Zaseknutý servo motorek - páte dveře u 3 dvéř Golfa

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Zaseknutý servo motorek - páte dveře u 3 dvéř Golfa

Příspěvek od Rouballik »

Zasekl se mi servo motorek na odemykání třetích dveří. Objevil jsem že jsou šrouby od karoserie -> nedostanu se k nim.
Jak se dá tenhle motorek sundat nebo otevřít?

Díky

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zaseknutý servo motorek - páte dveře u 3 dvéř Golfa

Příspěvek od Goauld »

Hele pane moderátore, napiš zaprve co máš za auto, jestli Bora, nebo GOLF a jestli krátkej nebo variant, u každyho je to jinak. Pokud máš krátkyho golfa a máš zadní zámek, tak otočit uplně doprava klíčem a pak otevřít klikou.
Jestli máš boru, nebo golf variant, tak nevím jak to tam funguje, ale klíčem by to mělo taky jít nějak odemknout.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Zaseknutý servo motorek - páte dveře u 3 dvéř Golfa

Příspěvek od Rouballik »

Goauld píše:Hele pane moderátore, napiš zaprve co máš za auto, jestli Bora, nebo GOLF a jestli krátkej nebo variant, u každyho je to jinak. Pokud máš krátkyho golfa a máš zadní zámek, tak otočit uplně doprava klíčem a pak otevřít klikou.
Jestli máš boru, nebo golf variant, tak nevím jak to tam funguje, ale klíčem by to mělo taky jít nějak odemknout.
Mám to uvedeno v nadpisu, že jedná o třídvéřko Golfa -> myšleno Golf IV krátký se třemi dveřmi. Dvoje mám ve předu a jedny v zadu.

Mám zaseknutý motorek centrálu - serva, ten vehement od kterého vede tyčka k mechanizmu zámku - je chycen na kastli nad zámkem. Kliku i zámek mám v pořádku.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zaseknutý servo motorek - páte dveře u 3 dvéř Golfa

Příspěvek od Goauld »

Heh, sorry to sem přehlidl, to se omlouvám :lol: Ale nějak teda nechápu, ty nemužeš dveře otevřít, nebo můžeš, ale nevíš jak ten motorek sundat ? Jde to totiž normálně odšroubovat, na tom nic moc není, proč se nemužeš teda dostat ke šroubům ?
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Zaseknutý servo motorek - páte dveře u 3 dvéř Golfa

Příspěvek od Rouballik »

Zůstalo to je zamknutý, tak jsem zevnitř rozebral plasty a dostal se k zámku. Ten jsem odemkl a vyhodil ty všecky páčky. Dveře jsou otevíratelné, ale centrál je nezamyká ani neodemyká.

Motorek centrálu je totálně tuhý. A ten motorek je přidělaný na kastli, ale šrouby jsou ze zadní strany kam se nedá dostat. Tenhle motorek potřebuju odšroubovat a vyměnit.

petrpg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 29.10.2009 20:18

Re: Zaseknutý servo motorek - páte dveře u 3 dvéř Golfa

Příspěvek od petrpg »

a co dráty nemáš je přelámaný v 80 procentech bejvaji v zadních dvěřích přelámaný dráty a pak to zůstavá vyset jo a je to ten svazek napravo sundej znich tu krytku a podívej se na ně..

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zaseknutý servo motorek - páte dveře u 3 dvéř Golfa

Příspěvek od Goauld »

Podle etky ten motorek drží na jednom šroubu, není možny aby se ke šroubům, nebo matkám nedalo dostat, rozdělával sem to kdysi, ale nepamatuju si jak to tam drží, takže konkrétně neporadím, ale není to nic složityho, dostat se tam dá.

petrpg: dráty s tím nemají nic společnyho, on má ten motorek zaseklej, pokud sem to dobře pochopil.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zaseknutý servo motorek - páte dveře u 3 dvéř Golfa

Příspěvek od majrek001 »

jo šrouby jsou jako by ze zadu, ale malou řáčnou by to určitě šlo nebo i za ty konce šroubů by šli trochu povolit.. (stačí povolit trochu a pak už to půjde vyšroubovat i rukou)
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Zaseknutý servo motorek - páte dveře u 3 dvéř Golfa

Příspěvek od Rouballik »

Záhada vyřešena.


Byla to rez v motorku. Vyčištěno promazáno a už zase zamykám.
kufr1.jpg

Motorek je přidělaný na dvou šroubech se šestihrannou hlavou z jedné strany a z druhé křížová hlava.
kufr2.jpg

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“