MOTOR, ZVUKY: hučení po vypnutí zapalování, čerpadýlko

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

MOTOR, ZVUKY: hučení po vypnutí zapalování, čerpadýlko

Příspěvek od vilik »

Když vypnu zapalování, ozývá se z prostoru ŘJ takové hučení, jako by se tam točil nějaký ventilátor. Přestane to po cca 1 minutě. Je to nějaký větrák na ŘJ?
Určitě to není ventilátor na chladiči. to poznám. :D Dělá to třeba i když v garáži zapnu zapalování a zase vypnu bez startování. :?:
Jsem sám, nebo je nás víc?

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pistahufnagl »

to by mělo být přídavné topení, divné je že ti naskočí bez nastartování. Je za předními řidičovými dveřmi.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od vilik »

pistahufnagl píše:to by mělo být přídavné topení, divné je že ti naskočí bez nastartování. Je za předními řidičovými dveřmi.
Ty myslíš bufík, ohříváček. Ten to určitě není. Když vypnu zapalování a sedím za volantem, tak to slyším před sebou.

Uživatelský avatar
Aknel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aknel »

Ne nejsi sám.Ale já ti neporadim.
Mě to připadá jako kdyby se spouštělo nějaké čerpadýlko.
No ale to je názor vyučeného číšníka.

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

Mě to dělá taky a u předešlého auta (BMW) to dělalo taky.Ale co to je mi nikdo nedolázal říct.
Obrázek

Uživatelský avatar
Aknel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aknel »

Ano ano je to slyšet z motoru.
Mě to připadá jako kdyby se spouštěla nějaká cirkulace vody.
Je to možný?

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

Možný to je,že to má něco společnýho s vodou.Protože u BMW jsem otevřel kapotu a poslouchal odkud to jde.Tam kde se to ozývalo nejvíc byly trubky k topení.Ale jak říkám,nikdo mi to nepotvrdil,že to je zrovna ono.
Obrázek

Uživatelský avatar
neverhood
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od neverhood »

ja to mam tiez, podla mna to mozu byt dve veci
bud cerpadlo cirkulacie vody ( ale to skor nie lebo to sa spusta az po cca 1/2 minute)
alebo je to cerpadlo spiatocky paliva.

ale to len tipujem

Uživatelský avatar
kedaR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kedaR »

je to oběhové čerpadlo na vodu PD-čka ho mají všechny ať mají nezávislé topení nebo jen přihřívač.Je umístěno pod torpédem proto ho slyšíte i uvniř.Má běžet cca 3min.po vypnutí motoru
Alík a asi 160 kobylek

Uživatelský avatar
Aknel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aknel »

No prosim,a je to vyřešený.Já tu vodu totiž po vypnutí motoru slyšim šplouchat.Ne jednou jsem ležel pod autem a koukal kudy vytéká

Uživatelský avatar
neverhood
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od neverhood »

kedaR píše:je to oběhové čerpadlo na vodu PD-čka ho mají všechny ať mají nezávislé topení nebo jen přihřívač.Je umístěno pod torpédem proto ho slyšíte i uvniř.Má běžet cca 3min.po vypnutí motoru
no mozes mat pravdu ale to pridavne cerpadlo na prikurovac sa mne zapina este okrem tohto a to cca po 1/2 minute, toto si brouka hned ako zapnem zapalovanie a este chvilu po vypnuti

Uživatelský avatar
kedaR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kedaR »

Tohle čerpadlo běží i bez topení topení nabíhá později jak píšeš tohle má asi za úkol dochlazovat motor když zastavíš tak to ještě cca 2-3min.prohání vodu systémem a ochlazuje
Po tý půl minutě můžeš ted slyšet podávací čerpadlo který ti cvaká pod sedadlem spolujezdce a pak nabíhá bufík
Alík a asi 160 kobylek

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Příspěvek od PajaS »

Řekl bych, že tohle čerpadlo honí vodu hlavně přes bufík do zadního topení. Vodu v motoru, předním topení a chladiči honí převážně klasická vodní pumpa. Když jsem měl v tom elektrickým čerpadle sjetý uhlíky, nešlo vůbec a odjezdil jsem tak celý léto. Jenomže v zimě byl bufíkem byl malý průtok kapaliny a bufík se přehříval a házel chyby na VAG.

No jenomže teď už není bufík potřeba, tak jsem to čerpadlo zase vypojil. Jednak se mi zdá, že se rychleji ohřeje voda v motoru, což by mělo mít vliv na spotřebu na kratší vzdálenosti, ale hlavně bych nechtěl znova absoluovat rozborku-sborku toho čerpadla. Kdo to dělal, ví o čem mluvím - je k němu hrozně blbej přístup a dát ho dokupy s novými uhlíky je hodinářská prácička.

Složit čerpadlo po výměně uhlíků jde minimálně těmito třemi metodami (první 2 popsány jinde na fóru):
1) navrtat víčko v místě uhlíků - uhlíku aretovat nějakým drátem, složit a poté dírky zalepit. Zdálo se mi to moc pracný.
2) navlhčit uhlíky, aretovat v rozevřené poloze, dát do mrazáku a po zmrznutí rychlo složit, ale říkal jsem si co se potom stane s tou vodou.
3) uhlíky roztáhnout a pérko který je přitlačuje opřít o jejich hranu - velice nestabilní poloha. Opatrně složit a poté do čerpadla klepnou čímž se pérka vrátí zpět a uhlíky přitlačí. Jednoduše řečeno, ale podařilo se mi to asi na 20-tý pokus, vždycky mi to vystřelilo dřív, myslel jsem že to rozšlapu, ale nakonec se věc zdařila. :D

No to jsem se nějak rozepsal, zajímaly by mě hlavně názory na odpojení čerpadla přes léto.

Uživatelský avatar
zdeny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 02.01.2008 17:34
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ZVUKY: hučení po vypnutí zapalování, čerpadýlko

Příspěvek od zdeny »

Přidám Variantu 4) jak jsem to dělal já, uhlíky jsem zajistil pevnou nití, kterou jsem v poloze před zacvaknutím, ale aby už uhlíky byly nad komutátorem. prostě vytáhl. Kupodivu napoprvé ;-).

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ZVUKY: hučení po vypnutí zapalování, čerpadýlko

Příspěvek od milda »

A varianta 5.
Dal jsem uhlíky na výměnu do firmy co opravují vrtačky a sekačky atd.,hoši to mněly díky praxi hotové za 15 min..Nechtěli nic,nakonec si řekli o půl litru rumu do čaje.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“