tdi PD na bionaftu

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
Jenda.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 801
Registrován: 11.07.2009 19:02
Bydliště: BRNO

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od Jenda. »

g.r. píše:
Jenda. píše: A co vyjetej volej 0 kč + trochu lihu. Cenově to vyjde fantasticky. :D :ura1:
kdyz to lidi lejou do PDecek tak proc by to nemela schramstnout stara rotacka , navic vim 100% ze je to bionafta a ne nakej topnej olej :wink:
No já bych to do svýho asi nedal ani za 10,ale to je věc názoru :idea: .

Uživatelský avatar
Jenda.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 801
Registrován: 11.07.2009 19:02
Bydliště: BRNO

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od Jenda. »

Mára_VR6 píše:Do PD nesmí přijít nic jinýho než kvalitní nafta a nevím jak u tvýho, ale u novejch modelů je na víčku nádrže i varování, že BIO ne :!:
Vezmi si jen vstřikovací tlaky, kdy u klasickýho rotačního je to cca 200 barů a u PD je to nevím přesně 2000 - 2500 barů 8O
Kolik je 1 Bar atm :?:
Naposledy upravil(a) Jenda. dne 06.01.2010 00:10, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od jenda »

1 bar přibližně 1 atm.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
Jenda.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 801
Registrován: 11.07.2009 19:02
Bydliště: BRNO

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od Jenda. »

1 bar - 0,987atm. No nevím nevím co s těma 00 :?: :?: :?: :?:

Uživatelský avatar
g.r.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 06.07.2009 16:44

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od g.r. »

Jenda. píše:
g.r. píše: kdyz to lidi lejou do PDecek tak proc by to nemela schramstnout stara rotacka , navic vim 100% ze je to bionafta a ne nakej topnej olej :wink:
No já bych to do svýho asi nedal ani za 10,ale to je věc názoru :idea: .
jestli se nepletu tak mas PD a do toho bych nenatankoval ani naftu z ona , ale u rotacky se nebojim :wink:

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od boobika »

nebál bych se toho. pro jistotu bych tam frknul trochu vif a bude to ok.
vyjde to stejně jak v-power, kterej mi pokaždý zvedne spotřebu o litr. takže tam frčím normální noname naftu (která je stejně s ostatníma i značkovýma ze stejnýho rozvozu) s vifem + sem tam 1dcl m2t na nádrž a motor si pěkně chrochtá
jinak můj osobní názor je, že pd není zas až tolik citlivé a poruchové jak se tvrdí.
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
S0T0
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 202
Registrován: 04.05.2009 19:27
Bydliště: Česky Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od S0T0 »

boobika píše:nebál bych se toho. pro jistotu bych tam frknul trochu vif a bude to ok.
vyjde to stejně jak v-power, kterej mi pokaždý zvedne spotřebu o litr. takže tam frčím normální noname naftu (která je stejně s ostatníma i značkovýma ze stejnýho rozvozu) s vifem + sem tam 1dcl m2t na nádrž a motor si pěkně chrochtá
jinak můj osobní názor je, že pd není zas až tolik citlivé a poruchové jak se tvrdí.
hoj to M2T tam davas proc? to slysim prvne...

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od boobika »

je to dvoutaktní olej, kterej se dobře rozpustí i v naftě. a jakou funkci má olej? mazat.
tím myslím hlavně vstřikovače a vůbec všechno na cestě k nim, protože naše nafta je docela "suchá".
dávám cca 1dcl na každou 3-4nádrž a sluchem je poznat, že motor běží jinak - líp.

a pokud někdo namítá, že m2t je sračka (je pravda, že nejlepší olej to nikdy nebyl), tak si stačí uvědomit, že 1dcl oleje ve 40l nafty, kde je daleko víc sraček, nic moc nepokazí
no abs, no klima, no servo -> no problem

mikeraff
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 05.01.2008 21:35
Bydliště: Sever,50°57'5.428"N, 14°33'25.161"E
Kontaktovat uživatele:

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od mikeraff »

Sorry že oživuju staré tema,ale zacal jsem zkoumat použití bionafty B 100 do motoru PD.

Otazka pro KM-PRONA:
Dobrý den,vlastnim VW Sharan který dle manuálu může používat bionaftu splnující normu DIN 51606.Je možné tankovat vaší BIO 100?

Dle vyjadřeni KM-PRONA :
Dobrý den, DIN 51606 je německá norma pro Biodiesel, která je v základních ukazatelích téměř totožná s přísnější evropskou normou EN 14214, kterou splňuje námi prodávaná BIO 100. Na základě těchto informací je tedy možné BIO 100 do vašeho vozu tankovat.

Takže mrkněte do manualu a máte jasno, jestli mužete použít bionaftu do sveho auta.
Ja mam motor ATD 74kW PD a v manualu je bionafta DIN E 51606 nebo klasicka nafta DIN 590.

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od Tomášek »

no hosi mozna byste se divili, jak je Heizöl kvalitni :-D

mikeraff
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 05.01.2008 21:35
Bydliště: Sever,50°57'5.428"N, 14°33'25.161"E
Kontaktovat uživatele:

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od mikeraff »

heizoil a Bionafta B100 jsou rozdilne hmoty ne?

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od Tomášek »

mikeraff píše:heizoil a Bionafta B100 jsou rozdilne hmoty ne?
jasny, jen ze nekdo psal aby davali bacha na rozdil mezi heizolem a bionaftou... tak jen rikam ze heizol neni nekvalitni

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od duduh »

:mrgreen: Můžete si tu psát o normách co chcete.Kámoš s PD natankoval a ujel od "značkové pumpy" 300m a z motoru se mu ozvalo :cry: klepání.Hned zastavil a šel udělat kravál na pumpu co to natankoval za svinstvo.Bez remců mu zaplatili celou opravu vstřiků 34tis Kč.A dnes se v tom vyzná prase jestli to logo na pumpě je firemní nebo v PRONÁJMU.V zimě jsem se při placení nechtěně zeptal do kolika -C je ta nafta a bylo mi s ledovým klidem řečeno že podle faktury do -18C.Když jsem paní řekl že venku je více jako 14 dní -24C tak mi řekla :cvrkněte si tam tak 4l benzínu.Tak mi připadá že si z našich autí dělají pokusné králíky.Prostě zkouší :fool: kolik té "bionafty ještě vydrží".

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od chonsicek »

no a? zimni nafta je do cca-20 pak už jedině ta arktická.. jinak benzín přimíchat jak spravně poradila paní.. stačí i litr na nadrž a je pokoj..jinak to snad ani vyřešit nejde pokud neparkujete ve vytapěné garáži..
Polo 1.4TDI

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od saax »

no ušetřenejch pár kaček mi nestojí zato abych měl problémy potom s motorem nebo čerpadlem atd protože náklady na opravu by byly asi vyšší než úspora na palivu......
Mě to bere v průměru cca 6 litrů - takže já do toho budu lejt pouze normál naftu a na sračky jako bio,seta,rostlinný olej apod se vybodnu...

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“