STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Charlie.007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 22.03.2008 10:57
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od Charlie.007 »

Ono to sice jde přepsat z N1 na M1, přepis kolem 2000Kč, musí se to vyřizovat v Praze přes IVG (Import Volkswagen Group), ti to schvalujou. Ale počet sedaček z 5 na 7 ti nikdo nepovolí. Navíc, pokud tam máš mříž, tak musíš mít doklad o odborném vymontování v autorizovaného servisu (cca 1000Kč), takže já osobně sem to vzdal. Mříž sem si upravil, abych ji mohl kdykoli snadno vyjmout a 7 nás nikdy asi nepojede. Navíc máme velkýho psa, tak se mi ta mříž i hodí. Ty ceny sem zjišťoval tak před rokem, teď už můžou být jiný.
Seat Alhambra II 1.9 TDI PD 96 kW - prodáno
VW Sharan 2.0 TDI 135kW DSG 4M

Jura_vw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 07.03.2012 23:18

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od Jura_vw »

No já kupoval Sh. před týdnem a bylo tam pět sedaček a v TP též 5 a říkal jsem prodávajícím, že bych rád měl 7 a včera konečně přišel velký TP s odhláškou a změnou z 5 na 7
no a při dohlášení a tisku nového TP uvedeno 7 míst a bez problémů
Naposledy upravil(a) Jura_vw dne 17.03.2012 01:17, celkem upraveno 1 x.
Passat B2, B4, Sharan I

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od kubenec »

shared píše:Známý dělá na stk a tvrdí,že rozhoduje počet úchytů na podlaze - nikoliv počet ukázaných sedaček .A TP musí odpovídat malému tp.Mám psáno 5/7.
Dnes jsem pro jistotu volal na STK a zeptal se na počet sedadel. Technik mě ujistil, že pokuď mám v TP 5/7 můžu mít klidně 6. Podstatné je, aby nebyl dělán zásah do úchytů. To prý kontrolujou. Dále říkal, že když se jedná o variabilní uspořádaní sedadel, tak to ani jinak nejde, prostě můžeš mít 2 jako 7. Hlavní je aby nebyl problém v zápisu N1 vs. M1. Jak se jedná o přestavbu, tak jsou důkladnější.

Uživatelský avatar
Captain
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Davle

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od Captain »

Já byl na evidenčce, když sem přihlašoval sharika. Sedadel 5, v TP 7. Kontroloval pásy a jejich uchycení na 6 a 7 sedačku. Žádnej problém nebyl.

Uživatelský avatar
instef
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 04.02.2011 20:15
Bydliště: Kladno

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od instef »

já mám taky 5/7 tak jsem v klidu.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od kubenec »

kubenec píše:
shared píše:Známý dělá na stk a tvrdí,že rozhoduje počet úchytů na podlaze - nikoliv počet ukázaných sedaček .A TP musí odpovídat malému tp.Mám psáno 5/7.
Dnes jsem pro jistotu volal na STK a zeptal se na počet sedadel. Technik mě ujistil, že pokuď mám v TP 5/7 můžu mít klidně 6. Podstatné je, aby nebyl dělán zásah do úchytů. To prý kontrolujou. Dále říkal, že když se jedná o variabilní uspořádaní sedadel, tak to ani jinak nejde, prostě můžeš mít 2 jako 7. Hlavní je aby nebyl problém v zápisu N1 vs. M1. Jak se jedná o přestavbu, tak jsou důkladnější.
Tak se musím opravit ve smyslu 2 nebo 7. Pokuď je v TP napsáno 5/7 může být pouze 5,6 nebo 7. Tato informace je ze dvou nezávislých STK v Praze. Tyto STK jsou nezávislá i na ceně. Jedna chce 680,- za TK a 650,- ME. A druhá 850,- TK a 1100,- ME.

Uživatelský avatar
Astra-11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 06.07.2011 11:41
Bydliště: Pha

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od Astra-11 »

tehdy co jsem byl na evidenčce tak jsem musel mít všechny sedačky aby to ztotožnil, o zátěžových pneu ani nemluvě, vše musí sedět s TP a plně ho chápu
Galaxy AUY

rezna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 07.10.2009 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od rezna »

Astra-11 píše:tehdy co jsem byl na evidenčce tak jsem musel mít všechny sedačky aby to ztotožnil, o zátěžových pneu ani nemluvě, vše musí sedět s TP a plně ho chápu
zatezovy pneu jsou neco jinyho :) - ja mam teda v TP napsano 7 a ani na evidencce ani na TK mi nedelaji problem kdyz jich mam 5 ...
VW Sharan 1.9 TDI 85kW PD
Obrázek

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od BigBang »

stejně když narazíš na pablba, tak si vždycky něco najde... já mám v TP 5/7 a většinou jezdim jen 2 nebo 4 :D nikdy jsem problém neměl... ale je to jen o lidech ;)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
Mefisto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 11.04.2008 21:54
Bydliště: Tábor

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od Mefisto »

Tak jak čtu tohle forum ,tak jsem měl fakt kliku na schopného technika ,který našim autíčkům rozumí: Počet míst 7 -k sezení 2/7 takže můžu klidně všechny zadní sedačky nechat doma. Prostě záleží na technikovi který píše TP :good: :potlesk:

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od kubenec »

Tomu říkám klika.

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od BigBang »

stejně by to mělo být tak, že by se neměly řešit reální sedadla co v autě momentálně jsou z jednoho jedinýho důvodu - nejsou pevně přišroubovaný k podlaze jako u normál. aut... ten samej problém by mohl mít někdo s roomsterem, kterej má sedačky vyndavací na stejnym principu jako SAG. Měl by se řešit počet „homologovaných“ úchytů a pasů. Ale pokud člověk chytne kreténa, tak s tim nic neudělá :?
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od kubenec »

Mefisto píše:Tak jak čtu tohle forum ,tak jsem měl fakt kliku na schopného technika ,který našim autíčkům rozumí: Počet míst 7 -k sezení 2/7 takže můžu klidně všechny zadní sedačky nechat doma. Prostě záleží na technikovi který píše TP :good: :potlesk:
Včera jsem na VW a dnes mi odepsali toto.
"velice se Vám omlouváme, ale z hlediska vybavení vozidla kotevními úchyty
celkem pro 7 sedadel není zápis na 2-7 korektní. Zápis do TP není tudíž
možný. Děkujeme za pochopení."
Tak tuto odpověd absolutně nechápu.

Uživatelský avatar
marcelralis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 18.12.2009 18:00
Bydliště: Liberecko

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od marcelralis »

Já mám tedy v malým i velkým TP 5/7. Proč by ale vyvíjel výrobce VW vozidla s odnímatelnými sedadly, kdyby se pak ty sedačky nedaly legislativně v Česku (Kocourkově) sundat? Měli vyrobit pro český trh speciální modely s pevnými sedačkami!:-)
Zajímalo by mne, co by na to řekli policisté při kontrole, když občas jezdím úplně bez sedaček (kromě předních samozřejmě), třeba když něco stěhuju apod. Podle naší verze bych měl mít v autě minimálně těch 5 sedadel. Jak je tomu v zahraničí, neví někdo?

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od M@rty74 »

Já bych řekl, že asi nemá význam to řešit - jak píše Marcel - Kocourkov, takže každá hlava oprávněná to vidí jinak a každý si počet vysvětluje po svém. Zrovna tak zde - co člověk - to názor.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“