Zvýšení výkonu motoru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení výkonu motoru

Příspěvek od Brady7 »

Každý snad pozná když auto jede hůř nebo líp. Ale je to rozdíl který je hodně poznat když se trošku pokuchá výfuk. Přeci jen je to stavěné na emise a hlučnost. Je to jedno velké téma to ano, ale pro tdi mi prostě nikdo nevymluví že průchozí výfuk je lepší jak s katem a tlumičema. Tady to tlumí turbo a co je za turbem je jedno. Nebo alespoň pro mě a pro všechny kdo upravuje.
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: Zvýšení výkonu motoru

Příspěvek od M@rty74 »

Tak přesně tohle jsem čekal asi od 10tého příspěvku - téma typu já mám větší ............. turbo nežli ty ! Néééé tohle moje .................... turbo je ještě větší a výkonější !!

Dovedli jste to někam, kde se budete jen dohadovat což nikomu a ničemu nepomůže.....
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Zvýšení výkonu motoru

Příspěvek od vilik »

M@rty74
Tak nějak nevím kam zařadit tvůj příspěvek. Nějak mně uniká smysl. Stále se totiž bavíme o výkonu, který je ovlivněn výfukem. :smoke:

PS: pokud si myslíš, že jsem tímhle příspěvkem :offtopic: , tak ho klidně smaž.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: Zvýšení výkonu motoru

Příspěvek od M@rty74 »

Myslím to tak vilíku, že se tu "přesvědčujete navzájem" o tom, zda je výkon větší s výfukem či bez pořád dokola . . .
Je to stejné jako v mnoha jiných tématech - co člověk to názor, zkušenosti a "pravda" za kterou dá klidně ruku do ohně nebo ať mu jí uříznou...
Téma zvyšování výkonu totiž k tomu přímo vybízí a utloukání se vzájemně argumenty, které končí tím, že každý má tu svojí pravdu snižuje informační hodnotu vlákna pro ostatní k nule...

Požádal jsem hlavního modera Shemu, aby zvážil ( a případně zařídil u T4 ) přidání samostatné sekce (ne)JEN MŮJ SAG jak tu někdo navrhoval.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Zvýšení výkonu motoru

Příspěvek od vilik »

No jestli tu nemůžeme diskutovat, tak co tu potom můžeme? :fool:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: Zvýšení výkonu motoru

Příspěvek od M@rty74 »

Vilíku nikdo Ti nebrání v diskuzi - jen pořád opakování té svojí pravdy dokola nemá smysl...
Viz např. - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2482413#p2482413" onclick="window.open(this.href);return false; a http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2483037#p2483037" onclick="window.open(this.href);return false;

A já tu s Vámi taky jen diskutuji...

Shrnutí závěrem: diskutujte si jak je vám libo jen bych rád, kdyby jste se ve finále dohodli na tom jak to je ve skutečnosti....
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Zvýšení výkonu motoru

Příspěvek od vilik »

M@rty74 píše:Vilíku nikdo Ti nebrání v diskuzi - jen pořád opakování té svojí pravdy dokola nemá smysl...
Viz např. - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2482413#p2482413" onclick="window.open(this.href);return false; a http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2483037#p2483037" onclick="window.open(this.href);return false;

A já tu s Vámi taky jen diskutuji...

Shrnutí závěrem: diskutujte si jak je vám libo jen bych rád, kdyby jste se ve finále dohodli na tom jak to je ve skutečnosti....
A kolikrát máme dovoleno napsat sem svůj názor, cenzore? Máme si nechat své příspěvky nechat u tebe schválit? Porušili jsme diskuzí nějaké pravidlo fóra? Psali jsme ve vlákně místo o zvyšování výkonu o pletení? Pokud je na druhou, třetí a čtvrtou větu odpověď NE, tak zasáhni až to bude hraničit s porušováním pravidel, nebo k vulgaritám. Do té doby čti, diskutuj, ale nezasahuj. Děkuji.

PS: jsetli si v tuto chvíli myslíš, že tenhle příspěvek je :offtopic: a že sem nepatří, tak bys měl pravdu pokud bys tenhle dialog nerozdmýchal.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: Zvýšení výkonu motoru

Příspěvek od M@rty74 »

Pokud bereš za cenzůru odmazání mé citace ve Tvém předchozím příspěvku tak asi takto: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=25546" onclick="window.open(this.href);return false; kde je psáno :

:arrow: 6. KDY POUŽÍT TLAČÍTKO "CITOVAT"
Tlačítko citovat použijte pokud chcete odpovídat na konkrétní příspěvek jiného uživatele ze starších předchozích stran daného tématu.
(Předejdete tím zbytečnému natahování témat opakováním předešlých příspěvků.)

:arrow: 7. KDY NEPOUŽÍVAT TLAČÍTKO "CITOVAT"
Nepoužívejte tlačítko citovat, chcete-li reagovat na poslední vložený příspěvek. Napíšete-li Váš příspěvěk hned za ten poslední vložený, je jasné, že reagujete na něj.

Nic jsem zde nikomu nemazal a nikoho jsem ani jinak neomezoval takže Tvá invektiva o schvalování atd. je podle mě nemístná, ale máš právo si psát co cheš - já zrovna tak napsal jen svůj názor na to jak se utloukáte stejnými argumenty stále dokola...

A tím končím ze své strany tuto diskuzi - pokud mi chceš nadále cokoliv vytýkat máš na to prostor přes SZ ...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Zvýšení výkonu motoru

Příspěvek od vilik »

Kód: Vybrat vše

Pokud bereš za cenzůru odmazání mé citace ve Tvém předchozím příspěvku tak asi takto: viewtopic.php?f=50&t=25546 kde je psáno :
Vůbec ne. Jen ty tvé příspěvky zavánějí na sto honů snahou určovat kdo, co a kolik toho napíše. Do SZ ti psát nebudu. Já se za své názory nestydím. Jinak končím s touhle pitomou debatou, protože ... no zkrátka to nemá cenu.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
coto.je
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.03.2008 20:15
Bydliště: Jih

Re: Zvýšení výkonu motoru

Příspěvek od coto.je »

vilik píše:
Brady7 píše:názor a názor. Výfukové plyny brzdí turbo. Co je za turbem je překážka. Myslím si že diesel pokud nemá co ovlivňuje směs jako je lambda u benzínu tak co dá povel ecu aby zvýšila vstřikovací dávku? Nebo jinak, má to větší spotřebu - to jedině že by byl menší výkon a výc to vstřikovalo naftu? taky si myslím nesmysl :) Myslím si že na tdi stačí turbo a metr trubky :-)
Navrhnout a vyrobit výfuk není žádná sranda. A zdaleka nejde jen o nějaký hluk, nebo emise. Výfuk má totiž docela velký vliv na výkon a chod motoru obecně. Vím o čem mluvím, protože denně přidu do styku s tisíci výfuky a technologií jejich výroby. Ani závodní speciály nemají "kus" roury. Výfuky jsou laděné k motoru tak aby byl co nejvyšší výkon. U civilních osobních aut se musí najít kompromis mezi výkonem, hlučností a emisemi. A věř že je to věda. A nějaká ušmudlaná roura to nikdy nenahradí. :smoke:
Přesně jak píše vilik, výfuk nafásadní vliv na motor. Pokud nemá motor správný odpor ve výfuku, nefunguje optimálně.
U Závodních aut se to řeší komplexně,od,filtru, vstřikování ,sání,ECU až po výfuk.

Viliku, uřčitě je zde na místě určitý typ cenzury(mazání příspěvků) a to z důvodu věcnosti a přehlednosti fóra...
Do některých témat je lepší se nedívat..

Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení výkonu motoru

Příspěvek od Brady7 »

Hádat se nechci, to radši uznám že má Vilik pravdu.

Ale ukažte mi někdo kdo má na závodním autě za turbem něco speštl na výfuku :) nikdo nic. Buď trubka až na konec nebo za kolem pod prahem :smoke: do oblak

Co se týče svodů, nemám teď možnost nechat vyřezat příruby, ale už mám jedny dárcovské svody kde se okopčí příruby. Pošlu je jednomu a na dálku budem řešit příruby. Pak se připadně i někdo dočká lepších svodu na naše Tdi :-) ale zas jsou tu nějaké problémy (každý má jiný prostor za turbem, přírubu na turbu atd.) první co bude v zimě dělat budou svody pro SAG I Tdi
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Zvýšení výkonu motoru

Příspěvek od 11mAjA11 »

Můj poslední příspěvek na téma sportovní výfuk .
Vždy je za svodem minimálně rezonátor na 99.9% sportovních aut ať už atmosfér nebo přeplňovaný !!!
Viz. namátkově vybraný závodní výfuk pro Subko Impreza..
Přílohy
..
..
skunk2-exhaust-system-02-05-impreza-wrx-ej205-76mm.jpg (57.03 KiB) Zobrazeno 922 x
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení výkonu motoru

Příspěvek od Brady7 »

No a já přesně tohle mám udělané s origo tlumičema z osobních aut. přál bych teď všem vám tento výfuk rozříznout a podivat se do něj co v něm jem. Já to vím a ostatním to určo dojde, žádná přepážka nic pouze děrované trubky (průchozé) a abych ma na sag nerez výfuk za xxxxx tis to fakt né :-) Ano pro zazobance to je dobrá varianta, ale pro nás co platíme ty zmrdy nad náma to je přepych :-)
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Zvýšení výkonu motoru

Příspěvek od 11mAjA11 »

Přepážky jako takové doslova tam nejsou to jako průměrně inteligentní opičky chápeme ale nelze tvrdit že tam nic není , rezonátor uvnitř vypadá jako na jednoduchém nákresu níže , takže určitý "odpor" výfukovým plynům klade..

Tímto konec na téma výfucky bo nám to usměrňovači uzamknou..ale myslím že já chápu co ty myslíš..
Přílohy
.
.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení výkonu motoru

Příspěvek od Brady7 »

Nemá někdo zkušenost s jinou vačkou?
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“