Neony, Podsvětlení, Tuning, Světla, Stroboskopy nápad

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
AliMtx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 16.05.2009 20:18
Kontaktovat uživatele:

Neony, Podsvětlení, Tuning, Světla, Stroboskopy nápad

Příspěvek od AliMtx »

Zdravím vás. Měl bych menší návrh na celkový tuning podsvětlení a osvětlení prostě vše co ce týče neonů, světel, osvícení, prosvětlení, pulzování blikání, barevné hudby a všeho kolem týče.
Mám Jistou představu o tom jak by to mělo vypadat a co všechno by můj výrobek měl obsahovat jen chci probrat všechno co je možné kolem dokola aby můj výrobek posloužil každému šikovnějšímu tunerovi.Chci nápady a návrhy co vylepši bo naopak jak to udělat jinak. Dále budu psát přímo o výrobku. Mám zatím jen představu o tom co by to vše mělo umět a jak fungovat. Návrh plošného spoje a logických obvodů bude sice těžší, ale zato to musí stát zato ne? V počátku sem si říkal udělám si neony pod auto:) Ale pak sem si říkal udělám to univerzálně.A udělám to pro všechny co chcou mít něco podobného v autě. Že by to nebyla marná věc ( frajeřinka:).

Návrh:
Napájení: 12V ss jak jinak že:)
Výstupy: 20 ovládaných výstupů (samossebou je jich moc ale jestliže chceme ovládat každý sektor „Bod“ a) nebo „Bod“ g) to je jedno, musíme mět tolik výstupů kolik chceme kombinovat a ovládat) jen pro představu příklad provedení výstupů:
a) 4X neony podsvětlení auta " NEONY" Buď original nebo dělané z ledek:)
b) 4X interiér podsvětlení prostoru nhou
c) 1X Kastl
d) 1X Palubka
e) 2X SPZ
f) 4X světla
h) 4X rezerva
i) ???? zaleží jen na vás co osvítíte tohle je věc vkusu jedna se hlavně o tu řídící jednotku
Samosže můžeme si vstupy zapojit jakkoliv budeme chtít:) Můžeme je třeba úplně vynechat a mět jen podsvětlení (neon). A zbatek nechat třeba na pozdější další tuning nebo je vůbez nevužít.A tak různě.

Chtěl bych, aby moje říkejme tomu řídící jednotka uměla různé funkce.
0 – vypnuto,
1 – trvalý svit,
2 – blikání podle nastavitelné frekvence potenciometrem (ručním otáčivým),
3 – pulzování podle nastavitelné frekvence potenciometrem (využil bych ten samý jako u blikání),
4 – Blikání do hudby,
5 – Pulzování do hudby,
6 – Stroboskop,
7 – 50% svit,
8 – Napadá vás ještě nejaká funkce? Napište číslo a funkci:) Díky

Vypadalo by asi takto:)
K signalizaci bych použil 3 Místného zobrazovacího displaye myslím číslicový 0-9. Snad víte co myslím:)
První políčko by zobrazovalo tři stavy.
První:
0 – vypnuto podsvětlení podvozku.
1 – podvozek svítí červeně.
2 – podvozek svítí modře.
Druhé políčko zobrazovače by zobrazovalo funkci.Jak sem již víše zmínil
Třetí políčko by zobrazovalo indikaci hlavního napájení.
Z pohledu uživatele by bylo ovládání jednoduché. Pod zobrazovacími panely by byli tři tlačítka vratná která by na příslušném zobrazovači navyšovala postupně od 0 – 1 – 2 -3.....9 a pak zase od 0 bylo by to ciklické. Dále nejdůležitější tlačítko by bylo Hlavní vypínač tohle by indikoval třetí panel polohu tlačítka. Dále 8x tlačítko podsvětlené pouze v zaplém stavu. Tyhle tlačítka by zapínaly různé uživatelem zvolené sekce. Ať už to osvětlení nohou, palubky atd....
Úvaha:
Tohle je má vize. Chtěl bych se zeptat jestli má někdo lepší nápad než mám já ? Já to chci realizovat pomocí logických obvodů. A to pomocí And Nand Or X or atd. Myslím tedy to řízení. Další věc je to pulzování a to ostatní to je věc obvodu řízeným z výstupu toho logického.
Další otázka je jestli to bude fungovat i při zapojení všech částí sekcí či větví neonů? Jaký bude odběr ?tohle bych chtěl mýt taky ošetřené samozdřejmě proti přehození polarity skratu přetížení...
Dalšíotázka je jak udělat aby například neony co by osvětlovaly prostor nohou se rozsvítili po otevření dveří jak je tomu u dveřních světel. Jo samozdřejmě relátko na vypínaní výstupu z řídíci jednotky teda té mojí vyráběné. Pak by neony svítili, háček je v tom, že když budeme chtít mít otevřené dveře a ukázat někomu jak nám to krásně bliká a kdoví co ještě tak neony budou svítit a ostatní námi zaplé sekce budou dělat co chceme ale neony ne protože je vyple relátko a připojí natvrdo takže budou svítit. Jak to udělat aby blikali? Je plno otázek a věřím že mi dáte ještě více inspirace a návrhů tohle je jen myšlenka zatím jen v mé hlavě. Prosím o argumenty myslím k tématu a problematice okolotoho. Prosímnemyslím umístění neonů na spodní část karoserie nebo konstrukci neonu. Tohle se dá najít kdekoliv na netu. Chci poznatky, argumenty, námitky, doplňujíci informace, návrhy, schémata popřípadě hotových obvodů třeba na to Pulzování jak z Under Groundů:) a spousty dalšího. Předem děkuji a snad se mi to podaří zkonstruovat a dát detailní popis a postup práce sem na WV stranky. Aby si to mohli všichni kterým se to zdá O.K. Na auti:) A myslím že to bude aji fajn cena. Loučím se s váma:)
Zatím a těším se na vaše odpoědi:) Aligator
Přílohy
Tohle je jen malá ukázka z NFS Underground podsvícení:) Jen taková malá inspirace
Tohle je jen malá ukázka z NFS Underground podsvícení:) Jen taková malá inspirace

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Neony, Podsvětlení, Tuning, Světla, Stroboskopy nápad

Příspěvek od Bastard »

Pomocí logických obvodů, jo? Tak to si to užij... Tohle je věc tak pro procesor...

A než bych zabředával do technických detailů, tak se tě zeptám :
1) kdo si myslíš, že to koupí?
2) za kolik by to koupil?
3) na kolik by vyšel vývoj?
4) vrátila by se investice?

Pokud bys trval na realizaci kombinačními logickými obvody, tak by to stálo těžkej majlant jenom na součástkách, natož to vymýšlet a vytvářet pro to desku plošných spojů. Nehledě na rozměry takové desky...

Při použití procesoru rapidně klesne velikost desky, složitost obvodu a cena součástek, ale zase je tam vyšší zátěž skrze programování toho procesoru.

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Neony, Podsvětlení, Tuning, Světla, Stroboskopy nápad

Příspěvek od Tomášek »

a v konecny fazi budes jen za blba, kterymu se kazdej bude smat.. tady tyhle cirkusacky chujoviny uz vysly z mody

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Neony, Podsvětlení, Tuning, Světla, Stroboskopy nápad

Příspěvek od Mára_VR6 »

A prooooč, nej ho nechte... Mě totiž přijde mi, že nám v Pokecu nějak skomírá téma Tuzink, tak alespoň bude o čem diskutovat :mrgreen:

A nebo to bude na pojízdnou retrodiskotéku
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
AliMtx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 16.05.2009 20:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Neony, Podsvětlení, Tuning, Světla, Stroboskopy nápad

Příspěvek od AliMtx »

Bastard píše:Pomocí logických obvodů, jo? Tak to si to užij... Tohle je věc tak pro procesor...

A než bych zabředával do technických detailů, tak se tě zeptám :
1) kdo si myslíš, že to koupí?
2) za kolik by to koupil?
3) na kolik by vyšel vývoj?
4) vrátila by se investice?

Pokud bys trval na realizaci kombinačními logickými obvody, tak by to stálo těžkej majlant jenom na součástkách, natož to vymýšlet a vytvářet pro to desku plošných spojů. Nehledě na rozměry takové desky...

Při použití procesoru rapidně klesne velikost desky, složitost obvodu a cena součástek, ale zase je tam vyšší zátěž skrze programování toho procesoru.
No myslím že to zas tak složité není ty obvody, jen vědět jak na to. Dělali jsme to ve škole ale už si nemůžu zaboha vzpomenout jak na to což mě štve. A ty otázky díky za ně strašně chválím. Pěkná oponentůra. Kdo to koupí? Myslím, že každý zboží má svého kupce o ceně se bavit asi nebudu protože nemám výrobek že:) A neví jaké by byli případně náklady, kdyby se to dělalo:) Vývoj bych viděl ve smyslu tom, že bych tam dal vše co se dá po světlech na auto snad chtít, aby tam zkrátka nic nechybělo a aby si každý našel to své. Vývoj bych viděl následovně s pomocí někoho kdo by si tohle téma přečetl a zajímalo by ho to více a chtěl by pomoci a vylepšit to popřípadě nějak upravit a doplnit. Tak bych udělal konečný návrh který by byl podle našich představ a musel bych se snížit a sklonit hlavu a zajít z5 do školy a společnými silami s panem učitelem nebudu jmenovat bych to dal na papíře dohromady, po té bych nakoupil klopné obvody asi řady 74** a součástky k tomu potřebné a vložil bych se do díla. Vývoj bych viděl na pár pokusů asi něco kolem tří a jestli né na první, protože když to bude fungovat na papíře tak i ve skutečnosti a počítal bych s ruskýma vůlema, aby to něco vydrželo a hlavně bych dbal na pečlivost, kvalitu, rozměry a vzhled až v poslední řadě. Samo sebou by to nebylo klubko kabelů :) A investice by se vrátila i mě samotnému v tom že bych se poplácal po ramenou a řekl bych si jo dokázal jsem to co jsem chtěl:) A taky u kamarádů kteří by mě vtom podpořili:) A už to teď chtějí:)


To: Tomášek
Myslím, že nevyšli a chujovina to není. Je to jen zakázaná věc v ČR a myslím že cirkusárna to taky není a ani retro diskotéka. Když se něco dělá pořádně tak myslím že to stojí i za to. A není nad to vidět ve měste tunnigové auto s podsvětlením. Nemyslím tím š120 se spojlerem a neonama:) Každý se otočí a světla dělají hodně jak v interiéru tak i na podvozku.

Díky za každou odpověď potřeboval bych co nejvíce kritiky abych byl co nejleší:) Protože s chválou jen troste nos:)

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Neony, Podsvětlení, Tuning, Světla, Stroboskopy nápad

Příspěvek od Bastard »

Tak prvně zapomeň na to, že pokud něco funguje na papíře, tak to musí fungovat i v reálu :laugh: Netvrdím, že to je úplná blbost, ale papír snese všechno, deska plošných spojů (DPS) už ne...! A debugovat armádu plošných spojů, to je práce na x hodin měření za doprovodu totální mozkové zátěže, proč co a jak? A to vůbec neuvažuju, že nafasuješ vadnej integráč. To se pak z toho "fungování" můžeš posrat... Upravíš desku pro ten vadnej integráč a další deska už bude zase nepoužitelná :laugh:

Jinak pokud nemáš nějakej širší přehled o elektronice, tak s tou stavbou budeš dost bojovat. Zejména teda o moderní elektronice, nevím, kdys vyšel ze školy, ale pokud to bylo dávno, tak dost věcí se od té doby změnilo. Na trhu už je spousta vychytávek, který by ti třeba usnadnily návrh, ale musíš o nich vědět.

Osobně bych byl schopnej to, co tu popisuješ udělat, ale narovinu říkám, že leda s procesorem a ne zadarmo... Ono totiž kdyby to byla věc, která by fakt šla odbyt, tak ti sem ani nepíšu, ukradnu ti celej nápad a zkásnu těžký prachy :mrgreen: Ale mám na takovou věc asi takovej názor, že by bylo levnější si do auta dát 8 vypínačů, k tomu otroka a otroku snaž se... :smoke:

A ještě jeden nápad, můžeš zkusit kontaktovat různé střední, či vyšší odborné elektro školy, někdo by si to mohl vzít i jako téma na závěrečnou/odbornou práci. Ale s tím, co jsem poslední dobou viděl na školách bych na to asi moc nevsázel. Jeden neschopnej dement vedle druhýho, čest výjimkám(a že jich je ku*va málo...).

Uživatelský avatar
AliMtx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 16.05.2009 20:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Neony, Podsvětlení, Tuning, Světla, Stroboskopy nápad

Příspěvek od AliMtx »

Tak myslím že když budu mít ozkoušené obvody od lidí co už něco takového dělal i a logicky by to mělo jít a fungovat tak proč ne. JO díky za zkušenosti:) Nevím co je pro tebe přehled o elektornice, dělal jsem školu informační technologie v brně a maturoval jsem v roku 2009 Ale že bych byl nějakej fajnšmekr na elektroniku to sám vidíš:)
Dík za upřímnost vím není to nějaká světová pecka coby po ní každý toužil ale jen taková věc co chce málo lidí:) proto bych chtěl aby sem někdo napsal co by po tom chtěl víc:) Nějaký mega nápad co by se ktomu dal začlenit:) Mě třeba napadlo udělt zrovna celý palubní počítač:) ale to už je moccc:) Ale zajímalo by mě kdo by co chtěl aby uměl:) Já bych třeba chtěl samosebou nejvíc namakanej dotykáč:) A uplně se vším co koho napadne:) :) :)
Stím otrokem nevím kde ho sehnat:) Ale jako mylslím že v téhle době by byl moc drahej a z auta by ti nic nebylo jen tech 8 vypínaču:) :) :)
Stím kontaktem je to dobrý nápad jak jsem psal asi provdu výlet z5 do školy:) a snad mi ten učitel poradi nebo to někomu zadá jako ročníkovou práci:) A stím školstvím máš pravdu stojí za prd. Taky když to tam kočíruje takovej šamstr, kterej je rád že je rád:) Ale semtam se najde ějakej mega týpek co si vtom valí nehoráznýmstylem takový lidi já potřebuju:) Hned bych je zaměstnal:)

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“