rada ohledně př.nápravy

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Shaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostomlaty nad Labem okr. Nymburk

Re: rada ohledně př.nápravy

Příspěvek od Shaw »

majkl1 píše:Pokud jsi měl dole i držák brzd, tipoval bych taky ten, nebo lítá jedna destička. Až pojedeš u bude to bouchat, zkus zlehýnka šlápnout na brzdu, když to přestane, maj v tom pracky na tuty brzdy. Jinak taky ti mohla povyskočit ze segerovky poloosa.
držák brzd sem dole neměl...obědnal sem to horní uložení tlumičů tak až to příde tak vyměnim a uvidim jinak když to bouchá při tý pomalý jízdě a šlapnu lehce na brzdu tak to přestane a za chvilku zas začne takže bude problem i v těch brzdach nebo jak píšeš ta poloosa by to mohla taky bejt protože to bouchnutí je ve stejnym intervalu jako otočení kola tak na to se taky kouknu.

Uživatelský avatar
Shaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostomlaty nad Labem okr. Nymburk

Re: rada ohledně př.nápravy

Příspěvek od Shaw »

tak jsem vypozoroval že stačí abych při jízdě měl decentně sešláplou brzdu a nikde nic nebouchá a nedrnčí......neni možný že to je těma pružinama že je to ted tvrdší a otřesy se přenáší do brzd.....??? fakt už nevim na uložení pořád čekam snad o vejkendu ho vyměnim.....:)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: rada ohledně př.nápravy

Příspěvek od majkl1 »

Destičky nebo krycí plech.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Shaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostomlaty nad Labem okr. Nymburk

Re: rada ohledně př.nápravy

Příspěvek od Shaw »

tak uložení tlumičů vyměněno am stále to sáme....prej mám vymlácený gumičky nebo co tam je u čepů brzdičů tak jsou obědnaný ale budou až v pondělí.....tak doufám že už to bude ono. :baseball:

Uživatelský avatar
Jord
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 280
Registrován: 14.07.2009 16:46

Re: rada ohledně př.nápravy

Příspěvek od Jord »

jsou to ty vodící čepy u brzdičů, pokud to přestane klepat při brzdění :good: stačí promazat nebo koupit opravárenskou sadu
1.9 tdi 126kw 402nm
http://www.jordanidis.cz - tvorba webových stránek

Uživatelský avatar
Shaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostomlaty nad Labem okr. Nymburk

Re: rada ohledně př.nápravy

Příspěvek od Shaw »

Jord píše:jsou to ty vodící čepy u brzdičů, pokud to přestane klepat při brzdění :good: stačí promazat nebo koupit opravárenskou sadu
tak opravná sada je doma ted to jenom udělat doufám že potom bude klid. je mi ale divný že se to pos...o na obou stranách najednou.....:)

Uživatelský avatar
Shaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostomlaty nad Labem okr. Nymburk

Re: rada ohledně př.nápravy

Příspěvek od Shaw »

tak gumičky těch čepu na brzdách jsou vyměněny ale pořád to bouchá a cinká nevíte v čem by to ještě mohlo bejt....??? už fakt nevim....potřebuju pomoct :(

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: rada ohledně př.nápravy

Příspěvek od Globettroter »

A jsou dostatečně napružené "pružinky" na destičkách , když se vsazují do bzdiče?není to volné a to by pak při jízdě po kostkách nebo nerovnostech cinkalo/drnčelo(mě to tenkrát dělalo na Ventu, po výměně destiček to přestalo protože na těch původních už asi bylo to "předpružení" jakoby unavené a tak destička lítala v brzdiči přesně jak popisuješ. Když jsem ťuknul na brzdu nebo přibržďoval tak to nedělalo a po chvilince zas.... :wink: Byl jsem z toho dosti nervozní slušně řečeno :) Doporučuji také namazat dosedací plochy tam kde se opírá destička o brzdič a to tukem např "Nestékavé mazivo pro ošetření brzd"( http://maziva.heureka.cz/teroson-nestek ... e/#section" onclick="window.open(this.href);return false;)

Uživatelský avatar
Shaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostomlaty nad Labem okr. Nymburk

Re: rada ohledně př.nápravy

Příspěvek od Shaw »

Globettroter píše:A jsou dostatečně napružené "pružinky" na destičkách , když se vsazují do bzdiče?není to volné a to by pak při jízdě po kostkách nebo nerovnostech cinkalo/drnčelo(mě to tenkrát dělalo na Ventu, po výměně destiček to přestalo protože na těch původních už asi bylo to "předpružení" jakoby unavené a tak destička lítala v brzdiči přesně jak popisuješ. Když jsem ťuknul na brzdu nebo přibržďoval tak to nedělalo a po chvilince zas.... :wink: Byl jsem z toho dosti nervozní slušně řečeno :) Doporučuji také namazat dosedací plochy tam kde se opírá destička o brzdič a to tukem např "Nestékavé mazivo pro ošetření brzd"( http://maziva.heureka.cz/teroson-nestek ... e/#section" onclick="window.open(this.href);return false;)
no destičky sem dával nový před zimou takže jsou skoro nový......ale když mam kolo sundaný a bouchám do brzdičů tak to taky nic nedělá.....

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: rada ohledně př.nápravy

Příspěvek od Globettroter »

A takový ten plech který je nasazen pomocí pacek na brzdovém válečku co se opírá o destičku je tam? je namazaný také? (pokud to je tedy stejné jako na mé 3b5) a je namazaná i zadní dosedací ploška kde dosedá ten plech brzdového válečku? Nic jiného mě nenapadá :roll: nebo vymačkané dosedací plochy na brzdiči tam kde se opírá destička? :roll: Myslim že Majkl má pravdu : Krycí plech nebo destičky nebo něco co se jich týká :wink:

Uživatelský avatar
Shaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostomlaty nad Labem okr. Nymburk

Re: rada ohledně př.nápravy

Příspěvek od Shaw »

Globettroter píše:A takový ten plech který je nasazen pomocí pacek na brzdovém válečku co se opírá o destičku je tam? je namazaný také? (pokud to je tedy stejné jako na mé 3b5) a je namazaná i zadní dosedací ploška kde dosedá ten plech brzdového válečku? Nic jiného mě nenapadá :roll: nebo vymačkané dosedací plochy na brzdiči tam kde se opírá destička? :roll: Myslim že Majkl má pravdu : Krycí plech nebo destičky nebo něco co se jich týká :wink:
to slyšim poprví že se něco maže vazelínou u destiček..... :158:

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: rada ohledně př.nápravy

Příspěvek od xingisx »

jo dá se, je ale potřeba dbát na volbu maziva

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: rada ohledně př.nápravy

Příspěvek od Globettroter »

Měl jsem namysli lehounce mastným prstem omastit zadní stranu destiček tam, kde se dotýká toho plechu který je nasazen na brzdovém válečku (ten malý asi 5cm v průměru s 3-mi packami. Je to nestékavé mazivo ,takže se nemůže ohřát tak že by teklo)

Zde je doporučený postup od Firmy Fate + odkaz na jejich stránky
http://www.fate.cz/brzdove-desticky.asp" onclick="window.open(this.href);return false;

Zde je napsáno u montáže:


Montáž:
nové brzdové destičky se musí ve třmenu lehce pohybovat
kontaktní plochu mezi podkladním plechem destičky a písty třmenu lehce namažte speciálním tukem při zachování předpisů výrobce
u destiček s kontakty signalizace opotřebení instalujte tyto kontakty, případně je vyměňte za nové
nové brzdové destičky vložte do třmenu v obráceném pořadí než je popsáno v bodu "Demontáž" třecí plochou ke kotouči. U asymetrických brzdových destiček musí šipka ukazovat do směru otáčení kotouče (při jízdě vpřed)
upevňující části, pružinky, pérka apod. umístěte odpovídajícím způsobem do třmenu
proveďte propojení kontaktů signalizace opotřebení s kabelem
utáhněte upevňující šrouby třmenu, příp. vodící čepy
výměnu brzdových destiček na druhé straně proveďte stejným způsobem

Další doporučený postup např zde : někde u 15-20 obrázku je to napsané
http://www.kadett.cz/technika/brzdy/vymena/index.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: rada ohledně př.nápravy

Příspěvek od Globettroter »

Tohle mi také tenkrát radil kamarád a taky jsem na něj valil bulvy 8O a udělal jsme to jak mi řekl, najeto zatim cca 45tis km po montáži a nikde nic nepíská , necinká , neťuká a ještě mam polovinu destiček a brzdí celkem slušně (což u b5,5 je díky 2-komorovému posilovači (nebo jak se to správně nazývá) už o něčem jiném) .

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: rada ohledně př.nápravy

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Čau, měl jsem úplně stejné příznaky (taky se zrovna měnily ramena, pak kotouče a destičky, pokud jsem brzdil tak to neklepalo), opravdu mi mlátila destička o kotouč, protože mi pomohlo napružení těch tří paciček u destičky. Mám namysli ty tři packy, které se pak zasouvají do brzdiče, taky jsem si trochu pomohl lepidlem tekutým kovem, aby to lépe drželo. Od té doby klid.
Tak snad to bude jen taková drobnost, s pozdravem ><((('>

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“