zvýšení podvozku 4motion

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od majkl1 »

Na tělech tlumičů jsou navařený(vylisovaný) zarážky pro spodní misky pružin. Stačí vysoustružit kousek "trubky" o odpovídajících rozměrech (liší se dle použitého tlumiče) a nasadit. Cena v podstatě nic, stačí vyrobit z odpadu. Nehledejte složitosti tam, kde nejsou. :P
M.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od ameron »

pohodarkajik píše:už to někdo vyřešil jak tu čtyřkolu kloudně zvednout? čtu že od weitecu nedošli a ty podložky na zvednuti http://www.sportovniautodoplnky.cz/dora ... -o-2-5-cm/" onclick="window.open(this.href);return false;
se mi zdaj jen pro predohrab, co sem po foru koukal nebo lidem psal SZ tak mi azdej napsal ze podlozky pro predohrab neni problem, ale pro 4 motion ze je to tezsi, nedalo by se jen proste celou napravu podlozit? ty 4 uchyty a tlumic? vepredu bych to asi resil taky podlozenim tlumice, slo by to tak udelat ?
ako pise majkl dalo by sa podlozit, len ta miska ma taky cudny tvar kde je zarazka pruziny aby sa netocila takze ta podlozka by mala do toho nejako zapadnut a poskytnut dole pozitivnu zarazku pre misku a hore negativnu zarazku pre pruzinu. V opacnom pripade bude pruzenie vydavat cudne zvuky. Sam som to zazil ked som pruzinu zle ulozil teda nezapadala do zapadky na podlozke a auto strasne vrzgalo, musel som to rozobrat a pootocit.
Inac ja mam tie weitec a neni s tym problem prisli za tyzden namontoval som a bolo vid strana 3 tejto diskusie mas tam aj fotky.

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od pohodarkajik »

no, zkusim to nejak vykoumat, ale davat za ne dvojku se mi moc nechce, mas to taky na predku nebo jen zadek ?

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od ameron »

pohodarkajik píše:no, zkusim to nejak vykoumat, ale davat za ne dvojku se mi moc nechce, mas to taky na predku nebo jen zadek ?
len zadok, lebo bol oproti predku dost sadnuty aj s novymi pruzinami, teraz je malinko vyssie alebo rovnako podla zatazenia.

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od pohodarkajik »

ja chci prave i predek, kvuli prujezdnosti, nechci z toho delat offroad, ale je to dost nizko, staci polni cesta, v zime vic snehu a uz to drhne o zem

márty golfIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 07.09.2011 17:21
Bydliště: České Budějovice

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od márty golfIV »

koupil jsem na netu podložky od marcela.kukackova@gmail podložky za 1000 kč na předek i na zadek dá se zvednout až o5cm.já mám o 3cm kupoval jsem je s kámošem,ten už je má na autě a super.lítali jsme s tim k vodě kde před námi projel jen traktor.ty zadní vypadají jako předchozí foto ale za jinou cenu.

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od pohodarkajik »

márty golfIV píše:koupil jsem na netu podložky od marcela.kukackova@gmail podložky za 1000 kč na předek i na zadek dá se zvednout až o5cm.já mám o 3cm kupoval jsem je s kámošem,ten už je má na autě a super.lítali jsme s tim k vodě kde před námi projel jen traktor.ty zadní vypadají jako předchozí foto ale za jinou cenu.
napsal jsem email tak uvidime :-)

... pan odpovedel, ze pry to neni problem udelat, ale psal:

jestli je podvozek shodný s GIV tak ano,nedělal jsem jiné než na Giv .foto nemám jelikož nejsem momentálně v čr.pokud je to shodné tak do zadu pod pružiny se dělají takové podložky do misky na předek takové dva válečky nad tlumič.zřejmě to funguje.kamarádi na tom jezdí.prý je možno až o 5 cm zvednout dělal jsem jim běžně 30 mm víc Jak 35mm bych ale asi nedoporučoval.

Tak nevím jestli to pásne, přece jen Golf a Passat si myslim ze maji jine ulozeni tlumicu, ale pockam si na objasneni :-)

Uživatelský avatar
jk.rx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 302
Registrován: 25.10.2007 20:47
Bydliště: Praha západ

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od jk.rx »

Ahoj. Neví někdo kde sehna HD pružiny na Passata 2,8 V6 4MOTION? V Kelly a Elitu je to beznadějné u Štangla mi nabízeli nějakej origo sportovní podvozek( prej na něj maj asi 11 druhů pružin :blush: ), prej je to to co tam má bejt. Nemohl by se někdo mrknou třebas do Etky jestli se to na tohle auto vůbec dělalo ? Budu vděčnej za každou informaci :)
Koupím knihu: Štěpán Jičínský, Osciloskop a jeho využití v autoopravárenské praxi

Drtka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 20.01.2012 23:09
Bydliště: Náchod

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od Drtka »

jk.rx píše:Ahoj. Neví někdo kde sehna HD pružiny na Passata 2,8 V6 4MOTION? V Kelly a Elitu je to beznadějné u Štangla mi nabízeli nějakej origo sportovní podvozek( prej na něj maj asi 11 druhů pružin :blush: ), prej je to to co tam má bejt. Nemohl by se někdo mrknou třebas do Etky jestli se to na tohle auto vůbec dělalo ? Budu vděčnej za každou informaci :)
Zkus firmu APM, je to něco jako Elit. Navíc je to německá firma a umí hodně dílů na evropský auta.

Uživatelský avatar
kemo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Reichenberg

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od kemo »

márty golfIV píše:koupil jsem na netu podložky od marcela.kukackova@gmail podložky za 1000 kč na předek i na zadek dá se zvednout až o5cm.já mám o 3cm kupoval jsem je s kámošem,ten už je má na autě a super.lítali jsme s tim k vodě kde před námi projel jen traktor.ty zadní vypadají jako předchozí foto ale za jinou cenu.
Počkat on jde nějak zvednout i předek? 8O
EX Passat Variant Syncro B5 , 1.9 AFN 81kw (lenochod)
EX T3 Caravelle, 1,9 Wasserboxer DG 57 kW (rv.1985)
VW Lupo 1.4 TDI & BMW X5 E53 3.0D
----- Ein Volk, ein Reich, ein Wagen -----

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od majkl1 »

A proč by nešel? :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
abcd
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od abcd »

Taky se do toho přidam. Asi už to tady někdo psal, ale vw dělal na přání zvýšený podvozek. Já ho na svém mám a je to na každé straně asi o 5 -6 cm. Nevim ale jak to udělali, jestli jen pružinami..? Kdyby jste někdo věděl, prosím o vysvětlení.. Děkuji.

Uživatelský avatar
kemo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Reichenberg

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od kemo »

No já mám syncro taky o něco vyšší než ostatní passaty. Nevim jestli je to na přání nebo že to maj všichni syncra?
EX Passat Variant Syncro B5 , 1.9 AFN 81kw (lenochod)
EX T3 Caravelle, 1,9 Wasserboxer DG 57 kW (rv.1985)
VW Lupo 1.4 TDI & BMW X5 E53 3.0D
----- Ein Volk, ein Reich, ein Wagen -----

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od majkl1 »

Jsou i péra pro provoz za zhoršených podmínek (jízda s vlekem apod.). Tam jsou ty pružiny delší a možná i tvrdší.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
abcd
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od abcd »

Dekodér výbavy mi říká, že mám podvozek na hrubé nerovnosti. Asi bych to také viděl pružinami. Na jedničkou Octávku se to nabízelo také a bylo to pružinami.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“