Uložení motoru a převodovky - 1.6 16V

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Uložení motoru a převodovky - 1.6 16V

Příspěvek od vtuni »

třeba má ultrasilnej motor :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
co překroutí i ten polyuretan :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Uložení motoru a převodovky - 1.6 16V

Příspěvek od falko1983 »

:taunt: A pak že ty 1.6 nemaj sílu.... :old:
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Uložení motoru a převodovky - 1.6 16V

Příspěvek od vtuni »

když by tam měl 1,8T tak by mu to při tom jeho testu udělalo tak dva tři závity na té gumě:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Uložení motoru a převodovky - 1.6 16V

Příspěvek od Doctor Driver »

Spíš by to udělalo nový závity na tý hlinikový převodovce :)
TomakecTD : Vezmeš si teda tu vzpěru nebo ne? když ta tvoje ti takhle lítá ?
Takže na tu řadičku musí mít vliv to uložení motoru teda! Protože někdo psal, že vyměnil ten silentblok převodovky a dělá mu to stále, tak když ty máš reakční vzpěru KO a nedělá ti to, tak to musí bejt tim uloženim motoru ! Hlavně, že sme na to kápli a já hlupák za to vyhodil 7 tis. i s prací :D A stačilo jen pár dnů počkat než se to tady na foru vyřeší zadarmiko a mohl se udělat jen ten silentblok na motoru a byl klid hned ! :fool:
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Uložení motoru a převodovky - 1.6 16V

Příspěvek od tomakecTD »

Hej s tou vzpěrou ještě nevím. Chci omrknout v jakém je stavu, až bude čas, tak ji vyšroubuju. Jako necuká mi nic drasticky. Téměř vůbec, no. Hele a nebuď nasranej, nejsi v tom sám. Tady se řešili lambdy na 16V, origo stojí kolem 3tis a víc - tenkrát. No a jako nikdo nic, všeci kupovali ty drahý, že nic není atd. No a pak jak jsem ji koupil prej že z fabie je stejná, stačí přeletovat a všeci jooo to ja taky dělal. Po bitvě je každej generál a march :D
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Uložení motoru a převodovky - 1.6 16V

Příspěvek od Doctor Driver »

OK, jak chceš, ta origo je good, rukou tu gumu neohnu, teď jsem to zkoušel, takže bude asi hoodně pevná! :good: Jinak jsem tam měl utrženej závit na převodovce u tý vzpěry, proto to tak lítalo. Ta vzpěra je ok, ale tak už je tam nová, tak starou tam rozhodně zpátky vracet nebudu :) Jo a dneska mi přišli peníze za tu neorigo, takže pohoda :old:
VW Golf IV V6 4_MOTION

pinda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 26.07.2008 22:34
Bydliště: Sokolov

Re: Uložení motoru a převodovky - 1.6 16V

Příspěvek od pinda »

No kdyby jste měl někdo zájem, tak mám reakční vzpěru s BFI Stage1 na prodej, vzpěra je starší, ale ta guma je 1 den stará, mohu doložit dokladem, cena za komplet 550,-Kč + pošta, prodávám zdůvodu toho že jsem obědnal u dvou firem a přišly nakonec obě.

JimmyBrawn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 02.01.2012 21:05

Re: Uložení motoru a převodovky - 1.6 16V

Příspěvek od JimmyBrawn »

Cus klubaci chci se zeptat jak se projeveuje když některej z těch tří silentbloku odejde.(myslím silentblok motoru, převodovky a taky tu reakční vzpěru)Umojeho golfa 1,9 tDI PD 74kw se mi zdá že se mi motor nějak naklání na motorovou strandu je možné že je nějakej ten silentblok v haji? Diky

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Uložení motoru a převodovky - 1.6 16V

Příspěvek od xerxes »

však to vyzkoušej chyt motor a zahýbej s ním podle toho to poznáš

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Uložení motoru a převodovky - 1.6 16V

Příspěvek od bifur »

Ja som teraz kupil ulozenie prevodovky (to vrchne, nie vzperu) od Meyle, tak som zvedavy co to povie. Snad nebude horsie ako to stare. Prinajhorsom ho vratim a budem setrit na nove origo. Toto ma vyslo 30 €, za origo u nas pytaju okolo 90 € a to je teda dost na kusok kovu a gumy..

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Uložení motoru a převodovky - 1.6 16V

Příspěvek od Shorty »

A jak moc se má ten motor hýbat aby to bylo ještě v pohodě? Kdyby se neměl hýbat vůbec, tak by to přece jen napevno přidělali do kastle
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Uložení motoru a převodovky - 1.6 16V

Příspěvek od bifur »

Na pravej strane mam silentblok pevny. Rukou tam motorom nepohnem. Bud si ale isty ze za jazdy na to vplyva trochu ina sila. Na lavo, na prevodovke to pohnem jednym prstom cca 3 - 4 cm hore dole..

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Uložení motoru a převodovky - 1.6 16V

Příspěvek od Doctor Driver »

JimmyBrawn píše:Cus klubaci chci se zeptat jak se projeveuje když některej z těch tří silentbloku odejde.(myslím silentblok motoru, převodovky a taky tu reakční vzpěru)Umojeho golfa 1,9 tDI PD 74kw se mi zdá že se mi motor nějak naklání na motorovou strandu je možné že je nějakej ten silentblok v haji? Diky
Povim Ti, že jsem si kdysi dávno u TDI myslel, že to houpání motoru a převodovky je tlumičema, který sem měnil každýho půl roku, vždy když se to houpání zhoršovalo už hodně, tak že mi auto na nerovnostech skákalo jako by ty přední gumy chtělo rozválet :mrgreen: Takže potom sme zjistili, že je to tim uloženim no. Měnil jsem oba silentbloky + vzpěru když jsem tohle auto koupil a je to slast :) V prudkých zatáčkách už se nebojím, že někde necham motor nebo v horšim případě celej předek. To uložení tě při vyšších rychlostech dokáže tak rozházet, že je to skoro jako kdyby byly tlumiče KO a přitom dáš nový, tak bacha na to :drinks:
Tlumiče vydrží tak 160 tis. km, a ty silentbloky a vzpěra vydrží tak 100 tis. km, když jezdíš autem spíše po zvlněných okrskách.
Nebo zkus test - řekni někomu ať ti přidává a ubírá plyn nebo se zkouší na místě rozjet a ty sleduj u otevřený haubny co to bude na bocích dělat. Reakční vzpěra se pozná snadno, tak že ti lehce škube řadička při přidání plynu po zařazení nejčastěji 3. rychlosti. Nebo taky nemusí škubat a stačí když je delší odezva na plyn, než bývá obvyklé :lol: Ty silentbloky a vzpěra jsou origo dost drahé, ale za tu jistotu a komfort při jízdě to rozhodně stojí :zzz: :good: :mrgreen:
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Uložení motoru a převodovky - 1.6 16V

Příspěvek od tomakecTD »

Já mám dlouhodobou rovných 9L dnes sem se díval. Jak jsem psal, křižovatky atd prošlapuju plyn na podlahu :!: :D A ten tvůj chip by mě fakt zajímal no, škoda. Ale jako jinak mi to jede taky docela dobře, taky jsem spokojenej. Na to, že je to kombík. Nevím no :laugh:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Uložení motoru a převodovky - 1.6 16V

Příspěvek od Shorty »

Hele a když se mi trochu pohne řadička při přidání nebo ubrání plynu, tak to je něco špatně? Jak se tomu dá zamezit? Převodovku mám ERT
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“