Tempomat 1.8T AEB

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
puchovinfo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 27.03.2011 23:14

Tempomat 1.8T AEB

Příspěvek od puchovinfo »

Cawte chcem sa opýtat či sa mi bude dať domontovať tempomat mám vw passat B5 1998 1.8T AEB niekto mi povedal že nie niekto že ano ako to je???..diki prikladam foto motoru Ďakujem.
1327329021157.jpg
1327329021157.jpg (21.14 KiB) Zobrazeno 969 x
VW Passat Variant B5 1.8T(APU-110KW)-2000,silver
Repas oprava manuálnych Prevodoviek VW GROUP BENZIN, DIESEL Tel:0948 886 615

Uživatelský avatar
DarkMaverick
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 02.06.2011 20:31
Bydliště: Jižní Čechy, Milevsko

Re: Tempomat 1.8T AEB

Příspěvek od DarkMaverick »

nejsem si jistej a nechci plácnout kravinu, ale myslím, že ne...protože AEB je jediná 1.8T s mechanicky ovládaným plynem....ale pokud se mýlím nebo plácám blbosti,...tak mě kluci opravte (příspěvek smažu)
VW Passat B6 2.0 FSI Highline Limo
dříve VW Passat B5 1.8T 20V 1998 Varoš, motor AEB

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Tempomat 1.8T AEB

Příspěvek od Flico »

jj AEB ma mechanickej plyn, ale mam dojem ze se delal "pridavnej" ( nebo jak to nazvat ) motorek na ovladani i na ty klapce je misto kam by to slo pripojit

scoby
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 12.11.2011 01:57

Re: Tempomat 1.8T AEB

Příspěvek od scoby »

Také jsem to řešil, je to složitější, ale jde to... Jen se musí dodat speciální váček, který se nafoukne a bude "jako" tahat za lanko... Jde to, nevím přesně jak, ale vyjde to na nesmysl částku a je to dost dílů...Mě osobně bylo doporučeno skočit na vrakoviště a sehnat díly již z vozu, který to měl...

Uživatelský avatar
DarkMaverick
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 02.06.2011 20:31
Bydliště: Jižní Čechy, Milevsko

Re: Tempomat 1.8T AEB

Příspěvek od DarkMaverick »

Flico píše:jj AEB ma mechanickej plyn, ale mam dojem ze se delal "pridavnej" ( nebo jak to nazvat ) motorek na ovladani i na ty klapce je misto kam by to slo pripojit
tak jsem rád že jsem neřekl nesmysl...podle mě je to u tohohle motoru zbytečný...
VW Passat B6 2.0 FSI Highline Limo
dříve VW Passat B5 1.8T 20V 1998 Varoš, motor AEB

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Tempomat 1.8T AEB

Příspěvek od Flico »

scoby píše:Také jsem to řešil, je to složitější, ale jde to... Jen se musí dodat speciální váček, který se nafoukne a bude "jako" tahat za lanko... Jde to, nevím přesně jak, ale vyjde to na nesmysl částku a je to dost dílů...Mě osobně bylo doporučeno skočit na vrakoviště a sehnat díly již z vozu, který to měl...
no to asi nesezenes bylo jich min nez safranu a tahat novou elektriku kvuli jiny klapce ( elektronicky ) nevim jestli je realny ( jina RJ, pridat lambdu a spoustu dalsich prkotin )

scoby
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 12.11.2011 01:57

Re: Tempomat 1.8T AEB

Příspěvek od scoby »

Flico píše:
scoby píše:Také jsem to řešil, je to složitější, ale jde to... Jen se musí dodat speciální váček, který se nafoukne a bude "jako" tahat za lanko... Jde to, nevím přesně jak, ale vyjde to na nesmysl částku a je to dost dílů...Mě osobně bylo doporučeno skočit na vrakoviště a sehnat díly již z vozu, který to měl...
no to asi nesezenes bylo jich min nez safranu a tahat novou elektriku kvuli jiny klapce ( elektronicky ) nevim jestli je realny ( jina RJ, pridat lambdu a spoustu dalsich prkotin )

Proto jsem od toho také upustil...

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat 1.8T AEB

Příspěvek od tornado1 »

Flico píše:
scoby píše:Také jsem to řešil, je to složitější, ale jde to... Jen se musí dodat speciální váček, který se nafoukne a bude "jako" tahat za lanko... Jde to, nevím přesně jak, ale vyjde to na nesmysl částku a je to dost dílů...Mě osobně bylo doporučeno skočit na vrakoviště a sehnat díly již z vozu, který to měl...
no to asi nesezenes bylo jich min nez safranu a tahat novou elektriku kvuli jiny klapce ( elektronicky ) nevim jestli je realny ( jina RJ, pridat lambdu a spoustu dalsich prkotin )

proč přidat lambdu?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
puchovinfo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 27.03.2011 23:14

Re: Tempomat 1.8T AEB

Příspěvek od puchovinfo »

ďakujem moc hoši!:)..škoda no ale nevadí aj tak na leto bude hadam B5.5:))))
VW Passat Variant B5 1.8T(APU-110KW)-2000,silver
Repas oprava manuálnych Prevodoviek VW GROUP BENZIN, DIESEL Tel:0948 886 615

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Tempomat 1.8T AEB

Příspěvek od Flico »

tornado1 píše:

proč přidat lambdu?
no prislo mi to logicky kdyby se menila klapka za elektronickou ( k tomu by se musela asi udelat i RJ - coz nevim jestli jo, to budes vedet ty jestli by to slo nebo tak ) tak AEB ma jen jednu lambdu a novejsi motory s ele klapkou maj 2 - pred a za katem

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat 1.8T AEB

Příspěvek od tornado1 »

žádná lambda se měnit nemusí, to je nesmysl.... stačí vyměnit škrtící klapku, RJ motorku, páčku, natahat kabeláž, nakodovat
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Tempomat 1.8T AEB

Příspěvek od Flico »

tornado1 píše:žádná lambda se měnit nemusí, to je nesmysl.... stačí vyměnit škrtící klapku, RJ motorku, páčku, natahat kabeláž, nakodovat
no a plynovej pedal ?

jinak rikam ze nevedel jestli se meni RJ motoru za novejsi ktera "umi" ele. klapku
i kdyz ma AEB puvodne klapku ovladanou lankem tak staci takhle "malo" ?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat 1.8T AEB

Příspěvek od tornado1 »

ano, platí to co jsem napsal!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
frankeee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 365
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat 1.8T AEB

Příspěvek od frankeee »

Já mám taky 1.8T AEB, mám tam tempomat, škrtící klapku na lanko a dvě lambdy sondy :idea:

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat 1.8T AEB

Příspěvek od tornado1 »

tornado1 píše:žádná lambda se měnit nemusí, to je nesmysl.... stačí vyměnit škrtící klapku, RJ motorku, páčku, natahat kabeláž, nakodovat
omlouvám se za mylné informace, spletl jsem si to s AGU... u AEB není nutné měnit RJ motoru ani škrtící klapkku... nutné přidat další RJ tempomatu, podtlakové čerpadlo, podtlakovou membranu ke škrtící klapce, větrací ventily, nějaké podtlakové hadice a půjde to.. samozřejmě nějaká kabeláž..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“