Každoroční výměna zadních ložisek - HELP !!!

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mikyjawak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 03.02.2011 21:46

Každoroční výměna zadních ložisek - HELP !!!

Příspěvek od Mikyjawak »

Ahoj, potřeboval bych poradit ohledně zadních ložisek mám 2golfa už 5 let. Každoročně 3 roky měním ložiska v zadních kolech. Vždycky mi daj na půl roku pokoj a po zimě to začíná hučet. Poprvé jsem si utahoval ložiska sám. Po druhé jsem si je nechal utáhnout od automechanika a po třetí v odborným "autoservisu" Letos opět to samé. Otázka zní: Nemůže být nějak vadná už hřídel? Golf je roku 1985 a má nalítáno více jak 300tis.

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Každoroční výměna zadních ložisek - HELP !!!

Příspěvek od shazzer »

Utahovani je snadne a popsane ve starsich topicach, spis si over, ze je spravne uzaviras a nepronika ti dovnitr vlhkost

Uživatelský avatar
kamencz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3038
Registrován: 12.04.2010 07:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Každoroční výměna zadních ložisek - HELP !!!

Příspěvek od kamencz »

No spis budes mit ten trn na kterem drzi buben uz vymackanej. Kazdej rok se nekdo najde komu odchazeji loziska. Kdyz das nove lozisko a utahnes spravne a das kolo a pak za nej vezmes tak nesmi mit vuli. Vymenen i trny s loziskama a budes mit klid. Hlavne zpravne utahnout.
Skoro všechny dily na MKII 605868274
Koupim http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=42&t=173396" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=0Vf5y4XIo8o" onclick="window.open(this.href);return false;

daniber
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 11.12.2007 20:09
Bydliště: vrchlabsko

Re: Každoroční výměna zadních ložisek - HELP !!!

Příspěvek od daniber »

to samý právě řeším. Taky se chystám na ty trny, snad bude pokoj.
Co myslíte, bude pasovat z felicie?
http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... TmqV4hpQ==" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Každoroční výměna zadních ložisek - HELP !!!

Příspěvek od Vecernicek »

Já mám dokonce ten trn ohnutej...

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: Každoroční výměna zadních ložisek - HELP !!!

Příspěvek od Majsha »

daniber píše:to samý právě řeším. Taky se chystám na ty trny, snad bude pokoj.
Co myslíte, bude pasovat z felicie?
http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... TmqV4hpQ==" onclick="window.open(this.href);return false;

Je potreba usetrit za kazdou cenu, ze ?

daniber
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 11.12.2007 20:09
Bydliště: vrchlabsko

Re: Každoroční výměna zadních ložisek - HELP !!!

Příspěvek od daniber »

Majsha píše:
daniber píše:to samý právě řeším. Taky se chystám na ty trny, snad bude pokoj.
Co myslíte, bude pasovat z felicie?
http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... TmqV4hpQ==" onclick="window.open(this.href);return false;

Je potreba usetrit za kazdou cenu, ze ?
Miluju nic neřešící rejpavý odpovědi.
V tomhle případě s ušetří kulový, je to jen o tom že na golfa ho nenabízejí a zadní ložiska se s feliciáckýma shodují stejně jako spousta ostatních dílů, tak třeba i trn. Nic víc.

Uživatelský avatar
Lucas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Každoroční výměna zadních ložisek - HELP !!!

Příspěvek od Lucas »

A co treba pouzit bud funkci hledat ve vyhledavaci a nebo zkusit jiny obchod? napr na http://www.mjauto.cz" onclick="window.open(this.href);return false; je maji jak na buben tak na kotouc ;)

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Každoroční výměna zadních ložisek - HELP !!!

Příspěvek od Vecernicek »

daniber: jseš si tím jist? Ona filcka je o dost lehčí a jak ty poznáš jestli je ten trn víc ukovanej nebo míň? To nepoznáš.... nebo je na krabičce napsaný u VW dílu že pasuje do felicie? To asi ano. Ono v rámci prodeje náhradních dílu udělá to stejné výrobce dílů pro felicie.

daniber
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 11.12.2007 20:09
Bydliště: vrchlabsko

Re: Každoroční výměna zadních ložisek - HELP !!!

Příspěvek od daniber »

Váhu bych moc neřešil. Navíc si nemyslím že bude golf 1,6D těžší než felicie 1,9D. Natož když je filcka v kombiku ale třeba se pletu.
Ale už je to jedno, objednal jsem golfácký.

Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Re: Každoroční výměna zadních ložisek - HELP !!!

Příspěvek od Marosh16v »

Pasuje to na G1,G2,G3 a treba i passat B4. A kupujte si podle toho,na co mate. Je neverim,ze obsah krabicky se nejak meni-podle me se meni jen ta krabicka...

Ale je to treba jen muj hloupy nazor...

daniber
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 11.12.2007 20:09
Bydliště: vrchlabsko

Re: Každoroční výměna zadních ložisek - HELP !!!

Příspěvek od daniber »

Moje řeč, stejně jako se vším ve většině případů. Stejnej krám uvnitř jen pokaždý v jiným obalu a s jinou cenovkou. A když si připlatíš kupuješ si stejně jen dobrej pocit.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Každoroční výměna zadních ložisek - HELP !!!

Příspěvek od vwCharlie »

Mikyjawak píše:Ahoj, potřeboval bych poradit ohledně zadních ložisek mám 2golfa už 5 let. Každoročně 3 roky měním ložiska v zadních kolech. Vždycky mi daj na půl roku pokoj a po zimě to začíná hučet. Poprvé jsem si utahoval ložiska sám. Po druhé jsem si je nechal utáhnout od automechanika a po třetí v odborným "autoservisu" Letos opět to samé. Otázka zní: Nemůže být nějak vadná už hřídel? Golf je roku 1985 a má nalítáno více jak 300tis.
po zkušenostech ať to mění kdokoliv,jestli servis nebo strejda,nic není záruka,že to bude provedené dobře a správně. Řeším to furt dokola po někom.

Nejčastější chyby jsou:
- nedostatek maziva (narvat co se tam vleze)
- nesprávné mazivo (vazelína přímo na valivá ložiska,žádná měděnka nebo grafitka.Z běžně dostupných mogul-LA2,mogul LV2-3)
- špatné dotažení (v kole musí být minimální vůle,s podložkou pod matkou musí jít hnout po přitlačení šroubovákem,žádné na doraz a půl otáčky zpět a jiné podobné fušerské rady)

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Každoroční výměna zadních ložisek - HELP !!!

Příspěvek od shazzer »

vwCharlie píše:..žádná měděnka nebo grafitka..žádné na doraz a půl otáčky zpět a jiné podobné fušerské rady
Je to marny, je to marny, je to marny! To tu je napsany uz tolikrat a presto se znovu a znovu najdou dementi, kteri to prezentuji jako spravny a overeny postup, a zoufalci, kteri to sezerou a udelaji podle toho.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“