755#p2253755" onclick="window.open(this.href);return false;
Dá se to, pokud na to máš nervy si to vyběhat a objet...pokud bys sehnal TL, a dostal k němu jako přílohu TÜV v němčině, tak to ti přeložím, to není problém...
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: typový list Tomason TN1 8x17

Příspěvek od ace_rimmer »

Ahoj,díky za příspěvek, ze stránek tomason jsem odtud:
http://www.tomason.de/tn1_expertises.php" onclick="window.open(this.href);return false;
stáhle tohle
http://www.tomason.de/downloads/e-06-0306-a13-v04.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
to je teda co? to je ten PAD? Píšeš, že když jsi to řešil tak jim to trvalo 6 týdnů, já jsem včera psal na autokola.cz a obratem mi napsali že mi ihned můžou zaslat TL na tyhle kola na mé auto za 1000Kč tak myslíš, že to nějak nebude sedět nebo to můžu rovnou vzít od nich-samozřejmě bych to rozbalil před pošťákem abych měl svědka, že to není ono?

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: typový list Tomason TN1 8x17

Příspěvek od PlusOne »

To, co jsi stáhnul, jsem dostal od MAKO Car taky - to je ten TÜV certifikát. Ten při zápisu s TL není potřeba (alespoň podle tohohle: http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... ozidla.htm" onclick="window.open(this.href);return false; ). Budeš potřebovat jinej cár papíru, nějaké to "Schválení KBA", měli by ho dodat s tím. Pokud bude v němčině, což předpokládám, jsem ti k dispozici v případě nutnosti překladu z DE do CZ.

Jestli ti někdo jiný dokáže poslat typový list za tuhle cenu, tak neváhej, a ber ho. Já jsem nedostal přímo typový list (TL), ale "Prohlášení Autorizovaného Dovozce" (to je to PAD). K němu i originál toho tebou uvedeného TÜV certifikátu, ten jsem si přeložil do češtiny, a teprve pověřená zkušebna mi vydala papír, který mi zápis umožnil.

Ve zkratce ještě jednou:
Pro zápis s TL potřebuješ:
- typový list
- KBA schválení (vzor tady: http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/3ACB77E ... _04_07.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; )
Ověří technik typu "K", v podstatě na jakékoliv STK (taky je dobrý si tam zavolat).

Pro zápis s PAD potřebuješ:
- PAD
- TÜV certifikát (vzor tady: http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/F32BBBA ... _04_07.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; )
Ověří pověřená zkušebna (nejbližší u OL je v Březolupech ve Zlínském kraji, tolik informace z DI Olomouc)

Ono je ve finále jedno, co od té firmy dostaneš, vylítat si to musíš stejně....
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: typový list Tomason TN1 8x17

Příspěvek od ace_rimmer »

díky za vyčerpávající info :good:
ten kba by mi teda měl poslat ten kdo mi pošle ten typový list?
A jaký je rozdíl mezi Gutachten a Teilegutachten? (to co jsem stáhl od výrobce je Teilegutachten, na stránkách ministerstva kouzel je ve sloupci KBA dokument s Gutachten - mají tam jako příklad Tomason TN3)
Pokud je to to samé (Teilegutachten a Gutachten) tak to bude asi ten TUV a tím pádem ve výsledku si nechám poslat ten typák z autokola.cz a nejdřív se ujistím, jestli mi pošlou to schválení KBA, je to tak?
Je to zmatek já vím, snad jsem to popsal srozumitelně..
Díky

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: typový list Tomason TN1 8x17

Příspěvek od PlusOne »

Pokud se podíváš, rozdíl je paragrafu StVZO neboli "Straßenverkehrs-Zulassungs-Ordnung" (v podstatě "Zákon o povoleních pro silniční provoz") - jak přesně znějí ty paragrafy, na které se jednotlivé formuláře odkazují, mi není známo. Rozdíl je taky v těch společnostech jako takových, TÜV je něco jiného, než KBA, jsou to dvě rozdílné instituce.
Slovo "Gutachten" je jenom něco jako stvrzenka, posudek.

Zjisti si, co přesně za svůj litr dostaneš, podle toho se to pak bude odvíjet dál.
Pokud pošlou TL, měli by poslat i KBA. To samé s PAD, TÜV by měl být přiložen, KBA (TÜV) se na ten TL (PAD) odkazuje, takže by ti měli poslat oboje.

Dělá se mi z těch zkratek už blbě :-D
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: typový list Tomason TN1 8x17

Příspěvek od ace_rimmer »

jasně, už jsem tam psal jestli mi s TL pošlou i KBA, moc ti děkuju za info, kdyžtak bych se tě pak poptal jak dál a případně tě poprosil o nějaký ten překlad, kdyby to bylo potřebné, díky

Uživatelský avatar
MisHaGTI
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1212
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Re: typový list Tomason TN1 8x17

Příspěvek od MisHaGTI »

Ahoj, taky jsem teď řešil zápis 8x17 na svojí G3, můžu ti poslat typový list na 8x17 5x112 + pneu 225/45/R17 přímo pro tvoje auto, jedinnej problém bude v tom, že nebude přímo pro Tomason TN1 ale na nějaký jiný kola (což by se ale dalo uhrát, mě nakonec do TP zapsali beztak jenom rozměr a pneu) :wink:

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: typový list Tomason TN1 8x17

Příspěvek od ace_rimmer »

psal jsem ti sz, ale poděkuju i tady, tohle určitě pomůže, díky :drinks:

Uživatelský avatar
MisHaGTI
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1212
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Re: typový list Tomason TN1 8x17

Příspěvek od MisHaGTI »

Nemáš zač, hlavně aby ti to zapsali :wink: :drinks:

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: typový list Tomason TN1 8x17

Příspěvek od Flico »

MisHaGTI píše:Ahoj, taky jsem teď řešil zápis 8x17 na svojí G3, můžu ti poslat typový list na 8x17 5x112 + pneu 225/45/R17 přímo pro tvoje auto, jedinnej problém bude v tom, že nebude přímo pro Tomason TN1 ale na nějaký jiný kola (což by se ale dalo uhrát, mě nakonec do TP zapsali beztak jenom rozměr a pneu) :wink:
no jinak se to ani nedela vzdycky zapisou jen rozmery disku a pneu ne treba ze tam mas mit BBS, Tomason atd.... ( me ani nezapsali ET takze si tam asi muzu dat jaky chci .. )
jedinej problem muze bejt s tim technikem typu "K" pac se schvalujou konkretni kola na konkretni a pokud budes mit na aute neco jinyho nez na typovym listu tak ..... ( tezko rict :mrgreen: )

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: typový list Tomason TN1 8x17

Příspěvek od ace_rimmer »

jasně, o to přesně jde :good: ono když se to vezme kolem a kolem, tak klidně na parkáči pře stk můžu nasadit kola co sedí s typákem, protáhnout to stkčkem a hned jak vyjedu tak nasadit ty moje , které jsou úplně stejné akorát jiná značka a nikdo mi nemůže ani oficiálně říct půl slova, je to postavené na palici, jestliže se borec bude hádat o tom, že značka kol je jiná, jediné co by se zdravým rozumem mohl říct je to, že neví jestli ta značka je homologovaná, což mu ale zase jsem schopný dát papír, že je to pro čr homologované (na stránkách ministerstva dopravy je přímo držitel dovozce vyjmenovaný) + německý tuv že je to schválené pro moje auto. Nicméně zdravý rozum vs. úřady? To jaksi ee.

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: typový list Tomason TN1 8x17

Příspěvek od PlusOne »

Flico píše:
MisHaGTI píše:Ahoj, taky jsem teď řešil zápis 8x17 na svojí G3, můžu ti poslat typový list na 8x17 5x112 + pneu 225/45/R17 přímo pro tvoje auto, jedinnej problém bude v tom, že nebude přímo pro Tomason TN1 ale na nějaký jiný kola (což by se ale dalo uhrát, mě nakonec do TP zapsali beztak jenom rozměr a pneu) :wink:
no jinak se to ani nedela vzdycky zapisou jen rozmery disku a pneu ne treba ze tam mas mit BBS, Tomason atd.... ( me ani nezapsali ET takze si tam asi muzu dat jaky chci .. )
jedinej problem muze bejt s tim technikem typu "K" pac se schvalujou konkretni kola na konkretni a pokud budes mit na aute neco jinyho nez na typovym listu tak ..... ( tezko rict :mrgreen: )

Jo??? Tak mi vysvětli, co se stalo, mě to totiž na DI v OL zapsali takhle:
Obraz0591.jpg

Je možný, že je to tím, že jsem ke kolům neměl TL, ale PAD??? Protože pokud jo, tak jsem na firmu MAKO Car nasranej dvojnásob teďka...
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
MisHaGTI
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1212
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Re: typový list Tomason TN1 8x17

Příspěvek od MisHaGTI »

Já myslim, že je to kraj od kraje jiný, resp. oni sami pořádně nevědí co tam mají napsat...když jsem prvně zapisoval kola, tak mi tam napsali i na základě čeho to zapisovali (číslo TÜVka) a teď už mi napsali jenom rozměr (žádný KBA číslo,název nebo model,nic) :lol:

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: typový list Tomason TN1 8x17

Příspěvek od ace_rimmer »

mako car jsou fakt asi total retardi, jsou to 3 dny co jsem jim psal a odpověď žádná, z ostatních eshopů mi přišla odpověď max do druhého dne

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“