PASSAT - "auto do dílny"

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
balogh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 01.04.2012 14:42

PASSAT - "auto do dílny"

Příspěvek od balogh »

Cus chlapy, chtěl byhc se zeptat jedu si autem z práce a najednou přestalo táhnout a začlo hlásit "auto do dílny" zastavil sem a pořád hlasí tu samou hlašku a netáhne ale ani nehulý... nevíte čím by to mohlo být ? Passat B5 1.9 TDI 81kw... jsme z toho zmatenej a nevím cím to může být jestli turbem nebo nečím jiným... nemám diagnostiku... Děkuji za odpovědi

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: PASSAT - "auto do dílny"

Příspěvek od Hans76 »

Tak si na diagnostiku k někomu zajeď. Takhle by to bylo jen vaření z vody.
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: PASSAT - "auto do dílny"

Příspěvek od saax »

jj nejdřív napíchnout a nalogovat,pravděpodobně ti to spadlo do nouzového režimu nebo ti nespíná turbo...
Po nastartování to chvilku jede?
Příčin může být spousta, nejčastější je prasklá podtlaková hadička,potom třeba váha vzduchu,ventil N75,turbo....
Můj tip z vlastní zkušenosti-prohlídni všechny podtlakové hadičky nebo spíš je rovnou vyměň... Na podzim se mi tohle stalo u Brna při cestě ze slovenska - to bylo utrpení ta jízda protože mi nespínalo turbo-no a stačilo jen zkrátit hadičku která rupla v ohybu :?
Vyměnil jsem rovnou všechny a je klid. Pokud nemáš to kde nechat napíchnout zační tímhle, ještě se to dá i vyzkoušet tím že ti někdo nastartuje motor a ty zkontroluješ jestli ti ten podtlak funguje-dá se to udělat tak že rukou nahmatáš to táhlo u podtlaku u takový ty plechovky a to by při nastartování mělo zajet nahoru.

balogh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 01.04.2012 14:42

Re: PASSAT - "auto do dílny"

Příspěvek od balogh »

Jojo chlapy, auto normálně nastartuji ale hned palubní počítač hlasí auto do dílny... a připadámi že to vůbec netáhne, nejsem žádný automechanik a vůbec netuším a druhá věc je ta že auto vůbec nehulí, kámošovi odešlo turbo a to bylo čoudu jak prase. a tady prostě nic...

UŽ si domlouvám diagnostiku, myslíte že pokud ot tedy bude těma hadicema nebo turbem že se to ukáže na tý diagnostice ? Díky za vaše odpovědi, de vidět že to forum k něčemu šlouží :)

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: PASSAT - "auto do dílny"

Příspěvek od saax »

no když to nehulí tak to možná turbo nebude, pravděpodobně ti to nahlásí pokles nebo ztrátu tlaku v sacím potrubí nebo tak něco- pokud to bude mechanická závada,ale pokud to bude nějaký ze spínacích ventilů nebo váha vzduchu tak tu by diagnostika měla odhalit.

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: PASSAT - "auto do dílny"

Příspěvek od saax »

Hele schválně mrkni na jednu hadičku- od podtlaku turba dolu k ventilu N75-ta mi už praskla dvakrát protože je nejvíc ohnutá.občas takovýhle prkotiny udělaj hromadu problémů...

balogh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 01.04.2012 14:42

Re: PASSAT - "auto do dílny"

Příspěvek od balogh »

Takže ještě jednou moc díky za rady, modlím se aby to nebylo to turbo... myslíš že by si mi to mohl vyfotit ? nevím kde je ten ventil n75 a jaká hadička. díky moc

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: PASSAT - "auto do dílny"

Příspěvek od saax »

Tahle hadička mi dvakrát křupla-vede k tomu ventili N75-těch hadiček tam je víc ( 3 ) a musí být všechny a správně napojený a nesmí nikde nasávat falešný vzduch...
jo a právě pod touhle "plechovkou" je to táhlo který by mělo do tý plechovky zajet po nastartování-dá se to vyzkoušet hmatem ale jsou na to potřeba dva :wink:
Ještě se občas stává že "zamrznou" samonaklápěcí klapky v turbu-tedy zalepí je karbon,většinou to pak stačí rozebrat a vyčistit, ale tohle už by jsi tu na forku našel - řešilo se to tu snad tisíckrát
podtlak..JPG
.

balogh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 01.04.2012 14:42

Re: PASSAT - "auto do dílny"

Příspěvek od balogh »

OKi, díky k autu se dostanu až v sobotu a rovnou přijede chlapík z diagnostikou tak budu doufat že to jsou jen ty prkotiny a né turbo.... pak sem napíšu výsledek.. každopátně děkuji za rady hlavně tobě saax.

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: PASSAT - "auto do dílny"

Příspěvek od saax »

jj určitě dej vědět co tomu bylo,třeba to zas bude něco uplně jinýho :)

balogh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 01.04.2012 14:42

Re: PASSAT - "auto do dílny"

Příspěvek od balogh »

Tak dnes sem měl diagnostiku a ta našla Chyba č.17958 plníci tlak regulacní odchylka
Koukal sem na to táhlo jak je pod tou bankou ta do turba po startu normálně zajede... dále sme koukal a ta vrtulka co se toci co jde videt z venci po odpojeni ty velky hadice z turba má mensí vůli ale nic drastickýho... takže sem z toho uplně na nervy... hadičky vypadaj taky OK...

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: PASSAT - "auto do dílny"

Příspěvek od saax »

Pravděpodobně budeš muset vyndat turbo,ta vrtulka by něměla mít žádnou vůli-musí být přesně vyvážená apod-to by byla jedna možnost, druhá možnost je zatuhlá regulace samonaklápěcích lopatek-což se občas stává.... Tu první věc doma neopravíš ale to čistění se zvládnout dá.
Já problém s turbem naposledy řešil výměnou mého poškozeného za repasované s púlroční zárukou,mám ho tam dva roky a maká jako blázen :wink:

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: PASSAT - "auto do dílny"

Příspěvek od saax »

mrkni sem,myslím že máš jiný motor než je v popisu ale princip bude podobný...

http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=1874" onclick="window.open(this.href);return false;

http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... 907038bc36" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“