Ložisko předního kola

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
mysacek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martinique

Ložisko předního kola

Příspěvek od mysacek »

Ahoj chlapi.
dělá mi trošku kravál auti. Měnily se homokineťáky, tak jsem ty odhadnul na ložisjo předního kola. Zašle jsem kouit nový, kde se ukázal první problém....
Černoušek mi prodal ložisko, v sadě byl šroub imbus 14. Sehnal jsem si tedy 14. Shodil jsem kolo a ejhle, na auti je 17. Jdu se černouška zeptat, že něco nehraje, že je šroub jinej. Ťuká WIN znovu do kompjutru a tvrdí, že ložisko je dobré. Takže jsem se do toho dnes dal. Ložisko je jiné....
Ale mám pár dotazů... To je to ložisko opravdu do těhlice jenom zalisovaný? Čekal jsem tam nějaký segrovky, nic takového tam není. Černoušek mi dal dvouřadový kuličkový ložisko, na autě jsou dvě jednořadý, ale to by asi tak moc nevadilo, kdyby seděl rozměr, co?

Takže otázka je, musím vyndat těhlici a někam s ní běžet, aby mi ložisko vymáčkli a zalisovali nový, nebo se to dělá na autě?
Jaké ložisko SKF se na toho Pasika (B5,5 2000 96kW) hodí na to přední kolo?
Díky
Myšák

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložisko předního kola

Příspěvek od napster »

Dá se to udělat i na autě,pokud někdo má sadu na vylisování ložiska na autě,ale jednodušší je vyndat těhlici a odnýst na lis. jinak tohle ložisko tam má být http://www.cc-autodily.cz/lozisko-naboj ... del=PASSAT" onclick="window.open(this.href);return false; Jinak ložiska nemusí mít segrovku,např fabie tam má takovej plíšek,kterej se jen zamáčkne do tětlice.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
mysacek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martinique

Re: Ložisko předního kola

Příspěvek od mysacek »

No jo, tak jsme doma...
Kupoval jsem SKF a náhrada je VKBA 1356 jenže to černý trdílko mi dalo VKBA 1355.
Problémy začaly, když jsem koupil 14-ku imbus podle novýho šroubu, vyheveroval jsem auto, zul kolo a čučel na 16-kový šroub....
Ještě jednou bych se ale zeptal na to zalisování, je možné, že je to v té těhlici opravdu pouze zalisované, bez pojistných ségrovek?
A vymontovat těhlici... je na tom něco tricky, nebo jenom odmontuju spodní a horní ramena, vytáhnu konektor z nějakýho toho čidla (ABS nebo EPS?) a prostrčím kablík ven? Ty spodní ramena to bude asi chtět podložit, co?

Jsou těhlice na 1,9 TDi stejné jako na 2,8? Nebo zesílený byly až někdy po 2003? Nemám ETKU :blush:
Díky
Pavel

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: Ložisko předního kola

Příspěvek od kenyacek »

Ten e-shop končí nebo co, že mají ložiska po třech stovkách na prodej...?? 8O 8O
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: Ložisko předního kola

Příspěvek od Globettroter »

Vim že už funguje několik let a nikdy jsem neviděl žadnou zmínku o tom, že by končil :roll: . Tohle ložisko za cca 380kč pochází z nějaké EU linky , německý výrobce už má jinou cenu :) http://www.cc-autodily.cz/naboj-kola-s-lozis-fag" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložisko předního kola

Příspěvek od napster »

nekončí,jen maj super ceny a firma pěkně prosperuje a nabízí i originál díly za lepší peníze,než aci,Elit,autokelly
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Ložisko předního kola

Příspěvek od majkl1 »

Pašíci mají jen dvě možnosti: 75mm a 82mm ložisko. Segerovka tam není. Na lisu otázka na 2-3 minuty. Ovšem nejdřív si ověř, zda máš to správné, protože bez zničení to ložisko nevyndáš. Při lisování nejprve natlačíš do náboje a pak náboj do těhlice, ale s patřičnou podložkou, jinak ložisko zničíš! Vždy při lisování tlačit na tu samou část ložiska, kterou potřebuješ (vnitřní/vnější), abys nerozloupnul klec.
Taky počítej s tím, že pokud budeš měnit jen jedno, tak za pár týdnů nebo měsíců se ti ozve i druhé.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Pašan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 12.03.2011 22:31

Re: Ložisko předního kola

Příspěvek od Pašan »

majkl1 píše:Pašíci mají jen dvě možnosti: 75mm a 82mm ložisko. Segerovka tam není. Na lisu otázka na 2-3 minuty. Ovšem nejdřív si ověř, zda máš to správné, protože bez zničení to ložisko nevyndáš. Při lisování nejprve natlačíš do náboje a pak náboj do těhlice, ale s patřičnou podložkou, jinak ložisko zničíš! Vždy při lisování tlačit na tu samou část ložiska, kterou potřebuješ (vnitřní/vnější), abys nerozloupnul klec.
Taky počítej s tím, že pokud budeš měnit jen jedno, tak za pár týdnů nebo měsíců se ti ozve i druhé.
Zdravím když už tady řešíte ty ložiska tak bych se taky na něco zeptal mám asi 4 měsíce Pašíka a letní gumy mám 225/45/17 takže na nich je hučení slišet jak blázen na zimních to nebylo tak strašné. Bývalí majitel mě říkal že tam začíná odcházet ložisko ale žádné kolo se nijak nemele nebo tak žebych poznal jestli je fakt špatné nebo ne může to ložisko být špatné aniž by to bylo poznat že se nějak mele nebo tak? Npadly mě i gumy ale je to si myslim dost velký hučení nato žeby to mohlůi být gumi. Za odpověd předem díky.

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: Ložisko předního kola

Příspěvek od xingisx »

:evil: pokud by se ti kolo v náboji mlelo, tak už by bylo sakra pozdě

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Ložisko předního kola

Příspěvek od majkl1 »

Hluk, který se mění s měnícícm se povrchem silnice není od ložiska, ale od gumy. Sám urči, zda se to měn či nikoliv.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Pašan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 12.03.2011 22:31

Re: Ložisko předního kola

Příspěvek od Pašan »

majkl1 píše:Hluk, který se mění s měnícícm se povrchem silnice není od ložiska, ale od gumy. Sám urči, zda se to měn či nikoliv.

právě že ten hluk se od povrchu silnice nemnění proto bych řekl že je to ložisko ale kromě toho že to strašně hučí to zatím nedělá nic jinýho. Tak proto se ptám jestli by to mohlo být to ložisko či něco jinýho.

Pašan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 12.03.2011 22:31

Re: Ložisko předního kola

Příspěvek od Pašan »

[quote="xingisx"]:evil: pokud by se ti kolo v náboji mlelo, tak už by bylo sakra pozdě[/q

zatím to jen hučí četl jsem tady o gumách i ložiscích tak ztoho nejsem úplně moudrej co by to bylo ale je fakt že kamoš měl na Alfě taky špatný ložisko aspon to tvrdil a taky to hučelo jak svina. Já bych se přikláněl právě k ložisku né ke gumám ale nevím. Nejvíc to hučí asi tak kolem těch 90 a 100 km.

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: Ložisko předního kola

Příspěvek od xingisx »

Já mám zkušenost u vozidla hyundai. Ložisko Hučelo stále stejně a ani rádio jsem přes to pořádně neslyšel. Vyzkoušel bych přehodit kola nebo dát zpět zimáky co to udělá za jízdy (jestli se změní nebo zmírní hučení). Pokud to bude podobné nebo stejné, tak neváhej vyměnit ložiska obě.

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: Ložisko předního kola

Příspěvek od Hans76 »

Na takovéhle věci je super servisní stetoskop. Zvedneš na hever, zatočíš kolem a máš hned jasno :mrgreen: Taky jsem jednou myslel, že už mám v háji ložiska a prd. Bylo to jen od pneumatik :roll:
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

jirkaR
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1963
Registrován: 01.05.2009 05:36
Bydliště: Pardubice

Re: Ložisko předního kola

Příspěvek od jirkaR »

přesně tak stačí hodit na hever,a poslouchat :mrgreen:
jinak mě už se kolo hýbalo tak už jsem nemusel ani přemýšlet
1,9 tdi 81KW B5 nyní už B5.5 :D
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“