Cvakani kolem vahy vzduchu

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Chip22
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 11.09.2011 00:12

Cvakani kolem vahy vzduchu

Příspěvek od Chip22 »

Zdar chlapi, posledni dobou se na meho pasu rozjela vlna problemu...prvne jsem musel udelat hlavu, tedka odchazi turbo a aby toho nebylo malo, nyni mi neco kolem vahy vzduchu cvaka....cvaka to nepravidelne tzn. chvili nic pak zas cvaka .....cim to muze byt?

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakani kolem vahy vzduchu

Příspěvek od cernohousmartin »

ventil odvětrávání palivové nádrže,je kousek od váhy a vede do něj konektor a hadičky...

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Cvakani kolem vahy vzduchu

Příspěvek od Flico »

a jeste bych dodal ze cvakat ma :mrgreen:

Chip22
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 11.09.2011 00:12

Re: Cvakani kolem vahy vzduchu

Příspěvek od Chip22 »

Jde o to, ze kdyz jsem dnes navecer nastartoval, tak se zacalo ozyvat dost silne cvakani, ktere bylo stejne ci podobne tem u vahy vzduchu...podotykam,ze mi byla delana hlava a turbo je ko, ale to by na to mit vliv nemelo.......jinak mam problem,ze pri volnobehu mam casto pri zahratem motoru 1000 -1050 ot....netusite cim to?Vaha?

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Cvakani kolem vahy vzduchu

Příspěvek od Flico »

a co klapka je vycistena a nastavena ? lambdy sou OK?

Chip22
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 11.09.2011 00:12

Re: Cvakani kolem vahy vzduchu

Příspěvek od Chip22 »

klapka by mela byt vycistena lambdy netusim ,ale to by melo spis jiny projev nez lehce zvysene otacky ne?

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Cvakani kolem vahy vzduchu

Příspěvek od ace_rimmer »

může to být tou lambdou, může dávat signál, že má ve svodech moc kyslíku, pak se obohatí směs a zvýší se otáčky, taky můžeš mít prasklé svody a přisává to vzduch. Máš klimu?Jestli ji máš permanentně zapnutou tak by teoreticky mohla cvakat splašená el.magnetická spojka kompresoru, z nějakých příčin, to už by se zjišťovalo dál, zkus přesně určit ten zdroj cvakání, odvětrávací ventil mi cvaká taky a jak tu bylo řečeno má to tak být..Ještě dodám k těm zvýšeným otáčkám, že to může být i čidlem teploty chladící kapaliny, určitě bych ale udělal zákl.nastavení klapky

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“