Touareg - teče nádrž, zhasíná motor, nejde nastartovat

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
Baodai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 15.07.2011 13:30
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Touareg - teče nádrž, zhasíná motor, nejde nastartovat

Příspěvek od Baodai »

Ahoj lidi, potřebuji pomoci radou. Moje situace je taková, mám staršího VW Touareg R5, 2,5 TDI, rv 2004. Popíšu více závad, protože mám dojem, že to má něco společného.

1) Když natankuji plnou nádrž, teče nafta ven proudem (klidně litr za 30s) pod autem zhruba uprostřed auta, čím více natankuji, tím více to teče, když natankuji necelou nádrž, teče to méně, když je nádrž tak na 3/4 neteče to vůbec. Měl jsem už vyhozené zadní sedačky a oddělané dekly ale tam bylo všude sucho a neteče to tudy. Nevím kudy, jakoby někde nad kardanem, mezi nápravami.

2) Zajímavé je, že když si neuhlídám tankování a začne mi to třeba jen kapat pod autem, tak se obvykle rozsvítí chyba uzávěrky diferenciálu a oranžově bliká ovládací kolečko, na počítači je také oranžová ikona. Po pár nastartováních nebo po couvačce to zmizí.

3) Nová věc, asi 4 týdny stará, když mi klesne nafta v nádrži skoro na rezervu, odhadem tak na 25 litrů, začnou mi nahodile kolísat otáčky motoru, když to ignoruji a jedu dál a spotřebuji třeba další litr či dva, začnou otáčky padat až motor zhasne, po pár pokusech nastartovat auto po dlouhém točení naskočí, strašně vibruje, chvíli se to drží, dokonce můžu ujet třeba 100m, ale pak to padne znovu a motor zhasne. Když to trápím dlouho dojde to tak daleko, že spálím pojistku v nějakém čerpadlu v nádrži. Když dotankuji třeba jen 10l, vyměním tu pojistku, tak po dvou pokusech auto naskočí normálně a jede a můžu s tím jezdit dokud zase neklesne množství nafty na tu hraniční mez.

Žádnou hlášku auto nehlásí, v diagnostice nic.

Máte pls někdo nějakou radu?

Díky moc, Alda.

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg - teče nádrž, zhasíná motor, nejde nastartovat

Příspěvek od Keflek »

ze by nadrz dolu ? :lol:
kontrolka uzavery muze bejt ze to treba tece do nejakyho konektoru,pripadne tam kam nema...

co se tyce kolisani otacek a nasledneho chcipani,tipoval bych poskozenej plovak,nebo neco takovyho...
pravdepodobne to nekde dostalo slupku na spodek,clovek prorazil nadrz,tak ji vymenil...poskodil se i plovak,kterej se nemenil a pravdepodobne nejak spatne zapojenej nejakej prepad,nebo oddech nadrze (unik)
Přílohy
touareg.jpg
Touran 2.0 TDi

Uživatelský avatar
Baodai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 15.07.2011 13:30
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg - teče nádrž, zhasíná motor, nejde nastartovat

Příspěvek od Baodai »

Dík moc za tip, po velikonocích to dám kámošovi a nádrž půjde dolů a podívá se a snad najde. Používám to auto asi půl roku a tohle s tím chcípáním začalo dělat teď, jestli to u původního majitele dostalo ránu na nádrž netuším. Dám pak vědět, jak to dopadlo. Nemáš náhodou ten screen z Etky i s popisem co je které číslo?

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg - teče nádrž, zhasíná motor, nejde nastartovat

Příspěvek od Keflek »

to nemam...googlil jsem,nicmene zkusim Etku nainstalovat a kdyztak to sem hodit... :wink:
Touran 2.0 TDi

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Touareg - teče nádrž, zhasíná motor, nejde nastartovat

Příspěvek od Martin. D »

Stačí...
Přílohy
ETKA 7.3.JPG

Uživatelský avatar
Baodai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 15.07.2011 13:30
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg - teče nádrž, zhasíná motor, nejde nastartovat

Příspěvek od Baodai »

Stačí, díky všem. Dám vědět jak jsem dopadl.

Uživatelský avatar
Baodai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 15.07.2011 13:30
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg - teče nádrž, zhasíná motor, nejde nastartovat

Příspěvek od Baodai »

Ahoj chlapi, trochu se oprava zasekla, protože to zase nějakou dobu jezdilo, až to přestalo úplně, vždy to spálilo pojistku palivového čerpadla, nemáte někdo z ETKY kód toho čepradla? Potřebuji ho za nějakou rozumnou cenu sehnat, patrně ono odešlo do věčných lovišť.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14719
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg - teče nádrž, zhasíná motor, nejde nastartovat

Příspěvek od tornado1 »

jsou tam dvě... 7L6919088B a 7L6919088C
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Baodai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 15.07.2011 13:30
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg - teče nádrž, zhasíná motor, nejde nastartovat

Příspěvek od Baodai »

Ahoj všem, díky moc za rady. Závada je vyřešena. Auto nestartovalo kvůli tomu, že dráty k tomu podávacímu palivovému čerpadlu byly v jednom místě dost zoxidované, takže to šlo a nešlo dokud to neodešlo úplně. Čerpadla jsem měnit nemusel. Nafta z nádrže tekla proto, že nějaký šikovný mechanik v servisu, kam auto jezdilo dříve (VW v Kladně), asi řešil ty čerpadla a zapomněl tam dát těsnění, to leželo na dně nádrže. Muselo se koupit nové. Takže už jezdím. Díky za rady

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“