Občasný problém při startu

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Foltas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.06.2009 18:18
Bydliště: Kašava

Občasný problém při startu

Příspěvek od Foltas »

Ahoj lidi mam takovy specificky dotaz. Sem tam jsem mel problem pri startovani ale jen pri specifickych podminkach. Popisu. Normalni studeny start i pri mrazech zadny problem, ale ujedes cca 10 - 15km napr. do obchodu... Tak akorat aby se zahral motor... Pak zastavis vlezes do supermarketu... auto stoji asi 1h... motor zchladne tak na 40 - 50°C... a je problem... Starter se toci a motor ne a ne chytit... Myslim si ze kdyby to stalo dalsi hodinu a zchladlo uplne zadny problem by nebyl...Laicky mi to pripadada jako kdyby bylo spatne nejake teplotni cidlo co ridi napr. sytic ci ridici jednotku... Setkal se nekdo s necim podobnym? Diky F.

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasný problém při startu

Příspěvek od maku »

Kazdopadne se to tady uz resilo zkus pohledat.
Jinak variant je hodne co to muze delat od kontaktu na baterce atd. napichnout na VAG a podle toho co ti pise se pak postupuje.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Foltas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.06.2009 18:18
Bydliště: Kašava

Re: Občasný problém při startu

Příspěvek od Foltas »

Je to vyjimecny dej na VAGu nezopakovatelny... A chybu to zadnou nehlasi...

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasný problém při startu

Příspěvek od maku »

Mrkni na kontakty na baterce a na tech pojistkach co jsou u baterky kdyztak procistit a dotahnout.
Co svicky mas menene variant je hodne a reseno to tady uz bylo taky.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

George22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 14.08.2011 17:46
Bydliště: Olmik

Re: Občasný problém při startu

Příspěvek od George22 »

Co je to za motor? Dělalo mi to to samo u AKL, přesně jak popisuješ a vag taky nic neukázal, pomohla výměna teplotního čidla a termostatu, otázka pár stovek. Nebo startuj s plynem :-D Ale jak píše maku, může to být i víc věcí, co čerpadlo, slyšíš ho při otočení klíčem?

Foltas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.06.2009 18:18
Bydliště: Kašava

Re: Občasný problém při startu

Příspěvek od Foltas »

1.6 16V BCB... jak se projevuje zvuk cerpadla? Pravda je ze pri startu zvlaste v zime to bylo znatelnejsi je slyset takovy zvuk neco jako zpetny raz... Motor naskoci a asi vterinu potom se ozve neco jako kdyby proklouzl remen... Muze to byt cerpadlo?? Jake cerpadlo?? Vodni pumpa? (ta byla menena asi pred rokem i s rozvody)...
Nicmene to cidlo mi dava smysl... Kdyz na tu chvili dojde... tak uz vim ze je to treba chvili potrapit s plynem na podlaze... a chytne se to prumerne tak na potreti...
U termostatu by byl problem s topenim ne? Ci se zahrivanim motoru ne? S tim problem neni... pouze v te specificke chvili...

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasný problém při startu

Příspěvek od maku »

Palivove cerpadlo uslysis jak odevres po odemceni dvere ridice.
Cidlo teploty to muze byt a muze i motor pak cukat.
Svicky jsou OK co klapa vycistene a udelano zakladni nastaveni?
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Foltas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.06.2009 18:18
Bydliště: Kašava

Re: Občasný problém při startu

Příspěvek od Foltas »

jo klapa byla cistena rpi tech rozvodech... opravdu si myslim ze to je to cidlo teploty... pokud rikate ze to tim muze byt... To vsechno ostatni by se projevovalo i jindy nez pri polozahratem motoru... dokonce si myslim ze i to cidlo haze chybu jen v urcitem rozsahu teplot...

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Občasný problém při startu

Příspěvek od maku »

Jj toto je ono http://www.cc-autodily.cz/cidlo-teploty-dvojite-1" onclick="window.open(this.href);return false; uz podrazili od loni co jsem ho menil taky a kupoval jsem ho unich za 230Kc vcetne posty. :mrgreen:
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

George22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 14.08.2011 17:46
Bydliště: Olmik

Re: Občasný problém při startu

Příspěvek od George22 »

Mně čerpadlo bzuní i po otočení klíčkem, abych byl přesný tak po otočení vždy, při otevření dveří to dělá si myslím jen když k autu přijdeš po delší době. Jinak ten termostat máš pravdu, teď mi došlo že jsem nechal měnit i palivový filtr, tak možná to spíš pomohlo.. Nejdřív bych zkusil to čidlo, to vyměníš sám během chvíle, pak to může být i ten filtr.

U mě nepomohlo jen to čidlo, tyhle problémy u mě zmizely až po servise, kde se měnily tyhle věci co jsem popisoval a čidlo jsem zkoušel už dřív. Ale říkám, je to případ od případu, prvně čidlo zkusit..to bývá hlavním pachatelem :wink:

Foltas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.06.2009 18:18
Bydliště: Kašava

Re: Občasný problém při startu

Příspěvek od Foltas »

Diky moc!! F.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“