GPS sledování

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
SPA31
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 11.11.2011 12:07
Bydliště: ZDIBY

GPS sledování

Příspěvek od SPA31 »

Zdravím.
Něco mě napadlo... :-).
Mám Pašíka B5,5 rv. 2004 s integrovaným radiem a MCD navigací. GPS spolu s řádným CD maká v pohodě, a dokonce i na mě mluví česky :-) ale to je vedlejší....
Spíš jsem se zamyslel nad funkcí GPS, jak by šla ještě využít. Přesně nevím jakým způsobem funguje, ale sedláckým rozumem si myslím, že by mohlá jít sledovat pomocí nějakého rozhraní. Mám na mysli třeba web aplikaci s možností sledování pohybu vozu. S tím, že by se tam zadal nějaky kód GPS, ID nebo mac adresa.
Nemá někdo s tím prosím nějakou zkušenost?
Díkes!
Tomáš R.
ex Passat B5,5 Variant PD 1.9 TDi AVF
Passat B7 Variant CR 2.0 TDi CFGC 130kW+ -> http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=132&t=329506

Uživatelský avatar
byranovic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 12.02.2012 12:50

Re: GPS sledování

Příspěvek od byranovic »

Ahoj! Bohužel integrovaná navigace je pouze přijímač, nemůže tedy posílat svou polohu přes GPS někam dál :) (ani nevím, jestli je to vůbec možné :D). Pro tuhle funkci by jsi asi potřeboval jiný hardware - tj. GPS přijímač a GSM modul, který by třeba po vložení SIM karty fungoval jako prostředník pro komunikaci. Způsobů je mnoho, ale auto s vestavěnou navigací podle mě sledovat jen tak nejde (pokud to není bezpečnostní funkce od výrobce)...
Obrázek

Kuponsky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 26.10.2021 01:35

Re: GPS sledování

Příspěvek od Kuponsky »

Potřebujeme do firmy nějak vyřešit sledování vozidel z hlediska jejich efektivnějšího řízení v provozu. Není tu někdo s takovou zkušeností?

Racekjan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 27.10.2021 01:12

Re: GPS sledování

Příspěvek od Racekjan »

Monitoring vozového parku se nám podařilo dobře vyřešit pomocí systému SHERLOG Trace, mají to opravdu vychytané a my tak máme opravdu přehled o každém autě.

Kuponsky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 26.10.2021 01:35

Re: GPS sledování

Příspěvek od Kuponsky »

Je to složité?

Racekjan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 27.10.2021 01:12

Re: GPS sledování

Příspěvek od Racekjan »

Není to vůbec složité, dá se na to dostat přes prohlížeč, ale i z mobilu, takže můžete mít systém pro efektivní řízení aut vždy u sebe. Mrkněte se na jejich stránky, kde najdete poptávkový formulář https://www.sherlog.cz/monitoring . Sestaví vám pak nabídku přímo dle vašich potřeb a situace.

Mamb0
Člen klubu
Příspěvky: 13
Registrován: 27.01.2013 08:04

Re: GPS sledování

Příspěvek od Mamb0 »

Zdravím naše firma se zabývá tímto řešením už dlouho. Nezabírá to místo je to šikovné schované a nemusí se tahat nějaké antény atd....
VW Passat 3bg Sedan 1.8T 126Kw USA verze.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“