potřebuju vyčistit motor - hotovo

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Pitrs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: plzeňsko

potřebuju vyčistit motor - hotovo

Příspěvek od Pitrs »

Ahoj, máte někdo zkušenosti s přípravkem na čištění motoru od firmy GOLD EAGLE "5 minute motor flush"?. Budu měnit olej a nevim jaký olej tam nyní mám. Stávající olej je dost tmavý, do motoru chci dát 5W-40 Shell Helix Ultra(už je objednaný :-) ).
Naposledy upravil(a) Pitrs dne 22.12.2007 00:17, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
VW.R32
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 07.12.2007 15:06
Bydliště: WEST city

Re: potřebuju vyčistit motor

Příspěvek od VW.R32 »

nafta?benzín? :D

Uživatelský avatar
Pitrs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: plzeňsko

Re: potřebuju vyčistit motor

Příspěvek od Pitrs »

benzin ...

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: potřebuju vyčistit motor

Příspěvek od DworiBak »

A tip motoru a obsah.To že je tmavý tak víš že olej rozpouští karbon horší by bylo kdyby byl čistej.

Uživatelský avatar
DurexElite
Profík
Profík
Příspěvky: 1132
Registrován: 16.02.2009 21:47
Bydliště: Protivín a Plzen - kolej
Kontaktovat uživatele:

Re: potřebuju vyčistit motor - hotovo

Příspěvek od DurexElite »

používám to, je to dobrý :-)
G4 1,9 TDI AHF 81 KW (Recaro BBS, GTI Exclusive) EGR OFF, -30/-30, Jednohmota (AXR, Ferodo Sport), Sprint 764, dlouhodobá 5L/100
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=192915

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: potřebuju vyčistit motor - hotovo

Příspěvek od maku »

Taky jsem daval proplach motoru a je to opravdu super vec jak nevis jaky olej tam byl pred vymenou. :good:
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Karler
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 31.05.2011 20:00

Re: potřebuju vyčistit motor - hotovo

Příspěvek od Karler »

Zdar chlapy, budu nechávat měnit olej v servise, kdy se to leje do motoru při výměně? nebo to můžu nalejt doma achvíli s tim jezdit a druhej den to dát na výměnu díky?
1.8 20V
92 KW 4motion

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: potřebuju vyčistit motor - hotovo

Příspěvek od VWMysak »

Dává se to před výměnou do zahřátého motoru, nechá se to chvíly v nastartovaném motoru a pak se to vypustí. :wink:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

originalbmwparts
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 07.10.2011 09:59

Re: potřebuju vyčistit motor - hotovo

Příspěvek od originalbmwparts »

Všechny tyto přípravky jsou kupodivu na bázi petroleje. Docela jsem čuměl na známého který než se zde objeví nějaký tlachal dělal na vývoji motorů. A který po vypuštění starého oleje do motoru nalil stejné množství čistého petroleje a nechal to minutu vrčet. pak to vypustil. hezký sračky z toho tekly. hydroštely co měly být skoro na výměnu následně běhali naprosto potichu s novým olejem. Po půl roce se kvůli prasklému rozvodáku dělal GO motoru a na klice a nikde nebylo známky že by ten petrolej nemazal.....A motor jak psí kulky

Waleron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.05.2010 17:33
Bydliště: okres Ústí nad Orlicí

Re: potřebuju vyčistit motor - hotovo

Příspěvek od Waleron »

Nějakej odkaz přímo na výrobek ? Který máte odzkoušený ?
G4 1.6 16V AZD

Uživatelský avatar
vrťo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 06.10.2012 17:25

Re: potřebuju vyčistit motor - hotovo

Příspěvek od vrťo »

jedna otazocka, je teda dobre ked sa pred napustenim noveho oleja motor preplachne cistym petrolejom ? A este ma zaujima posledna veta a to konkretne "na klice a nikde nebylo známky že by ten petrolej nemazal" .. ide o zbytkovy petrolej ktory ostal po preplachu v motore ?
ex: Golf III 2.0 16V ABF
Golf IV 1.6 16V AUS

Jack Daniel's last words were "One last drink, please"

solo19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 07.11.2011 18:43

Re: potřebuju vyčistit motor - hotovo

Příspěvek od solo19 »

Jednou jsme s kámošem dovezli z holandska tranzita.Měl docela málo nalítáno a tak jsme ho propláchly hydraulikou a každých 10 000 km měnily olej.Čistý od výměny do výměny.A to až do 490 000 km kdy začal černat a tyden po výměně ho kámoš utopil v rybníku.Byl to opravdu dobrý motor.No a výplach nikdy neuškodí.Chtěl jsem říct že to může být cokoli co maže a je to řidký.Však se dříve používaly na výplachy převoďáky bez aditiv.
golf III variant 1.9Tdi,mazda 121 DB2 53kw,fiat 126p ELX,fiat 600 E atd............

Uživatelský avatar
vrťo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 06.10.2012 17:25

Re: potřebuju vyčistit motor - hotovo

Příspěvek od vrťo »

ked som tak rozmyslal tak aj ked tam nejaky petrolej ostane, alebo nieco ine cim sa vyplachne motor, tak je to len nejaky zbytok a ked sa naleje olej tak sa ten zbytkac mozno v nom aj "strati" ..kazdopadne vyplachy su dobre, a ako vravis vyplach nikdy neuskodi
ex: Golf III 2.0 16V ABF
Golf IV 1.6 16V AUS

Jack Daniel's last words were "One last drink, please"

Hodacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 09.12.2020 16:04

Re: potřebuju vyčistit motor - hotovo

Příspěvek od Hodacek »

Delší dobu už přemýšlím o dekarbonizaci motoru a pořád jsem tak nějak nikde nenašel rozumné vysvětlení, jestli to má nebo nemá smysl, jestli to třeba někdo na autě poznal, když to nechal udělat.

Rolekvasa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 03.12.2020 17:06

Re: potřebuju vyčistit motor - hotovo

Příspěvek od Rolekvasa »

Zcela určitě se dekarbonizace motoru vyplatí. Při nedokonalém spalování paliva nebo jeho horší kvalitě se v motoru usazuje karbon, který potom může způsobovat vyšší spotřebu nebo i horší výkon motoru. Koupil jsem 4 roky starého golfa s nájezdem skoro 300 tisíc km. Auto bylo za dobrou cenu koupené z firmy. Výkon mělo horší, ale s tím jsem to kupoval a díky tomu jsem ho koupil za 69 tisíc. Nechal jsem udělat dekarbonizaci motoru a auto šlape a jede jako nové. Dost se mi snížila i spotřeba.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“