Tvrdnoucí brzdový pedál

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Tvrdnoucí brzdový pedál

Příspěvek od PlusOne »

Nazdar vespolek!

Jak nadpis napovídá, mám (asi) problém ten, že po trojím, čtverém razantním zabrzdění za sebou mi brzdový pedál klade dost značný odpor při dalším sešlápnutí.
Odpozoroval jsem to právě jenom když třikrát čtyřikrát za sebou sešlápnu brzdy co to dá, jinak jsem si při takovém tom normální dobržďování a přibržďování ničeho nevšiml (což ovšem neznamená, že to nedělá taky, jenom to o sobě nedává tolik vědět).

Tady v sekci jsem vyčetl, že by to mohlo znamenat problém s podtlakem - akorát, že bych s tím nejspíš jezdil ještě jak dlouho, než bych něco zaregistroval. Nikde nic nesyčí, auto jinak obstojně brzdí, tak chci vědět, jestli jenom zbytečně nekalím vodu.....
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Tvrdnoucí brzdový pedál

Příspěvek od FandaTDI »

no záleží jak rychle razantně brzdíš :-) ... dělá to samý i na volnoběh na místě? Mohla by to asi bejt i vývěva, příp. nějaká ta netěsnost v podtlaku, to by se ale nejspíš projevovalo i na regulaci turba ...

1Martas1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 28.02.2009 12:59
Bydliště: Plzeň

Re: Tvrdnoucí brzdový pedál

Příspěvek od 1Martas1 »

PlusOne píše:Nazdar vespolek!

Jak nadpis napovídá, mám (asi) problém ten, že po trojím, čtverém razantním zabrzdění za sebou mi brzdový pedál klade dost značný odpor při dalším sešlápnutí.
Odpozoroval jsem to právě jenom když třikrát čtyřikrát za sebou sešlápnu brzdy co to dá, jinak jsem si při takovém tom normální dobržďování a přibržďování ničeho nevšiml (což ovšem neznamená, že to nedělá taky, jenom to o sobě nedává tolik vědět).

Tady v sekci jsem vyčetl, že by to mohlo znamenat problém s podtlakem - akorát, že bych s tím nejspíš jezdil ještě jak dlouho, než bych něco zaregistroval. Nikde nic nesyčí, auto jinak obstojně brzdí, tak chci vědět, jestli jenom zbytečně nekalím vodu.....
Koukni na tandem,budes mit volny natrubek,mel jsem to taky,trochu ho sklepni a zalep tekutym kovem.

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: Tvrdnoucí brzdový pedál

Příspěvek od Hans76 »

Já ho odmastil, omotal samovulkanizační gumovou páskou a super 8)
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: Tvrdnoucí brzdový pedál

Příspěvek od xingisx »

řešil jsem něco podobného. Vývěvu mám ale napevno a nic volného jsem nenašel. Dokonce jsem dal nové hadičky podtlaku. Problém jsem stále nevyřešil, takže mě napadá už jen vývěva.

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Tvrdnoucí brzdový pedál

Příspěvek od PlusOne »

FandaTDI píše:no záleží jak rychle razantně brzdíš :-) ... dělá to samý i na volnoběh na místě? Mohla by to asi bejt i vývěva, příp. nějaká ta netěsnost v podtlaku, to by se ale nejspíš projevovalo i na regulaci turba ...

Na volnoběh na místě jsem sešlápl několikrát plnou silou brzdový pedál, a nic se neprojevilo.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Tvrdnoucí brzdový pedál

Příspěvek od FandaTDI »

tim by se snad měla dát vyloučit ta vývěva, když na volnoběh "stíhá" ... tipuju na nějakou tu netěsnost projevující se při prudších změnách tlaku (např. jak psal 1Martas1, před lepením bych taky dal přednost tý PIB pásce - Polyisobutylová nebo taky "samosvařitelná" )

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“