ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
MICHAL K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 20.10.2010 06:12
Bydliště: vrchlabsko

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od MICHAL K »

ZDRAVÍM MAM DOTAZ KOLIK VOLTU JDE DO MOTORKU NA 5 DVEŘÍCH
MICHAL K,SEAT ALHAMBRA 1,9TDI 96KW,Seat Alhambra 2,0 103kw r.v2008

Uživatelský avatar
pelikaan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 17.03.2010 15:33
Bydliště: Dolní Kalná

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od pelikaan »

Hledal jsem, ale nemůžu tady najít nic o automatickém otevíráním 5. dveří. Mám namysli to, co má třeba Voyager - zmáčkeš tlačítko na dálkáči a otevřou se páté dveře až nahoru. Zmáčkneš podruhé a zavřou se. Jde mi o to, když v autě spím a ráno bych si chtěl vyvětrat. Hrozná lenost, když je člověk rozespalej....

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od M@rty74 »

Možná to bude tím, že toto koncern nabízí až v III. modelové řadě - za příplatek 13300,-
Tohle už je :offtopic: - větrání se tu v campingu tuším řešilo - přidělání tlačítka na odemčení kufru do kufru ( v podstatě ovládání mikrospínače v klice kufru ) a vyklopení dveří potom nohou - byť rozespalou :rofl:
Další varianta byla ovládání boční vyklápěčky (okna) z kufru tuším.
Já osobně větrání poránu řeším otevřením dveří bočních...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
pelikaan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 17.03.2010 15:33
Bydliště: Dolní Kalná

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od pelikaan »

Jojo, na to tlačítko si vzpomínám, ale když mám lůžkovou úpravu, ležím vpodstatě na úrovni oken, tak se to jen tak snadno otevřít nedá. až vykoumám, jak udělat toto otevírání dveří, tak to na fórum hodím.

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od dolcett »

Tak po odstrojení komplet zadku byl dole vpravo u heveru přerušený červeno-bílý kabel a ejhle začal fungovat motorek na klice i centrál od zadního zámku i otevírání a zavírání oken zámkem. Kabel byl krásně schovaný ve svazku a utrhnutý byl u konektorů (skupina 4 spojek na plíšku pod PZ světlem)

qvadis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 07.05.2012 18:47

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od qvadis »

Zdravím, mám problém po zabouchnutí už nejdou páté dveře otevřít (dveře nejsou zabouchnuté úplně, zůstala tam mezírka). Servo motorek "zabzučí" ale neodskočí klíčem do úplné polohy vlevo taky neodskočí. Dají se ty dveře otevřít šetrně zevnitř? Sharan I, 1,8 TDi, 81 kW r.v.1999
Díky moc za rady
VW Sharan 1,9 TDI, 81 kW, r.v. 1999

Uživatelský avatar
radoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Konicko
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od radoch »

Zdravím všechny,
taky jsem řešil podobný případ,ráno jsem 5. dveře normálně otevřel,ale když jsem potřeboval naložit velký nákup v Makru,tak jsem ho musel cpát zevnitř.Včera jsem se pustil do opravy.Nejdříve je nutno sundat tapecírunk zadních dveří zevnitř.Přibližně ve výšce zadních světel jsou v tapecírunku dvě obdélníkové krytky.Ty se musí sundat a pod nimi je malý křížový šroubek,který ten tapecírunk drží.Pak je nutno opatrně vyháknou tapecírunk z pod obložení rámu okna a vzniklou mezerou uprostřed mezi rámem dveří protáhnout ruku a zatáhnout za táhlo elektromagnetu zámku.Otevřít zadní dveře do plna a dokončit sundání tapecírunku.Zámek je celkem dobře přístupný,demontuje se povolením 3 šroubů zvenku .Já jsem to měl navíc komplikované tím,že ani klíčem nešlo zámek odjistit,protože výstupek zámku nedostatečně doléhal na páku odjištění zámku.Musel jsem to provizorně řešit zesílením páky omotáním izolačky....teď ještě musím zjistit,zda je někde přerušené napájení elektromagnetu anebo je celý v háji...
radoch

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od smolda »

Většinou to bývá kaput v tom gumovým husím krku vpravo mezi dveřma a kastlí. Uvidíš sám ten maglajz. Hlavně ty dráty nepájej, rupne ti to kousek vedle pájení a ještě navíc dřív než si myslíš. Používám na to neizolovaný dutinky a smršťovací bužírku.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od kubenec »

Já jsem si pro jistotu natáhl 6ks nových vodíčů přes ten husí krk. 5 jich bylo stejně na nastavení.

dvorky1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 28.08.2010 06:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od dvorky1 »

Zdravím. Dokáže někdo poradit copak je to za závadu?. Mám Galaxy II r.v. 2000. 1,9 TDi PD 85 Kw. Byly zatuhlý zámky u řidiče a v kufru tak jsem důkladně prostříkal a rozhýbával. Teď už jsou funkční, ale když je auto zamčený a dálkou nebo klíčem odemknu tak se odemknou jen dveře u řidiče a když zmáčknu tl. odemknutí, nebo otočím klíček v zámku po druhé tak až pak se teprve otevřou ostatní dveře. Zamknout to jde hned na poprvé vše najednou. Opravoval jsem kable na průchodce LZ dveří. Ostatní normálně fungujou tak jsem to nezkoumal. Spíš si myslím, že to může být nějak nastavený v souvislosti na bezpečnostní pojistku zamčených dveří nebo tak něco jsem se dočetl v návodu. Nevíte jak na to aby se to odemykalo vše najednou hned při prvním odemknutí? Díky všem.

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od Skyppy »

Podle mne je to v nakódování jednotky centrální elektriky. S tím by Ti mohl poradit klubák Kubenec. Zkus mu písnout SZ a uvidíš :good:

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od michall »

To není závada, ale funkce. Uživatelsky se to nastavit tuším nedá. Jak píše Skyppy - je potřeba upravit kódování CE, takže někdo s NTB a kabelem
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14719
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od tornado1 »

ano nutné upravit eeprom
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

dvorky1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 28.08.2010 06:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od dvorky1 »

mam vag 304 tusim a kabel KKL.Zvladnu to sam?bo je potreba jinych hracek? Jestli muzu sam poslete mi nekdo zasveceny teto problematiky navod?dekuji.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od michall »

Podle mě KKL stačí, data v eeprom se snad měnit nemusí. Mělo by to být v kódování centrálu, ale konkrétně nevím. Je o tom zmínka v návodu, že změnu provede servis a pochybuju, že by servisáci měnili data v eeprom.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“