Osvetlenie make up zrkadielka

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
bebeno28
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 09.04.2012 19:44

Osvetlenie make up zrkadielka

Příspěvek od bebeno28 »

Potrebujem poradiť s nefunkčným osvetlením make up zrkadielok na slenečných clonách.

V Aute je konfort jednotka 1J0 ... ....

Najpr by som chcel upozorniť, že neni to jediné nefunkčné osvetlenie čo mám.

1, Nefunguje osvetlenie kufra, ale to bude asi v spínači v zámku.
2, je problém s vodičovými dverami , keď sa otvoria tak nerozsvieti sa interiérové svetlo, nepípa gong rozsvietených svetiel, a nebliká kontrolka zamknutých dverí. Tam bude asi niečo s kabelážou

Ak sa mýlim prosím opravte ma.

Moja otázka znie, môžu tieto chyby mať niečo spoločné s tím že nesvietia lampičky make up zrkadielok, alebo mám začať hľadať chybu niekde inde a s tím potrebujem poradiť, nakoľko neviem s kadiaľ to je napájané a ako to funguje ( kde sú spínače ) .

Poradí mi niekto ??

Vopred Ďakujem

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvetlenie make up zrkadielka

Příspěvek od pohodarkajik »

1. probem bych opravdu videl na ten spinac na zamku v 5. dveřích
2. problem sem řešil to samy na passatu, mel jsem omletej spinac v zamku, tzn nepoznalo to ze se otevreli dvere, resil sem to vymenou celyho zamku
a ted k tomu svetylku u slunecni clony, koukni jestli ti spina ten spinac v tom clonitku a jestli tam de vubec stava, predpokladam ze na zarovku si se podival, pri ty prilezitosti si snad i zkontroloval jestli tam de proud ne ?

bebeno28
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 09.04.2012 19:44

Re: Osvetlenie make up zrkadielka

Příspěvek od bebeno28 »

Jasne ze kontroloval, nejde, len kde v clonitku je spinaci kontakt, a odkliaľ je vedené napájanie?
Ak bude dobrý spínací kontak odkiaľ to má brať štavu ?

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvetlenie make up zrkadielka

Příspěvek od pohodarkajik »

tak tohle uz ti neporadim odkud to ma jit, ale ja bych vsadil na ukrocene draty ve stinitku, je to nejvic namahany z tech casti de by mohla byt chyba a taky tam asi soudruzi nevymejsleli nejaky slozity mechanizmy pro takovou jednoduchou vecicku :-)

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Osvetlenie make up zrkadielka

Příspěvek od GOLFÁK »

Tak těm clonítkům a jejich osvětlení. Bohužel to má souvislost se zámkama ve dveřích, mě se občas taky nerozsvítí stropní lampička po otevření dveří a tim sem zjistil, že to má vliv i na to světýlko. Takže bych to viděl na ten zámek

bebeno28
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 09.04.2012 19:44

Re: Osvetlenie make up zrkadielka

Příspěvek od bebeno28 »

Dnes sa záhadne lampičky rozsvietili. Opravil som svetlo v kufri ( bol to ten spínač v zámku kufra. Ze by to malo nejaký vplín na to ?? :-))) Netuším ale uz fungujú.

Najväčší oriešok ma ešte len čaká. Ten dverový zámok. Mám taký pocit, že tam bude zámok z niečoho iného ako z Golfa.
Nič na tých dverách nejde a to sa mi nejako nepáči. Ani nesignalizuje Gong keď sú zapnuté svetlá, ani sa svetlo nerozvieti, ani bezpečnostné svetlo v tapacíre nesvieti, ani ledka safe lock nebliká.
Troška veľa závad na jedny dvere. Ako by to nebolo vôbez pozapájané.

To auto je totiž môjho dobrého kamaráta a nakoľko je dlhodobo preč, tak som sa rozhodol že mu go dám doporiadku a domontujem mu tam nejaké vylepšenia, ale ako ho začínam pomaly rozoberať a všímam si v akom stave je pod tapacírom, tak mjusím podotknúť že to musel byť riadny K...t čo to auto mal pred ním.

Buď to bola riadna búračka, alebo to niekto poskladal s dielov čo mal v garáži a pred tím to auto bolo ktoré už bolo na odpis do šrotu.

Lámal by som takím ľuďom ruky.

Ale čo už, treba to dať do poriadku, aspoň sa po víkendoch nebudem nudiť a niečo nové sa naučím :-)

Zatiaľ ďakujem za pomoc páni.

Mimochodom, konfort jednotka by mala mať výstup na domontovanie dialkového, že ano ?

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvetlenie make up zrkadielka

Příspěvek od pohodarkajik »

vsechny ty zavady na dverich zpusobuje jeden ohlodanej spinac, kterej autu rekne ze mas dvere otevreny a na zaklade toho ti pak jednotka rozsviti svetylko a pod kraviny, vymen zamek a bude to fungovat

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Osvetlenie make up zrkadielka

Příspěvek od GOLFÁK »

Klidně ti ty závady může dělat jeden zámek, je v něm asi 5 nebo 4 mikrospínače(teď přesně nevim) a ty to můžou dělat, nebo ještě studeňáky. Někde ve faq je i návod jak ho rozdělat. Propájet atd. Jo a je na to tady i založený téma.

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Osvetlenie make up zrkadielka

Příspěvek od GOLFÁK »

Už sem to našel http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... Dna%C4%8De" onclick="window.open(this.href);return false;

bebeno28
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 09.04.2012 19:44

Re: Osvetlenie make up zrkadielka

Příspěvek od bebeno28 »

ďakujem pekne za ochotu, cez vikend sa na to vrhnem, a potom dám vedieť.

Inak ešte jedna otázka. Mám schému zapojenia konektorov konfort jednotky ale na SuperB. je to to iste aj na Golf 4 ? Len su niektoré kontakty neobsadené ?

Ďakujem.

bebeno28
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 09.04.2012 19:44

Re: Osvetlenie make up zrkadielka

Příspěvek od bebeno28 »

Nakoľko mi to stále vŕtalo v hlave, v čom môže byť problém, tak práve som sa na to pozrel .

Rozobral som vodičové dvere, aj celý zámok a problém s osvetlením interiéru a nefunkčným gongom na zapnuté svetláa .... sa objavil.

Mikrospínač, ktorý sníma polohu zámku ( otvorené, zatvorené ) ten samostatný čo neni naletovaný priamo na plašný spoj, ale je cez káble je úplne rozpadnutý.

Neviete mi poradiť, či sa dá zohnať samostatný spínač, alebo je potrebné kúpiť celý nový zámok ??

Ostatné veci sú v pohode.

Ďakujem za odpoveď.
Přílohy
Toto je presne on.
Toto je presne on.

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvetlenie make up zrkadielka

Příspěvek od maku »

Tady je navod jak nato i jaky mikrospinac http://www.skodaoctavia.cz/clanek/mikro ... mku?page=2" onclick="window.open(this.href);return false;
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

bebeno28
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 09.04.2012 19:44

Re: Osvetlenie make up zrkadielka

Příspěvek od bebeno28 »

Ja som to našiel len som hľadal možnosť kde by som to zajtra mohol kúpiť, ale nenašiel som.


Tak som to nakoniec aj tak objednal :-)

Už len počkať a potom opraviť.

Ešte že mám garáž a mám mať kde auto,keď sú dvere rozobrané a bez zámku .

Ďakujem.

bebeno28
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 09.04.2012 19:44

Re: Osvetlenie make up zrkadielka

Příspěvek od bebeno28 »

Tak, spínač dorazil, zámok som opravil.
Nakoľko som chcel aby fungoval safe lock, tak som musel nakoniec rozobrať všetky dvere s preletovať všetky kontakty.
Ale oplatilo sa , všetko fičííí ako sa patrí.

Ešte raz ďakujem za rady.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“