Radio gamma a vymena baterie

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
andrewlcc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 04.03.2012 20:02
Bydliště: Praha

Radio gamma a vymena baterie

Příspěvek od andrewlcc »

Poznate niekto nejaky "trik" na vymenu autobaterie bez toho aby sa radio gamma nedalo do stavu Safe? V servisnej knizke mi nejako chyba ta karta stym kodom a uz nemam zial ziadnu moznost ju ziskat..Viem ze to spravia vo VW servise ci za poplatok na nete po zadani serioveho cisla radia, ale ak by ste vedeli o nejakom inom bezplatnom sposobe ako to vymenit budem Vam vdacny.
VW GIV GTI

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Radio gamma a vymena baterie

Příspěvek od pohodarkajik »

tak napoj na kontakty na baterce jeste jinou baterku, pak tu starou odpoj, dej novou a zas ji zapoj a odpoj tu co si pripojil navic, proste aby svorky mely porad proud:-)

HonzaT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 20.11.2008 22:05

Re: Radio gamma a vymena baterie

Příspěvek od HonzaT »

Mám taky Gammu v Golfu,odpojil jsem akumulátor(dělal jsem spojku),akumulátor připojil. Po zapnutí klíčku a autorádia to psalo asi minutu na displeji autorádia nápis LEARN (učení),poté rádio začalo hrát a neztatily se ani uložené stanice. Někde jsem četl,že je autorádio propojené s nějakou jednotkou auta,asi s tou co má nastarosti okna,dveře,centrál a pokud se rádio neměnilo tak to žádný kód nepotřebuje. Ten by byl asi potřeba pouze při montáži autorádia do jiného vozu.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Radio gamma a vymena baterie

Příspěvek od Goauld »

Jednoduše řečeno, pokud je rádio originál z výroby, tak kód nepotřebuješ. Pokud je z jinyho auta, tak kód potřebuješ při každym odpojení baterie. Já to teda dělám tak, že mám malou 12V baterku z UPSky napojenou v kufru do zásuvky a funguje s tím aji centrál a alarm, když je auto bez hlavní baterie, která se třeba doma nabíjí.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Radio gamma a vymena baterie

Příspěvek od maku »

Je to asi divne, ale jak koupil BETU i s kodem vse funguje OK ikdyz vytahnu baterku na delsi dobu a nebo baterku odpojim a pak po cca 3h pripojim tak nemusim zadavat kod nejake divne no uvidim ted mam Gammu tak uvidim jestli to bude stejne. :mrgreen:
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Radio gamma a vymena baterie

Příspěvek od majrek001 »

mě něco podobného začla dělat gammaV poslední měsíc (není v autě z výroby) taky nemusím zadávat kod, sice naskočí save ale máčknu FM a naskočí rádio, tak nevím jestli se to nějak přizpůsobilo
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
andrewlcc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 04.03.2012 20:02
Bydliště: Praha

Re: Radio gamma a vymena baterie

Příspěvek od andrewlcc »

diki za pomoc, ja som len myslel ze to bude aj u GIV pretoze u GIII tam to bolo hned...som odpojil baterku hoci aj len na minutu a uz to potom chcelo kod ktory som na to radio mal...tak ja to asi risknem a uvidim..ak bude safe tak aspon bude o dovod viac ist do noveho radia:)
VW GIV GTI

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Radio gamma a vymena baterie

Příspěvek od maku »

A proc do noveho radia jak ti naskoci SAFE je hodne moznosti jak ten kod zjistit staci pohledat i tady na foru a urcite najdes odpoved nebo nekoho kdo ti ten kod zdeli podle VIN radia.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Radio gamma a vymena baterie

Příspěvek od Goauld »

Protože gamma je rádio na nic :lol:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

tomto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 26.04.2011 20:35

Re: Radio gamma a vymena baterie

Příspěvek od tomto »

Ahoj, prosím o pomoc s Gammou. Koupil jsem Gammu z jiného vozu včetně kódu. Při zapojeni do Golfu IV rádio nefunguje-nenaskočí displej po zapnutí kolečkem. Zapojení je OK, při vypnutém klíčku bliká červená ledka. Pin 7 mám zapojený na stálé 12V, pin 4 na spínané klíčkem, 8 je kostra. Několikrát jsem multimetrem proměřoval, vše OK. Můžete poradit?
Děkuji

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Radio gamma a vymena baterie

Příspěvek od maku »

A radio je OK?
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
freebee
Závodník
Závodník
Příspěvky: 518
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno-Tišnov-Železné
Kontaktovat uživatele:

Re: Radio gamma a vymena baterie

Příspěvek od freebee »

gamma se kupuje ?? nema nahodou jeste jeden konektor na illuminaci ? tzv podsvit ? to by mohlo byt ono .
VW my live , VW my heart , VW forever
ICQ 244-351-363 _ Autoelektronika _ prodej--montaz--servis

Montáže autoalarmů ,GPS ,centrál.zamykání ,handsfree ,autorádia ,příslušenství atd ......

https://www.facebook.com/autohifielektronika/

tomto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 26.04.2011 20:35

Re: Radio gamma a vymena baterie

Příspěvek od tomto »

koupil jsem ji jako dárek pro mého otce, poslouchá v autě většinou rádio, takže dostačující.....prodávající tvrdí, že do poslední chvíle fungovalo....mně se ho nepodařilo zprovoznit. Podsvícení je ok, při zapnuti světel svítí.

tomto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 26.04.2011 20:35

Re: Radio gamma a vymena baterie

Příspěvek od tomto »

jinak tady je zapojeni na radiu, předpokládám že jsem to zapojil správně
8 - kostra
7 - stálé 12V
6 - osvětnení budíků
5 - napájení antény
4 - spínané 12V klíčkem
zkoušel jsem prohodit pin 4 a 7 a bez úspěchu
Přílohy
P1030158.JPG

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Radio gamma a vymena baterie

Příspěvek od delong »

Pin 5 nie je napájanie antény ale CODE +12V :wink: . Pozor Gamma je koncernové rádio! Zapojenie je odlišné ako u neoriginálnych :old: .

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“