Golf IV 1.6 16V - projev řadící páky!?

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Golf IV 1.6 16V - projev řadící páky!?

Příspěvek od Doctor Driver »

Zdravím, prosím o radu, mám problém s tím, že vždy když uberu plyn a posléze ho přidám, tak mi cukne řadící páka :?: Dělá to na většinu rychlostí a když jsem včera auto zhasínal, tak se páka cukla taky.. Nevíte někdo prosím, čím by to mohlo být? Auto sem koupil teprve v pátek - vypadá to na nějakou skrytou vadu :twisted:
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Golf IV 1.6 16V - projev řadící páky!?

Příspěvek od majrek001 »

tak do určité míry je to normální.. nejspíš to způsobuje některý ze silentbloků motoru, nespíš ten spodní(ta vzpěra)
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Golf IV 1.6 16V - projev řadící páky!?

Příspěvek od Doctor Driver »

OK, o víkendu se na to podíváme u známýho mechanika, tak já jenom abych věděl, kde hledat - díky moc za radu - taky mě napadly silentbloky jako první, ale nebyl sem si jist
A kolik může stát takový silentblok té vzpěry ?
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Golf IV 1.6 16V - projev řadící páky!?

Příspěvek od majrek001 »

to nevím, stačí na něm vyměnit jen tu gumu, může klidně pomoct to jen podložit nějakou vhodnou gumou.. ale napřed bych zkusil i vůli těch ostatních jestli to nedělá jiný.. tady je teda celý http://www.cc-autodily.cz/vzpera-zadni- ... model=GOLF" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.cc-autodily.cz/vzpera-zadni- ... model=GOLF" onclick="window.open(this.href);return false;
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
vwento
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 317
Registrován: 04.12.2008 23:22
Bydliště: Brno

Re: Golf IV 1.6 16V - projev řadící páky!?

Příspěvek od vwento »

toto cukani radicky mame i na nasem seatu cordobe, kterou tatka kupoval jako novou a ta radicka se trese od prvniho kilometru auta. pri pusteni nebo seslapnuti plynu s sebou proste cukne, , ted ma najeto pres 50 tisic km a zda se me ze to cuka cim dal min..
B6 BKC

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Golf IV 1.6 16V - projev řadící páky!?

Příspěvek od tomakecTD »

Já měnil vše, kromě reakční vzpěry. Bude to vona, potvora :D Taky mi to dělá
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Golf IV 1.6 16V - projev řadící páky!?

Příspěvek od Doctor Driver »

Nevím je to k vzteku hned koupit auto a řešit tisícové závady :( Dneska sem jel a dělá to pouze při přidání plynu nebo při razantnějším puštění spojky po zařazení nebo rozjezdu, jak se s tim jede klidně "sametově" na spojku, tak to nedělá vůbec, jen při tom přidání plynu v jakémkoliv jízdním režimu a dělá to na všechny rychlosti sem ještě zjistil :D
VW Golf IV V6 4_MOTION

myspulin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 25.02.2009 01:08

Re: Golf IV 1.6 16V - projev řadící páky!?

Příspěvek od myspulin »

Doctor Driver píše:Zdravím, prosím o radu, mám problém s tím, že vždy když uberu plyn a posléze ho přidám, tak mi cukne řadící páka :?: Dělá to na většinu rychlostí a když jsem včera auto zhasínal, tak se páka cukla taky.. Nevíte někdo prosím, čím by to mohlo být? Auto sem koupil teprve v pátek - vypadá to na nějakou skrytou vadu :twisted:
Je to více či méně normální, delají to vesměs všechny golfy z táhlem řazení.

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Golf IV 1.6 16V - projev řadící páky!?

Příspěvek od Doctor Driver »

Tak Reakční vzpěra byla vyrvaná z jednoho závitu na převodovce, tak zaplať pán_bůh, že se podařilo na křehké hlinikové převodovce vytvořit závit jiný a vzpěra se mohla vyměnit za novou ;) No a mechanik ještě zjistil, že mám popraskané uložení motoru a převodovky, takže to nechám v nejbližší době též vyměnit a jestli to bude dělat stále, nebo nebude ukáže až čas a určitě dám vědět__
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Golf IV 1.6 16V - projev řadící páky!?

Příspěvek od PoloTom »

Tak dej vědět jestli to pomohlo, mám stejný problém i podezření na vzpěru, jelikož uložení převodovky už mám nové a cuká se vesele dál.

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Golf IV 1.6 16V - projev řadící páky!?

Příspěvek od Doctor Driver »

No je to do určité míry risk začít něco měnit, ale když už jsem začal, tak vyměníme komplet oba dva ty zbývající silentbloky a mělo by to být ok - snad :mrgreen: Jinak vzpěra je už vyměněna a přestalo to dělat pouze na zpátečku 1. a 3. rychlostní stupeň, jinak na ty zbylé se to cuká vesele dál, hlavně na tu čtyřku to cuká jak smyslů zbavený :rofl:
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Golf IV 1.6 16V - projev řadící páky!?

Příspěvek od majrek001 »

no ono to nikdy nepřestane úplně cukat, ale trochu to minimalizuješ
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Golf IV 1.6 16V - projev řadící páky!?

Příspěvek od Doctor Driver »

tak doufejme, že minimalizace proběhne v pořádku, do servisu jedu až začátkem dubna, nejspíš v pondělí, tak pak napíšu, jak to dopadlo
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Golf IV 1.6 16V - projev řadící páky!?

Příspěvek od Doctor Driver »

Čau, dnes silentbloky vyměněny konkretně: uložení motoru - pravé
uložení převodovky - levé
Předtím měněna i reakční vzpěra.
Páka cukat přestala na všechny rychlosti, kromě 4. převodového stupně (asi bude vylágrován) :D Ale i na tu čtyřku to cuká o dost míň jak předtím, auto je na příčných nerovnostech i v zatáčkách o dost stabilnější a tolik to prostě neskáče a nehoupe jako předtím, takže určitě zlepšení o 100% ;) Spokojenost i s cenou, která se rovnala tak hodině práce v autorizovaném servisu :-P Nejvíc v háji bylo asi to uložení motoru (pravé), že i po zhasnutí motoru se to dost otřáslo a uložení převodovky bylo v háji zase v tom vodorovném směru (dopředu-dozadu) to dost ovlivňovalo ty rázy při zrychlení a brzdění. Určitě všechny ty 3 doporučuju vyměnit každému, kdo má nějaký z výše popsaných problémů ;)
VW Golf IV V6 4_MOTION

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“