NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
radoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Konicko
Kontaktovat uživatele:

NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od radoch »

Včera jsem jel z práce,v nádrži bylo tak mezi 1/4 - 1/2 nafty.Přijel jsem domů,vyložil nákup a když jsem šel zaparkovat,po nastartování se ozval varovný signál,display signalizoval doplň palivo a palivoměr ukazoval kousíček nad nulu.Pochopitelně jsem se vyděsil,co se děje.První mě napadlo,že jsem někde cvaknul nádrž,ale pod autem bylo sucho.Dnes jsem doplnil několik litrů nafty a ejhle,ručka po chvíli naskočila do té správné polohy.Tak se domnívám,že se nejspíš zasekl plovák palivoměru a tím tankováním se uvolnil. Máte někdo podobnou zkušenost?
radoch

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavoš »

Jo úplně stejnou,myslel jsem že mám spotřebu tak 12 l/100km,ale po chvilce jízdy to vylezlo až na polovinu nádrže.Občas to třesením stoupá nahoru. :lol:
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od daber »

To se mi stává taky.Mám tam pře čtvrt nádrže,pak třeba zastavím a když znovu startuju,tak mi to ukáže,že sem na suchu a po dalším nastartování jsem zase v pohodě.

Uživatelský avatar
samuel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od samuel »

Tak když je o svátcích trochu času, tak proč neoživit nějaká zapadlá témata. Já jsem díky těmto podivnostem s nádrží na Sharanovi už dvakrát zavzdušnil :x Ukazovalo mi to 1/4, vyjížděl jsem z garáží a než jsem zaplatil, tak mi Sharik stál chvíli čumákem dolů a už to bylo. Cuclo si to vzduch. Teď už si dávám pozor, tak jen pro zajímavost, neparkovat ve svahu čumákem dolů :wink:

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od vilik »

Můžu potvrdit, co napsal samuel. taky mě to jednou pěkně vystrašilo. Zajímavé bylo, že ke spadnutí ručičky stačilo parkovat cca 5 minut čumákem dolu, ale než se to srovnalo k normálu trvalo skoro půl hodiny. :(

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

jj,taky to znám.Na zahradě jsem parkoval čumákem dolů.Měl jsem necelou půlku nadrže.Po nastartování to na mě začalo o žrádlo.Vyvalenej jsem lehl pod auto a koukal,jestli nemám prasklou nádrž.A jak píše vilik,po půl hodine to bylo OK
Obrázek

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od machstrechy »

Čaute poradí mi někdo mněl jsem špatný palivový čerpadlo v nádrži sehnal jsem nové tak mi ho ve vw předělali a ted mi to ukazuje skoro pořád plnou nádrž nevíte ci s tim je jestli se zasekává plovák nebo co
díky

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od vilik »

To zasekávání plováku je docela možné. Jestli ti tu opravu dělali ne déle jak před půlrokem, tak bych to reklamoval. Ze zákona na to máš právo. Jestli je to dýl, tak vyndat a zkontrolovat. A tomu servisu, kde ti to dělali, bych se asi vyhnul. :wink:

Další možnost je, že máš tak závratně malou spotřebu. A to ti závidím. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od machstrechy »

vilik píše:To zasekávání plováku je docela možné. Jestli ti tu opravu dělali ne déle jak před půlrokem, tak bych to reklamoval. Ze zákona na to máš právo. Jestli je to dýl, tak vyndat a zkontrolovat. A tomu servisu, kde ti to dělali, bych se asi vyhnul. :wink:

Další možnost je, že máš tak závratně malou spotřebu. A to ti závidím. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Díky ale už jsem se ptal na tu reklamaci a řekli mi že to nemůžu reklamovat protože jsem si náhradní díl dodal sám.
stou spotřebou su spokojen akorad když to přestane jed tak vím v čem je problém :D :D

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od crazyduke »

Mám dotaz, mám Sharyka 2002 a když jsem ho nedávno koupil, tak mi to ukázalo že mám dotankovat, dojezd 10 KM, ale nesvítila mi kontrolka nedostatku paliva... Má svítit, nebo ne???? Nebo mě to upozorní jen nápisem..... ??????
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od abeljozef »

AK mas MAXI DOT tak by ti mal vypisat nieco ako "Nacerpejte palivo" cca v strede displaya a v hornej casti by ti mal graficky znazosrnit zlty symbol tankovania (ten stojan)

Ak mas Polo DOT tak by mal vypisat nacerpaj palivo a ak sa nemylim tak hore by ti mala svietit klasicka zlta kontralka tankovania.

Ak mas budiky bez maxi alebo polo dotu tak potom len zlta kontrolka.

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od crazyduke »

jasně mám maxidot, a píše mi to načerpejte palivo a ukáže se mi ten stojan, tak je to asi v pořádku....... Díky ABELJOZEF
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od michall »

Nějak mi "kecá" palivoměr - auto stojí na rovině, ukazuje to 1/4 nádrže, ujel jsem asi 5km, víceméně taky po rovině, pak to začlo pištět o palivo, dotankoval jsem 20l, to tam pak byla půlka, po dalších asi 10km to bylo najednou asi 3/4 nádrže. Pak se to vrátilo na necelou 1/2. Co s tím? Zaseklý plovák? Díky
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
x-man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 266
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od x-man »

Zdar
začínám taky pozorovat problém s palivoměrem,koukal jsem do ETKY a měl bych tam mít plovák s číslem 7m3 919 673 D (cena kolem 2000) a teď jsem koukal po internetu a do Fabie (od roku 05-08) se dává plovák s číslem 6Q0 919 673 D (čína 200,-) vzhledově vypadaji stejně.

Netušíte jestli by to šlo mezi sebou nahradit???
Podle mě by měli být asi stejný ty první čísla označují jen model auta a co jsem vyčetl tak většinou když se těch posledních 6 čísel shoduje,díly bývají většinou stejný
Ford Galaxy 1.9TDI PD
GSA.KABEL1.CZ
http://www.gsa.kabel1.cz" target="_blank

Uživatelský avatar
jaku
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 04.07.2009 00:24
Bydliště: okres Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od jaku »

mam alhambru 2,0i rv 96 dneska jsem natankoval 17 litrů a ručička mi ukazal že jsem na dně vypnul jsem klíček a zapnul a ručička se mi pohla na horní hranici rezervy do kopce ani v zatáčkách se ručička nehne myslíte že to bude plovákem a má nekdo zkušenosti s demontáží plováku?

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“