Oprava škrábanců

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Jirkayyyyy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 28.07.2010 14:33

Oprava škrábanců

Příspěvek od Jirkayyyyy »

Dobrý den, potřebuji opravit drobné škrábance na mém VW Polo. Všude se dočítám, že korekční tužky jsou na nic, že jsou vhodné opravné laky, které vypadají jako lak na nehty. Prosím o rady:
1. Kde se dají případně laky koupit - to nikde nenacházím? Hledám prodejce, který nabízí konkrétní odstín (červená metalíza)
2. Dá se někde zjistit kód barvy? Na nálepce v kufru je ošoupaný.
Předem díky moc za rady.

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Oprava škrábanců

Příspěvek od Martin. D »

Já takové věci opravuji lakem ve spreji + pokud je tam větší rýha tak nejdřív stříknout tmelem ve spreji a vybrousit. Lak ti namíchají ve většině lakoven do spreje a pokud neznáš kod barvy tak jsou schopni ho dohledat...

janca83
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 29.03.2012 14:57

Re: Oprava škrábanců

Příspěvek od janca83 »

Taky mi v lakovně zjistili kód barvy a sami mi ji namíchali, takže žádný problém.

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: Oprava škrábanců

Příspěvek od chonsicek »

pokud vím tak se dá metla namíchat do spreje, dolahvičky jak je lak na nehty se štětečkem a nebo do fixu.. zajimalo by mě jak to jde s tím fixem... nemuselo by to byt marne.. štěteček na male škrabance zrovna idealni neni
Polo 1.4TDI

Uživatelský avatar
kmara
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1276
Registrován: 16.10.2011 21:06
Bydliště: MoraVWa

Re: Oprava škrábanců

Příspěvek od kmara »

Já jsem teď kupoval tu opravnou sadu na lak ve VW. Jedna lahvička barva, druhá lak. Odstín ti zjistí podle VINu.
VW Golf IV black magic, 1.9 TDi, 81 kW, r.v. 2002

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: Oprava škrábanců

Příspěvek od chonsicek »

na kolik tě to vyšlo prosím tě?
Polo 1.4TDI

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Oprava škrábanců

Příspěvek od Martin. D »

Taky jsem tu lakovou tužku asi před třemi lety kupoval a vyšla mě na cca 300kč 20ml. Ale časem zjistil že lepší je ten sprej....

Uživatelský avatar
kmara
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1276
Registrován: 16.10.2011 21:06
Bydliště: MoraVWa

Re: Oprava škrábanců

Příspěvek od kmara »

Vyslo me to na 320 kc. Na skrabance je to dobre, nejak si nedokazu predstavit jak bych zadelaval tenke ryhy sprejem..
VW Golf IV black magic, 1.9 TDi, 81 kW, r.v. 2002

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Oprava škrábanců

Příspěvek od Martin. D »

Ono je někdy lepší ty rýhy (pokud nejsou na plech) nezadělávat vůbec páč pak je to vidět ještě víc.....
A drobné škrábance se dají rozleštit...

Uživatelský avatar
kmara
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1276
Registrován: 16.10.2011 21:06
Bydliště: MoraVWa

Re: Oprava škrábanců

Příspěvek od kmara »

Tak ono taky záleží na jakým laku no. Já měl na černé metalíze rýhy až na plnič, takže to svítilo jak svatozář. Po vyplnění barvou už to aspoň tak nesvítí a je to rozhodně lepší než předtím.
VW Golf IV black magic, 1.9 TDi, 81 kW, r.v. 2002

MajkiGolf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 06.05.2012 02:49
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Oprava škrábanců

Příspěvek od MajkiGolf »

já jsem nejdřív škrábance vybrousil,pak zatmelil,znova vybrousil a pak stříkal barvou ve spreji a metalízu dodělal bezbarvým lakem..Nenechal jsem si barvu namíchat ale vybral podle vzorníku.. sice jsme to neodhadli a když se na to zaměřím tak vidím světlejší místa ale chystám se na celolak a to je šupa
Volkswagen Golf IV 1.6 16V 77kw

racerator
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 03.05.2014 18:12

Re: Oprava škrábanců

Příspěvek od racerator »

Retušovací tužky na vw jsem našel akorát tady http://www.colorshop.cz" onclick="window.open(this.href);return false; za 100-120,-. Jsou tam pokryty snad všechny barvy. Osobně radši preferuji spej. Po nastříkání do víčka a nanesení štětečkem to funguje jako tužka a jako bonus máte větší obsah a hlavně delší trvanlivost. Akorát to má háček, že vw barvy jsem ve spreji ještě neviděl. Tedka by se mi hodila červená flash LP3G nebo její ekvivalent.
vw polo 6R 1,2 44kw

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1030
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava škrábanců

Příspěvek od oneb1t »

urcite to udelejte sprejem kdyz to udelate dobre tak to nebude vubec videt zato ta tuzka tam udela nepeknou nerovnost ktera je okamzite videt ;)

dobre znamena obrousit to do rovinky natahnout to plnicem znova to obrousit do roviny pod vodou (tak aby jste nepoznali prechod kdyz prejedete nehtem) a pak strikat opatrne na nekolikrat sprejem
barva se necha namichat i do spreje stoji to myslim okolo 300kc
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

racerator
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 03.05.2014 18:12

Re: Oprava škrábanců

Příspěvek od racerator »

Je to pár šrábánců na nárazníku ve spodu. Je to plast. retuš bude stačit. Barva na autě bude stejně o něco vybledlejší než v pixle se stejnym kodem, takže většinou, co mám zkušenosti, tak to pak vypadá jako vojenská kamufláž. Prostě razim heslo zdravej lak nebrousit. Vůbec mám nejradši když třeba kvuli jedněm novejm dveřím u metalízový barvy brousej celej bok auta a stejně je to pak při detailnim pohledu poznat.
vw polo 6R 1,2 44kw

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“