Jak rozebrat převodovku DUW???

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
wanna256
Člen klubu
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Jak rozebrat převodovku DUW???

Příspěvek od wanna256 »

ZDravím,
mam pár otázek ohledně rozebrání převodovky DUW z 1,4 16V Golfa, Jakým způsobem se povolujou unašeče na poloosy? Musím sundat i to zadní víko s tim zeleným deklem? Jde mi o to se dostat na diferenciál a vyměnit ty zkur*ený nejty za šrouby, víc nepotřebuju. Všechny šrouby kolem dokola mam povolený, a chci se radši zeptat abych to nepokoušel zbytečně.

Předem dík za rady

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak rozebrat převodovku DUW???

Příspěvek od xerxes »

za tím zeleným víkem je stejně jen přitlačný talíř ne?hlavně musíš sundat ty unašeče poloos uvnitř je mam dojem imbus

Uživatelský avatar
wanna256
Člen klubu
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozebrat převodovku DUW???

Příspěvek od wanna256 »

Imbus jsem našel . . . nechce povolit, bojim se za to víc vzít abych tam něco nepo*urvil

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Jak rozebrat převodovku DUW???

Příspěvek od vtuni »

ten unašeč normálně šprajcneš třeba prodlužovacím krkem od 1/4" račny - provlečeš jednou z děr od šroubu co drží vnitřní homokineťák - šprajcneš to o tělo diferenciálu tak aby se ti to neprotáčelo ..pak 1/2" golu tuším 6mm imbus a povolíš to v pohodě...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
wanna256
Člen klubu
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozebrat převodovku DUW???

Příspěvek od wanna256 »

vtuni píše:ten unašeč normálně šprajcneš třeba prodlužovacím krkem od 1/4" račny - provlečeš jednou z děr od šroubu co drží vnitřní homokineťák - šprajcneš to o tělo diferenciálu tak aby se ti to neprotáčelo ..pak 1/2" golu tuším 6mm imbus a povolíš to v pohodě...
Tak sem si s tím hrál, šprajcnul sem to a at zabírám jak zabírám tak nic :) Na to že to běhá ve vazelíně je to nějaký zatuhlý :)

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Jak rozebrat převodovku DUW???

Příspěvek od vtuni »

tak když to nejde.. po dobrým tak trhák a mignout po tom kladivem..
(mimochodem tenhle šroub určitě ve vazelině neběhá.. :wink: vazelína je jen pod víčkem co zůstalo na homokineťáku :wink: )
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak rozebrat převodovku DUW???

Příspěvek od xerxes »

jak píše vtuni migni po tom šrubu přes inbus klíč kladivem,použij trošku síly F :mrgreen: a není boha

Uživatelský avatar
wanna256
Člen klubu
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozebrat převodovku DUW???

Příspěvek od wanna256 »

vtuni píše:tak když to nejde.. po dobrým tak trhák a mignout po tom kladivem..
(mimochodem tenhle šroub určitě ve vazelině neběhá.. :wink: vazelína je jen pod víčkem co zůstalo na homokineťáku :wink: )
Hned jak budu mít volno jdu do něj :)

Uživatelský avatar
wanna256
Člen klubu
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozebrat převodovku DUW???

Příspěvek od wanna256 »

Tak je povoleno :) Ale vyvstal další problém a zároveň dotaz, co všechno je třeba ještě povolit/sundat/apod. abych dostal dolů celej ten kus co kreje diferák, rozlepený to je, mezera je tam cca 3-4 mm, ale dál to nejde. Musím rozebrat ještě ten zadní dekl? Tam jak je to zelený víčko?

navrto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 01.01.2010 14:10

Re: Jak rozebrat převodovku DUW???

Příspěvek od navrto »

zdar taky jí rozebíram,mám sesypanej diferak a už jde do šrotu,taky stím mám problém ale našel sem vzadu jak máš ten zelený deklík ten sundáš tak tam je ještě šroub níže na malou 13tku ořech,pak sundáš celý zadní deklík a jak se podívaš na střed tak tam je tisícihran.ten asi taky povolit.dal sem se zatím nedostal

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: Jak rozebrat převodovku DUW???

Příspěvek od Type-17 »

Ahoj, rozebiras to na aute nebo jsi vytahl prevodovku z auta?
zatim nevim jiste jestli mi to dela diferak ale po vymene origo oleje mi zacalo v tom miste cvakat. zadne huceni, razeni v pohode ale cvaka. v aute nejde nic slyset jenom kdyz otevru okna tak od spolujezdce to jde slyset vice a vetsinou kdyz jedu kolem svodidel a taky kdyz dam jednicku a poustim spojku do zaberu tak to cvakne.
navrto píše:zdar taky jí rozebíram,mám sesypanej diferak a už jde do šrotu,taky stím mám problém ale našel sem vzadu jak máš ten zelený deklík ten sundáš tak tam je ještě šroub níže na malou 13tku ořech,pak sundáš celý zadní deklík a jak se podívaš na střed tak tam je tisícihran.ten asi taky povolit.dal sem se zatím nedostal

Uživatelský avatar
Sparks
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 11.05.2009 08:03

Re: Jak rozebrat převodovku DUW???

Příspěvek od Sparks »


Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“