ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA HALDEX

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
RICIRIC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 26.03.2012 11:13

ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA HALDEX

Příspěvek od RICIRIC »

ČAUTE, jsem tady uplnej novacek, tak na me budte hodny : :oops: Koupil jsem VW golf IV 4 motion 85KW, 2001 a nejde zadní náhon. Přes diagnostiku připojeno chybu žádnou nehlásí, přes akční členy jsme se snažili pustit zadní náhon a také nic. Sehnal jsem si diferák s haldexkou a čerpadlem z inzerátu, ale je bez řídící jednotky. Tak tu sháním dodatečně. zajímá mě když mé číslo haldexky je 02D 525 554, jestli to je i číslo řídící jednotky, nebo tam má ještě jiné číslo. A popř jestli řídící jednotky haldexů pasujou všechny na haldex. Nemůžu nikde žádnou sehnat k tomuto číslu.

už jsem docela bezradnej v hledání :cry:

A nebo jestli se řídící jednotky opravujou, i když tomu bych sám osobně moc nevěřil. Díky moc hoši!
VW Golf IV 4 motion 85KW 2001

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA HALDEX

Příspěvek od tornado1 »

pasovat tam bude 02D 900 554C nebo D
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

RICIRIC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 26.03.2012 11:13

Re: ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA HALDEX

Příspěvek od RICIRIC »

jéé, to byl fofr. Děkuju, takže ta co posílám v příloze by měla sedět? (GOLF-02D900554C)

jeste mozna dulezita vec: blbne mi senzor podélného zrychlení. Občas svítí abs a esp, občas ne. Ale když se zkoušela haldexka tak nesvítil a seznam chyb byl prázdný. Ale to by žádný vliv mít nemělo, nemýlím li se?
VW Golf IV 4 motion 85KW 2001

Uživatelský avatar
Biblbrox
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4252
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kněžpole
Kontaktovat uživatele:

Re: ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA HALDEX

Příspěvek od Biblbrox »

Taky jsem řešil problém s Haldexem a to docela dlouho. Asi bych být tebou pořešil to čidlo příčného zrychlení. Všechno souvisí se vším. Já jsem měl teda chybu jiného rázu, ale fakt bych se tomu nedivil.
Jestli tomu správně rozumím, tak se s jednotkou přes diagnostiku spojíš?
ObrázekObrázekNEPROPADEJTE PANICE

RICIRIC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 26.03.2012 11:13

Re: ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA HALDEX

Příspěvek od RICIRIC »

spojit spojím, chybu to žádnou nehlásí. Ale i když zkoušíme přes wag a akční členy spustit náhon na stálo tak když poslouchám čerpadlo tak jen jednou cvakne. Spíš si myslím, že by mohla být odpálená.
Ale hlasi mi to sporadickou chybu senzoru podélného zrychlení, né příčného.

A kde je prosimte to cidlo v aute? uz jsem ho shanel, ale chteji po me cislo, ktere je na nem napsane.
VW Golf IV 4 motion 85KW 2001

Uživatelský avatar
Biblbrox
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4252
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kněžpole
Kontaktovat uživatele:

Re: ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA HALDEX

Příspěvek od Biblbrox »

RICIRIC píše:spojit spojím, chybu to žádnou nehlásí. Ale i když zkoušíme přes wag a akční členy spustit náhon na stálo tak když poslouchám čerpadlo tak jen jednou cvakne. Spíš si myslím, že by mohla být odpálená.
Ale hlasi mi to sporadickou chybu senzoru podélného zrychlení, né příčného.

A kde je prosimte to cidlo v aute? uz jsem ho shanel, ale chteji po me cislo, ktere je na nem napsane.
Já jsem opravoval čidlo příčného zrychlení, ale šéfovi jsem tu na klubu scháněl zase čidlo podélného zrychlení. Je to poblíž volantové tyče. Musíš zespoda do palubky.
A co zkusit napojit čerpadlo na 12V, jestli to není tím. Nebo jen změřit napětí na kabeláži z jednotky do čerpadla. Jinak čerpadlo demontovat na autě je docela problém.
ObrázekObrázekNEPROPADEJTE PANICE

RICIRIC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 26.03.2012 11:13

Re: ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA HALDEX

Příspěvek od RICIRIC »

tak ja zkusim nejak dohledat ten senzor a sehnat.Stejne bych mo musel tak jako tak sehnat, No nevim jestli do nej poustet 12 V, treba ta ridici jednotka do nej pousti min a nerad bych ho odpalil.

to jsou problémy, vedet kde zacit a nekupovat vsechno zbytecne :) uz mam diferák s haldexkou navíc :)))
VW Golf IV 4 motion 85KW 2001

RICIRIC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 26.03.2012 11:13

Re: ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA HALDEX

Příspěvek od RICIRIC »

takze jsem dopadl asi takhle: koupil jsem snímac podleneho zrychlení, vymenil, kontrolka abs a esp se vypla a čtyřkola začla fungovat. po 20 km se zas rozsivitili kontrolky, kdyz jsem chcipnul motor a startnul tak zas zhasly a 4kola furt sla. pak se kontrolky zas rozsivitili a pri kazdem vypnuti a naslednem zapnuti zas zhasnou. ale 4kola nejde:(
VW Golf IV 4 motion 85KW 2001

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA HALDEX

Příspěvek od tornado1 »

chtělo by to pořádně zdiagnostikovat!!!!!!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Biblbrox
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4252
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kněžpole
Kontaktovat uživatele:

Re: ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA HALDEX

Příspěvek od Biblbrox »

RICIRIC píše: to jsou problémy, vedet kde zacit a nekupovat vsechno zbytecne :) uz mam diferák s haldexkou navíc :)))
Udělal jsem kdysi to samé ;-)

Jak píše Tornádo, tak to chce zdiagnostikovat. Když se Ti tam teď rozsvěcují ty kontrolky, tak tam musí být vidět nějaká chyba. A jsetli jsi kupoval to čidlo podélného zrychlení, tak kde je psáno, že je fakt OK.
Já už jsem 3x opravoval čídlo příčného zrychlení (2xGolf 4, 1xBora) a vždycky tam odpadává SMD šváb z tišťáku.
ObrázekObrázekNEPROPADEJTE PANICE

RICIRIC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 26.03.2012 11:13

Re: ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA HALDEX

Příspěvek od RICIRIC »

to ze myslim ze novej snimac byl ok, usuzuju z toho ze to chvili slo. Neni sance ze to treba neco vzdy odpálí? diagnostika hlásí jen chybu snímace podelneho zrychleni. jinak vubec nic. a myslel jsem teda ze by mohla byt treba odpalena rid. jednotka haldexu, ale když po výměně snímače chvilku fungoval nahon, tak jsem vyloucil mechanickou chybu v haldexu.
VW Golf IV 4 motion 85KW 2001

RICIRIC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 26.03.2012 11:13

Re: ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA HALDEX

Příspěvek od RICIRIC »

takže takhle : diagnostika nehlasi nic jineho nez chybu snimace podelnyho zrychleni a 4x4 nejde... snimac uz jednou vymenen, slo to asi 10km vč 4x4 než se rozsvitil znova kontrolka abs a esp, zhasla 4x4 pořád šla pak znova rozsvitila a od te doby nejde... videl bych to asi na kabeláž
VW Golf IV 4 motion 85KW 2001

Uživatelský avatar
Biblbrox
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4252
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kněžpole
Kontaktovat uživatele:

Re: ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA HALDEX

Příspěvek od Biblbrox »

Počkej a s jednotkou se normálně spojíš? Zkontroluj konektor na haldexu. Často to tam hnije.
ObrázekObrázekNEPROPADEJTE PANICE

RICIRIC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 26.03.2012 11:13

Re: ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA HALDEX

Příspěvek od RICIRIC »

ano, jednotka komunikuje a spojim se, konektory jsme dělali jako první. Divny je ze to slo po vymene snimace slo chvilku...
VW Golf IV 4 motion 85KW 2001

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“