PRUŽINY - druhy sér.podvozků / ROZDÍLY? (1BA, 1BB, 1BP,...)

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

PRUŽINY - druhy sér.podvozků / ROZDÍLY? (1BA, 1BB, 1BP,...)

Příspěvek od FandaTDI »

Zdravim,
snažil jsem se hledat v etce, zkoušel se ptát všude možně vč.několika "autorizovanejch" prodejců ND a zatim jsem nenašel uspokojivou odpověď, tak zkusim, jestli tu neni někdo znalejší. Jakej je vejškovej (příp.další) rozdíl mezi standartním podvozkem a tim pro zhoršený silnice? Nebo z jinýho konce - v čem dalším krom pružin se to liší? (Nebo je to jen v těch pružinách? A jen ve vejšce/tvrdosti? ...) Konkrétně mi jde o odlišnosti těchhle druhů - 8D0411105AQ - bílá/hnědá (to by mělo bejt pro mojí káru a druh podvozku - na pružinách na autě jsem značení nenašel, dle typ. štítku podvozek 1BA) vs 8D0411105AR - bílá/hnědá(jen rozdíl v počtu pruhů či co) vs 8D0411105AS - žlutá/hnědá (která je taky pro superba a dle etky i pro B5 AFN, ale 1BA jen u automatu, u manuálu je to pro 1BB,1BP) - je tady někdo schopnej řict jak by to vypadalo, kdybych dal ten poslední typ (jen na předek), příp. zda nebo o kolik by to bylo vyšší?

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: PRUŽINY - druhy sér.podvozků / ROZDÍLY? (1BA, 1BB, 1BP,...)

Příspěvek od FandaTDI »

tak jsem zkoušel hledat a mam v tom akorát ještě větší bordel (i.stupeň, ii. stupeň,...) ... našel jsem tabulku podvozků, ale ne s vejškou, nýbrž s rozvorem rozdílným o +2, resp. -3mm dle typu PR-čísla a taky např., že rozchod vpředu je u 1BA(a 1BC,1BP a 1BF 8O ) největší(o 6mm oproti 1BB/1BF) ... geometrie by u všech měla bejt stejná, ale o vejšce a příp.ostatních rozdílech jsem nic nenašel... nemáte v tom někdo aspoň trochu víc jasno?
A jak nad tim tak přemejšlim, tak i když předek bude vejš, tak by mělo stačit zadek přizvednout podložkama, abych nemusel kupovat vyšší péra i dozadu, ne? (aspoň by to hned neodnesly prachovky na tlumičích :) :wink: )

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: PRUŽINY - druhy sér.podvozků / ROZDÍLY? (1BA, 1BB, 1BP,...)

Příspěvek od FandaTDI »

tak si odpovim sám - rozdíl AQ a AS je cca 4 ( 8O ) cm - docela jsem na to "valil bulvy", ale protože ty AS jsou o dost tvrdší, tak se v běžnejch rychlostech jízdní vlastnosti ani nijak nezhoršily, tudíž už jen přizvednout zadek a bude z toho skoro "Allroad" :lol: , takže na naše silnice ideál :wink: - jen řešim, jestli ten zadek přizvednout podložkama nebo pořídit stejnej typ pružin ... a taky mam na zadních tlumičích už špatný prachovky a koukal jsem, že ty pro 1BB (4B0512131N) jsou hůř k sehnání a tipuju, že oproti klasickejm (3B0512131H) budou o něco větší, otázka je o kolik a jak by vadilo mít ten zadek vejš s klasickejma prachovkama... :?:

Ryback
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 05.11.2010 21:21

Re: PRUŽINY - druhy sér.podvozků / ROZDÍLY? (1BA, 1BB, 1BP,.

Příspěvek od Ryback »

FandaTDI píše:tak si odpovim sám - rozdíl AQ a AS je cca 4 ( 8O ) cm - docela jsem na to "valil bulvy", ale protože ty AS jsou o dost tvrdší, tak se v běžnejch rychlostech jízdní vlastnosti ani nijak nezhoršily, tudíž už jen přizvednout zadek a bude z toho skoro "Allroad" :lol: , takže na naše silnice ideál :wink: - jen řešim, jestli ten zadek přizvednout podložkama nebo pořídit stejnej typ pružin ... a taky mam na zadních tlumičích už špatný prachovky a koukal jsem, že ty pro 1BB (4B0512131N) jsou hůř k sehnání a tipuju, že oproti klasickejm (3B0512131H) budou o něco větší, otázka je o kolik a jak by vadilo mít ten zadek vejš s klasickejma prachovkama... :?:
AQ jsou výš nebo níž?

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: PRUŽINY - druhy sér.podvozků / ROZDÍLY? (1BA, 1BB, 1BP,.

Příspěvek od FandaTDI »

AQ jsou nižší

Ryback
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 05.11.2010 21:21

Re: PRUŽINY - druhy sér.podvozků / ROZDÍLY? (1BA, 1BB, 1BP,.

Příspěvek od Ryback »

FandaTDI píše:AQ jsou nižší
mas foto? nebo kolik je lem blatniku od kola cm?

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: PRUŽINY - druhy sér.podvozků / ROZDÍLY? (1BA, 1BB, 1BP,.

Příspěvek od FandaTDI »

nefotil jsem si to, ale ten rozdíl je ty 4cm určitě, na zadek jsem místo podložek dal taky pružíny "ze supa" a ty ten zadek zvedly tak o 3cm ...

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“