Seřízení sbíhavosti DOMA

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
kubi52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.05.2011 19:06
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Seřízení sbíhavosti DOMA

Příspěvek od kubi52 »

Vim, ze diky zalozeni tohoto tematu asi budu vypadat jak uplnej blbec (bohuzel sem ajtak a ne mechos), ale kdyz nevim tak se zeptam.Zajimalo by me jak seridit sbihavost doma.Bez nejakych spec. laseru atd. .Chci proste vymenit pruziny a ne jeste s*at penize do servisu za neco,co si (snad) udelam doma sam.Jestli to uz nekde je tak se omlouvam, ale nikde sem to nenasel.Predem dikec

Uživatelský avatar
DurexElite
Profík
Profík
Příspěvky: 1132
Registrován: 16.02.2009 21:47
Bydliště: Protivín a Plzen - kolej
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení sbíhavosti DOMA

Příspěvek od DurexElite »

kubi52 píše:Vim, ze diky zalozeni tohoto tematu asi budu vypadat jak uplnej blbec (bohuzel sem ajtak a ne mechos), ale kdyz nevim tak se zeptam.Zajimalo by me jak seridit sbihavost doma.Bez nejakych spec. laseru atd. .Chci proste vymenit pruziny a ne jeste s*at penize do servisu za neco,co si (snad) udelam doma sam.Jestli to uz nekde je tak se omlouvam, ale nikde sem to nenasel.Predem dikec
Dělám to doma... Mam tlustou trubku stabilní a k ní přivařený 25 cm menší trubky. Dám to k prední hrane kola a zmeřím šuplerou zprava i zleva, pak dozadu a spočítám ;-)
G4 1,9 TDI AHF 81 KW (Recaro BBS, GTI Exclusive) EGR OFF, -30/-30, Jednohmota (AXR, Ferodo Sport), Sprint 764, dlouhodobá 5L/100
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=192915

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení sbíhavosti DOMA

Příspěvek od pohodarkajik »

tohle by mě celkem zajimalo, nějaky fotky ci navody by nebyly ? usetrilo by mi to dost penez a hlave casu :-)

Uživatelský avatar
kubi52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.05.2011 19:06
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení sbíhavosti DOMA

Příspěvek od kubi52 »

Diky moc za odpoved.Zkusim to tak udelat.Nahodou fotku toho tvyho vynalezu nemas?Dokazu si predstavit jak to vypada, ale chybicka se muze vloudit :D

Uživatelský avatar
DurexElite
Profík
Profík
Příspěvky: 1132
Registrován: 16.02.2009 21:47
Bydliště: Protivín a Plzen - kolej
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení sbíhavosti DOMA

Příspěvek od DurexElite »

no doma budu až ve čtvrtek, ty kratky tyčky jsou přivařený asi 180 cm od sebe, no podle auta....
G4 1,9 TDI AHF 81 KW (Recaro BBS, GTI Exclusive) EGR OFF, -30/-30, Jednohmota (AXR, Ferodo Sport), Sprint 764, dlouhodobá 5L/100
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=192915

Uživatelský avatar
DurexElite
Profík
Profík
Příspěvky: 1132
Registrován: 16.02.2009 21:47
Bydliště: Protivín a Plzen - kolej
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení sbíhavosti DOMA

Příspěvek od DurexElite »

vypada to takto, hlavne to musi byt pevny a nesmí se to nijak hybat když to stoji na zemi..
Přílohy
g.gif
g.gif (2.4 KiB) Zobrazeno 23849 x
G4 1,9 TDI AHF 81 KW (Recaro BBS, GTI Exclusive) EGR OFF, -30/-30, Jednohmota (AXR, Ferodo Sport), Sprint 764, dlouhodobá 5L/100
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=192915

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: Seřízení sbíhavosti DOMA

Příspěvek od stevocz »

len pocitaj s tym ze ked to neurobis na 100% tak tie peniaze co usetris na nastaveni geometrie das na nove gumy a aj viac

Uživatelský avatar
vesdan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 470
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlovwá
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení sbíhavosti DOMA

Příspěvek od vesdan »

dělám to podobně, jen ty boční trubky mám dlouhé přes celé kolo. Tak měřím hned předek i zadek
Obrázek

Uživatelský avatar
DurexElite
Profík
Profík
Příspěvky: 1132
Registrován: 16.02.2009 21:47
Bydliště: Protivín a Plzen - kolej
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení sbíhavosti DOMA

Příspěvek od DurexElite »

stevocz píše:len pocitaj s tym ze ked to neurobis na 100% tak tie peniaze co usetris na nastaveni geometrie das na nove gumy a aj viac
geometrii delam až ted jinak jsem to nikdy nedelal a to jsem mel ramena venku porád, i čepy a v pohodě..
G4 1,9 TDI AHF 81 KW (Recaro BBS, GTI Exclusive) EGR OFF, -30/-30, Jednohmota (AXR, Ferodo Sport), Sprint 764, dlouhodobá 5L/100
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=192915

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení sbíhavosti DOMA

Příspěvek od klasek »

Já to dělám provázkem od zadního kola k přednímu. Pokud si hodíš do google seřízení sbíhavosti, tak ti vyskočí nějaký udělátka,jak to seřídit. Ta tyč se používá hodně v domácích servisech, je roztahovací a na koncích má zatáčecí tyčku s měrkou.Tím je to nejjednodušší a nejrychlejší.

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: Seřízení sbíhavosti DOMA

Příspěvek od areka »

Já si zvednu auto na zvedák, aby byla obě přední kola vyvěšena, pak změřím od vrchního i spodního šroubu na těhlici prostor ke karoserii na předem definované body na mm a po výměně to dám zase do původního stavu. Kolikrát jsem byl potom pro kontrolu na sbíhavosti a nikdy se na to nemuselo sahat. Tento postup mám ověřený při výměně tlumíčů, horního uložení a per. Pokud se jedná o montáž jiné výšky pružin je to složitější, ale jde to taky. Pak taky používám toto, na ložisku je připevněný drát se závažím a ten vám sám změří odklon. Jsem již starší, tak se mi klepe ruka.:laugh: :laugh: :laugh:
Přílohy
Bez názvu.JPG
SMG6E3AB20200000000MBCD05.PNG
SMG6E3AB20200000000MBCD05.PNG (1.81 KiB) Zobrazeno 23811 x

Uživatelský avatar
kubi52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.05.2011 19:06
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení sbíhavosti DOMA

Příspěvek od kubi52 »

Bohuzel jde o pruziny s jinou delkou.To s dratem vypada zajimave.Vyzkousim asi vic moznosti at mam jistotu :D .Diky za odpovedi a ilustrace

Uživatelský avatar
Sum
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 27.12.2009 09:54
Bydliště: Pardubice

Re: Seřízení sbíhavosti DOMA

Příspěvek od Sum »

No nevím nevím ....

Dělám v jednom pneuservisu ...kde geometrii děláme.... sice máme mašinu cca 10 nlet starou ale geometrie se šteluje na desetini milimetru.... navíc u golfu 1,2 i 3 jdou štelovat i odklony a pokud není presně nastavenej odklon je samotná sbíhavost k ničemu ....myslím že je lepší někam zajet a dát za to cca kolem 500,-kč a člověk má tak trošku jistotu.... nevěřím že někdo udělá geometrii přesně na nulu podle klacku....

navíc je rozdíl v geoimetrii pokud má někdo na autě jinej typ kol (vetší) nebo podložky a táák .....

jinak Vás chápu k nedůvěře k servisům....

Uživatelský avatar
DurexElite
Profík
Profík
Příspěvky: 1132
Registrován: 16.02.2009 21:47
Bydliště: Protivín a Plzen - kolej
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení sbíhavosti DOMA

Příspěvek od DurexElite »

Sum píše:No nevím nevím ....

Dělám v jednom pneuservisu ...kde geometrii děláme.... sice máme mašinu cca 10 nlet starou ale geometrie se šteluje na desetini milimetru.... navíc u golfu 1,2 i 3 jdou štelovat i odklony a pokud není presně nastavenej odklon je samotná sbíhavost k ničemu ....myslím že je lepší někam zajet a dát za to cca kolem 500,-kč a člověk má tak trošku jistotu.... nevěřím že někdo udělá geometrii přesně na nulu podle klacku....

navíc je rozdíl v geoimetrii pokud má někdo na autě jinej typ kol (vetší) nebo podložky a táák .....

jinak Vás chápu k nedůvěře k servisům....
+- 1,2 mm je v mezi
ale nevím jestli se sbihavost nastavuje 0 stupnů nebo se to dava aby bylo trochu sbíhavost (třeba 10 minut), nevím ale nekde jsem to videl..
G4 1,9 TDI AHF 81 KW (Recaro BBS, GTI Exclusive) EGR OFF, -30/-30, Jednohmota (AXR, Ferodo Sport), Sprint 764, dlouhodobá 5L/100
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=192915

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení sbíhavosti DOMA

Příspěvek od Vecernicek »

jak z tohodle vypočítám mm ?
Přílohy
odklon.JPG

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“