auto plave

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: auto plave

Příspěvek od ace_rimmer »

přesně tohle mi to začlo dělat když jsem přešel z 195/65/R15 na 225/45/R17, jedeš jak tramvaj na kolejích...přisuzuju to těm gumám, slyšel jsem, že se to děje hodně lidem kteří jezdí na větším rozměru, jinak na roném povrchu to drží stopu normálně rovně. Je fakt, že mi nějak začlo lehce povrzávat někde nad levým předním kolem, takže možná uložení tlumiče bude načaté, ale pochybuju, že by to takhle hnulo s celým autem když najedeš do koleje. Podle mě je to velká styčná plocha gumy s vozovkou a prostě tě to stáhne do té koleje rychleji než na užších pneu. To že ti to nedělalo na jiném autě mohlo být i jinýma gumama, byť měly široký rozměr...Co máš za gumy?

Uživatelský avatar
Kauky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 26.07.2011 10:22
Bydliště: Jížní Morava

Re: auto plave

Příspěvek od Kauky »

na R17 225 45 jsem mel GOOD YEAR EANGLE, pak MICHELIN PILOT SPORT, byl to SEAT LEON
na PASSATU mam ted PIRELLI P ZERO 225 40 18
VW Passat Variant 1.9 TDI + CHIP :-) PRODANÝ

VW Touran 1.9TDI 77kW

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: auto plave

Příspěvek od ace_rimmer »

tak to je jiná, já mám číny, takže jsem k tomu plavání benevolentnější :D, to asi nemá cenu srovnávat, nezbývá než počkat až se tu vyjádří někdo kdo na těch pirelli nemá problém :wink:

Uživatelský avatar
Jord
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 280
Registrován: 14.07.2009 16:46

Re: auto plave

Příspěvek od Jord »

s těma gumama souhlasit, jakmile je nerovna vozovka a třeba dojíždim na semaform tak mi jde volant o 90 stupnu :D je to asi normálni, nebo kdyz kdyz je tam vyjeta kolej jak rikat, tak me to tam taky rado tahne, gumy 225/45/17
1.9 tdi 126kw 402nm
http://www.jordanidis.cz - tvorba webových stránek

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: auto plave

Příspěvek od PlusOne »

Širší gumy jsou náchylnější na nerovnosti, tam, kde jsem na stopětadevadesátkách proplul, aniž bych něco zaznamenal, jsem na dvěstěpětadvacítkách nucenej se prát s řízením, jak mě to tahá do kolejí a po všelijakejch hrbolech.

A nejhorší to je vždycky po výměně zimních za letní, než si člověk zvykne :-)
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Kauky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 26.07.2011 10:22
Bydliště: Jížní Morava

Re: auto plave

Příspěvek od Kauky »

jak říkáš, ja jsem mel cele leto lonsky 205 55 16 a zimu též. Takže ted kdyz jsem to obul je hruza. No hold kdyz clovek chce mit krasu, musi v aute posilovat :-D
Kazdopadne je mi jen divny to ze i bracha ma 225 45 18 na Leonu a nic, zadny problem nema.
Ale asi to bude tím ze ma jiny podvozek jak passat co?
VW Passat Variant 1.9 TDI + CHIP :-) PRODANÝ

VW Touran 1.9TDI 77kW

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: auto plave

Příspěvek od ace_rimmer »

jojo,každopádně je to dobrý poznatek...rozvor bude jiný, konstrukce nápravy, passat je obecně dost hodně přeposilovaný tak jestli na to nemůže mít vliv i tohle, že zpětná vazba je taky silnější. Nicméně ze začátku jsem na to cukání volantem s širšíma gumama nadával,ale teď mě to spíš těší, je to sportovnější jízda, cítím se líp že jsem propojen jako řidič-auto-cesta, obrovské plus je to, že tyhle gumy sedí mnohem líp na cestě než 195ky, o tom žádná, průjezd zaáčkou je mnohem svižnější a auto se vůbec nenaklání..je to vždycky něco za něco, buď jezdíš na obyč kolech,ale pohodlně, nebo na žebřiňáku, ale naděláš parádu :D (hlavně pro sebe pocitově, když jdeš k autu a řekneš si "kůůůůůr.a, to vypadá dobře, já to tomu autu i odpustím, že je to tak tvrdé" :good: :laugh:

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: auto plave

Příspěvek od Hans76 »

Loni jsem přešel z Falken FK452 225/45 R17 94 na Pirelli P7 Cinturato ve stejném rozměru, jen 91, a rozdíl v přetahování se s volantem na nerovnostech nebo v kolejích je neskutečný. Teď je srovnatelný s mými zimními 205/55 R16 :D
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: auto plave

Příspěvek od xingisx »

měl jsem dohromady už tak 4 druhy pneumatik a pokaždé byly jízdní vlastnosti v normě. Nemyslím si že pneumatiky způsobí plavání auta

Uživatelský avatar
OldCar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: auto plave

Příspěvek od OldCar »

Tak jsem vymenil vsechny ctyri tlumice za novy Sachs . Auto je celkove tvrdsi,ale ne prilis a v zatackach se tolik nenaklani a cim jedu rychlejs,tak tim vic to sedi na silnici - proste pecka :taunt:
Nove letni gumy a disky taky delaj svy oproti tem zimakum. Jeste dam udelat gemetrii, u Tukase maj akci s 50% slevou a zase budu mit pri rizeni pasika pocit,ze jedu v aute a ne v gumovym nafukovacim clunu :mrgreen:

Uživatelský avatar
Jord
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 280
Registrován: 14.07.2009 16:46

Re: auto plave

Příspěvek od Jord »

tlumiče mám taky měněny ale ještě jsem nezkusil dálnici, jinak mi taky přijde, že je řízení mnohem přesnější, blbý zadní tlumiče a co to udělá :D

btw ta sleva u tukase u štěrboholský? jedu :D
1.9 tdi 126kw 402nm
http://www.jordanidis.cz - tvorba webových stránek

Uživatelský avatar
OldCar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: auto plave

Příspěvek od OldCar »

Jord píše:tlumiče mám taky měněny ale ještě jsem nezkusil dálnici, jinak mi taky přijde, že je řízení mnohem přesnější, blbý zadní tlumiče a co to udělá :D

btw ta sleva u tukase u štěrboholský? jedu :D
jj presne tam,jsou tam i o vikendu,musis se objednat :drinks:

Uživatelský avatar
Jord
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 280
Registrován: 14.07.2009 16:46

Re: auto plave

Příspěvek od Jord »

zase si řikám, jestli to má cenu před ramenama, vyhozený peníze :-) ještě si počkám
1.9 tdi 126kw 402nm
http://www.jordanidis.cz - tvorba webových stránek

palacinka
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: 12.10.2011 22:07
Bydliště: Napajedla

Re: auto plave

Příspěvek od palacinka »

taky me to plavalo, mel jsem v hajzlu kulovy cep na pravem kole na rizeni, kolo melo vuli cca pul centimetru, byl to celkem mazec s tim jezdit, po jeho vymene a geometrii to sedi pevne a nikam to necestuje
Passat B5.5 Variant 2001 1.8T Tiptronic + Ford Galaxy 1.9TDI Ghia 2002

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: auto plave

Příspěvek od Teea »

Teda chlapi scim vsim dokazete jezdit. Ja bych do takoveho auta nesedl. To muselo byt uz na vypadnuti.
Sorry za OT.
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“