Kvalita oleje Castrol

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita oleje Castrol

Příspěvek od Vecernicek »

Aha, sorry to jsem v životě neviděl. Jde to nějak zkontrolovat na sestaveným motoru?

Uživatelský avatar
MKTech
Pilot
Pilot
Příspěvky: 855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov

Re: Kvalita oleje Castrol

Příspěvek od MKTech »

Jde to sice je na to blbě vidět je to pod vačku ale dá se. Stačí sundat víko ventilů.
Diagnostika -AUDI-VW-SKODA-SEAT,Dojezdy oken přes DO,Palubní PC dojezd na zbylé palivo,Air CRASH Data,Tachometry KM+Pin,Chiptuning Motorů.Montáž Climatronicu,Palubních PC, Tempomatů,Navigací

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita oleje Castrol

Příspěvek od ctvrta »

Tyhle fotky a reci jsou podle me prehnany. v 90% je problem vzdycky stejnej: ochcavani vymeny oleje v servisu (nevypusten vsechen nebo bez vymeny filtru) nejlepe v kombinaci s longlife inetrvalem :twisted: nebo olej Starline v sudu Castrol :mrgreen: Taky nikdo nevi, kolik to ma opravdu najeto, kym a kde.

Pokud si tam ten Castrol budes lejt opravdu 240tis km vzdycky sam, pak se to urcite nestane.

Souhlasim s tim, ze kvalita oleje se da hodne poznat na sporebe oleje. Po prechodu ze Shellu na Aral mi to kleslo cca o 30-50% U ARL zatim najeto 8tis km a porad stejny.

FUCHS rozhodne neni nejvetsi vyrobce oleju a dodava jen do nekterych original servisu, nikoliv do novych aut. Tam lejou v nemecku Castrol, nebo Aral v obalu VW.
Obrázek

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Kvalita oleje Castrol

Příspěvek od 11mAjA11 »

No vidíte a já měl G IV s 310tkm, kupován byl se 120t na budíku ( skutečných nikdo neví ) měl to jeden uživatel do 240t, tomu sme lili poctivě 5w40 Castrol TXT každých 15tkm s dolitím max 0,5 od výměny do výměny, pak sem to koupil já a dojel sem do 310t taky na Castrolu a bez dolívání ve 270 sem udělal rozvody ( podíval sem se na hydra a vačku a vše v naprostém pořádku ) , původní turbo a vše na motoru a dodnes to auto jezdí, můj názor je ten že je to vše o přístupu majitele a uživatele, kolik které auto vydrží..
Já na Castrol nemám negativní názor..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: Kvalita oleje Castrol

Příspěvek od chonsicek »

ja s castrolem taky nemam problem... a myslím si že pokud při vyměně se olej dolije na horni rysku a do další vyměny vydrží v toleranci tak je to ok.. samozřejmě ten motor musi byt ve 100% stavu pokud chcete řešit ktery olej se trati rychleji..turbo vždydcky nějakou tu decku pustí..i nové
Polo 1.4TDI

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita oleje Castrol

Příspěvek od bik3r »

Do mýho golfa se od novoty ještě v Německu lil jen castrol 5w40, když se v roce 2008 přivez do ČR přešlo se pro mě z neznámých důvodů na 10w40 taky castrol. Teď má najeto 245tkm a začínaj se za studena ozývat hydroštely, když jsem dával nový těsnění pod ventilvíko, tak naštěstí ty hydroštely nevypadali jako na fotce, příští výměnu oleje budu měnit těsnění pod vanou, tak se podívám jak to tam dole vypadá a chtěl bych tam nalejt mobil1.
GIII GTI 2.0 16V ABF

Uživatelský avatar
marcelralis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 18.12.2009 18:00
Bydliště: Liberecko

Re: Kvalita oleje Castrol

Příspěvek od marcelralis »

To je super, jak někdo napíše stoprocentní informaci o něčem, co jiný zase absolutně popře. Pak se z fóra vlastně nic nedovíte.
Já osobně proti Castrolu nic nemám, používám ho již cca 10 let, ať Magnatec v benzinu (BMW) nebo nyní Edge v turbodieselu (Sharan), bez problémů.
Podle mne jsou dobré i jiné oleje, zkušenost mám s Elfem (v Renaultu) se Shellem, u motocyklu zase s MOTULem (vynikající) i Castrolem.
V zásadě bych nekupoval nic podezřele levného, neznačkového, dodržoval doporučení výrobce co se specifikace a intervalů týče a hlavně, jak již zde bylo zmiňováno, velice záleží na majiteli, jak se o techniku stará, to bych zvýraznil.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“