STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od kubenec »

Tak jsem tam napsal znova
"Vaše odpovět byla, že nikoliv, ale nechápu proč, když ty sedačky jdou vyndat.
Auto je sice přispůsobeno pro 7 sedadel, ale tyto sedadla se dají vyndat a zůstanou pouze 2 přední. Protože pokuď tedy povezu nějaký náklad a vyndám tyto sedadla, tak se dopouštím přestupku vůči tech.stavu vozu."

Odpověd byla
"z hlediska vybavení vozidla kotevními úchyty celkem pro 7 sedadel není zápis 2-7 korektní.
Počet míst k sezení je stanoven kotevními úchyty sedadel nikoliv fyzickým počtem sedadel do nich namontovaných.
Děkujeme za pochopení."

Tak ted tomu rozumím, tak že je úplně jedno kolik jich vzadu je. Hlavně, že jsou uchýty a jsou v pořádku.

Uživatelský avatar
Petr FG
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.01.2009 20:14
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od Petr FG »

Už se to tady psalo, já mám 2 - 7 míst k sezení.

viz: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 8#p2112557
FORD GALAXY 1,9 TDI PD 96 kW 2005 ŠEDIVÁK
Obrázek

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od kubenec »

Jak si tedy vysvětlit odpověd z VolksWagen Import? Podle nich to nejde a tím pádem úřady změnu neakceptují.

Uživatelský avatar
Petr FG
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.01.2009 20:14
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od Petr FG »

Nech si na STK vytisknout ZÁKLADNÍ TECHNICKÝ POPIS k tvému autu a potom s tím zajdi na evidenci vozidel, měli by ti to opravit, já jsem si takhle nechal opravit špatně zapsaný rozměr pneu.
DEKRA.jpg
Tenhle lupen je stejnej pro všechny motorizace, tenhle pro 66 kW mi vytiskli omylem, pro 96 kW byl úplně stejnej, ale ten je uloženej na úřadě.
FORD GALAXY 1,9 TDI PD 96 kW 2005 ŠEDIVÁK
Obrázek

Danu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 05.08.2012 13:25

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od Danu »

Počet sedaček - ať máme pro vždy jasno.
(na rozdíl od byrokratů a ostatních darmožroutů)

zdravím všechny příznivce,
Rozřešení této otázky poskytl prováděcí postup, který jsem po chvilce hledání nalezl a jako přílohu vkládám.
Cituji z něj níže pouze pasáž o počtech sedadel. (id030501p15)
Zároveň pro jiné může být užitečná i příloha 14. s názvem:
PODROBNĚJŠÍ ROZDĚLENÍ DRUHŮ VOZIDEL A POUŽÍVÁNÍ NÁZVŮ A ZKRATEK DRUHŮ VOZIDEL PŘI VYPLŇOVÁNÍ TECHNICKÝCH PRŮKAZŮ, TECHNICKÝCH OSVĚDČENÍ A SCHVALOVACÍCH DOKUMENTŮ K VOZIDLŮM (také přílohou)

Také jsem nenalezl ve svém čerstvém TP počet míst 5/7 což mi nedávalo moc smysl.
Po přečtení níže alespoň mám 98% pocit, že je to OK.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
id030501p14.pdf
(175.38 KiB) Staženo 844 x
id030501p14.pdf
(175.38 KiB) Staženo 844 x
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Příloha 15
Postup pro vyplňování schvalovacích dokumentů a dokladů k vozidlům


Položka 23, 24, 25, 26 - Počet míst - uvádí se celkový počet kotevních úchytů sedadel bez ohledu na to, zda jsou skutečně sedadla namontována, celkový počet míst je součet kotevních úchytů sedadel plus počet lůžek plus počet stojících osob, které je možno přepravovat najednou. V počtu sedadel je vždy zahrnuto i sedadlo řidiče, popřípadě u autobusů třídy III. apod. i sedadlo pro průvodce.

Osobní automobil, 5 míst k sezení.
Vzor: 5 - 5 - 0 - 0

Tahač návěsů, 2 místa k sezení, 2 lůžka, která však nejsou určena pro přepravu osob.
Vzor: 2 - 2 - 0 - 2

Nákladní automobil, 2 místa k sezení, 2 lůžka s úpravou pro přepravu osob.
Vzor: 4 – 2 – 0 - 2

Autobus, 28 míst k sezení, 10 míst k stání.
Vzor: 38 - 28 - 10 - 0

Počet sedadel nouzových, popřípadě sedadel s omezenou použitelností se uvádí odděleně se znaménkem plus.
Vzor zápisu do ZTP: 4 - 2+2 - 0 - 0
Vzor zápisu do TP i ORV: 4 - 2+2 - 0 - 0

Pokud se některá sedadla montují alternativně - na přání, uvedou se obě možnosti oddělené znakem „/“.
Vzor zápisu do ZTP: 5/7 - 5/7 - 0 - 0 znamená, že ve vozidle je 5 nebo 7 míst k sezení.
Vzor zápisu do TP i ORV: 5/7 - 5/7 - 0 - 0

Vzor zápisu do ZTP: 5-7 - 5-7 - 0 - 0 znamená, že je ve vozidle celkem 7 dostupných míst pro kotvení sedadel a může tam být 5 nebo 6 nebo 7 míst k sezení.
Vzor zápisu do TP i ORV: 5-7 - 5-7 - 0 - 0

U vozidel s posuvnou přepážkou se považují sedadla, jejichž použitelnost omezuje přepážka při posuvu do přední polohy, za sedadla s omezenou použitelností.
Vzor: 5 - 2+3 - 0 - 0
I u montážních vozidel je obsaditelnost uvedená v ZTP dána počtem dostupných úchytů sedadel, proto u původně vícemístného vozidla je nutné přebytečné úchyty odstranit.

Max. počet znaků 28, 7 pro jednotlivý údaj

Poznámka pro registrační místa: Vzhledem k tomu, že ve starém tiskopisu TP není položka „počet míst celkem“, je nutno při vydávání druhopisu TP ze starého tiskopisu na nový tiskopis položku 23 doplnit.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
id030501p14.pdf
(175.38 KiB) Staženo 844 x
id030501p14.pdf
(175.38 KiB) Staženo 844 x
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Přílohy
id030501p15.pdf
(176.59 KiB) Staženo 165 x

Mirďas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 16.12.2011 19:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od Mirďas »

No, já dneska přijel na technickou jen se 4mi sedadly a neřekli ani popel.
VW Sharan I 2000, 1.8 T 20V AJH

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“