STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
tronda1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 30.10.2011 18:11

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od tronda1 »

MAKO-VR6 píše:Musím se pochlubit, technická je doma. Největší vylágoš za folie na bočních sklech, netušil jsem, že tam jsou, tak jsem odkejval a pujdou dolu. Dostal jsem seznam, co by chtělo s jarem poladit, tak se mi ten můj rozšířil :)
tak mě s STK nepustil,dokuť jsem boční folie z předku nestrhal, ***** v Příbrami za hypernovou. Musel jsem to tam načít a doma půl dne dostávat to lepidlo dolů.Koupil jsem to s předníma foliema,zbytek je tmavej origoš
Ford galaxy rv.2003, 96kw.

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od Skyppy »

tronda1 píše:
MAKO-VR6 píše:Musím se pochlubit, technická je doma. Největší vylágoš za folie na bočních sklech, netušil jsem, že tam jsou, tak jsem odkejval a pujdou dolu. Dostal jsem seznam, co by chtělo s jarem poladit, tak se mi ten můj rozšířil :)
***** v Příbrami za hypernovou.
Proč tak tvrdá slova?? Oni vědí, jaké je povolené maximální procento zatmavení a myslím si, že každý z nás má v této nejisté době strach o placenou práci. Dřív to šlo ošidit, ale dnes, když policajti disponují měřiči propustnosti si to na STKáčku nerisknou.

tronda1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 30.10.2011 18:11

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od tronda1 »

Tak za prvé, žádný měřák na propustnost neměl,za druhé zatím nemá právo na STK takové věci řešit, za třetí na jeho pocit jaké mám zatmavení skla ****,až mi to změrí nějakým měřákem,ukáže tak bych to klidně sundal, ale tohle bylo už v září a pan technik si hrál na chytrýho a evidentně si masíroval ego,buzerant. Kdyby mi nebylo líto peněz za stk,tak jedu jinam, boužel....
Ford galaxy rv.2003, 96kw.

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od trepifajxl »

Nějaký rozumný důvod proč to říkáš nám tady a né jemu tam máš? Kdyby jsi byl frajer tak mu na rovinu řeneš "ty folie tam zůstanou" Jak se říká brečíš pěkně , ale na blbým hrobě.
Rozhodnutí bylo jednoznačné míň ti bylo líto folií. Tak už nebreč.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

tronda1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 30.10.2011 18:11

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od tronda1 »

kdo brečí šmudlo,jen Vám sděluji jak to chodí na stk v PB,a jak technici všemu rozumí a poznaji zatmavení oken od oka.Od toho to tady snad je ne????
Ford galaxy rv.2003, 96kw.

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od trepifajxl »

Šmudlu si laskavě odpusť. Taky tě nijak netituluju, pouze ti běžně tykám zdá se mi to mezi lidmi normální, ale různé přívlastky by si lidi co se neznají neměli udělovat. I když po tom jak jsi tituloval toho STčkáře mohlo mi dojít že každý kdo s tebou nebude souhlasit tak narazí.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od M@rty74 »

Pánové prosím sklidníme se ano ?

Vášně nechme vychladnout a v klidu si počkejme, až budou STK stejně jako již několik desítek hlídek dopravní policie vybaveny analyzátorem propustnosti a všichni Ti co budou mít folie tam, kde nemají co dělat a nebo jsou černé přes hranici odjedou z STK pouze na její parkoviště, protože to bude vážná možná i nebezpečná závada.

A pak si tito lidé budou říkat : "Jsem to ale ***** , že jsem si to na auto nechal dát...

Samozřejmě může nastat situace, že se najde takový, co auto už pěkně poupravené koupil a naletěl na falešné nálepky o homologaci atd. , ale je to pořád dokola - neznalost neomlouvá a když mi nepřijde divné, že mám skla v předních dveřích o 50% tmavší nežli ostatní auta, tak se musí prostě najít odborník, který mi to vysvětlí a ukáže.

A ten odborník opravdu není ***** ani jiné zvíře či věc - jen dělá práci tak jak má ! Zkrátka už musíme jednou pochopit, že nastávají doby, kdy už nelze přimhouřit očičiko tu a támhle a obcházet platnou legislativu.

Jak praví klasik Švejk - zabili jste mi strejčka? Tady máte přes držku...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Charlie.007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 22.03.2008 10:57
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od Charlie.007 »

Když ste u těch fólií. Všimli ste si těch nenápadných neoznačených policejních aut, co nás tak rády měří :?: Myslíte, že oni mají nějakou vyjímku na STK na ty fólie na bočních předních sklech :?: Su moc zvědavej, jestli to taky dají dolů :?
Seat Alhambra II 1.9 TDI PD 96 kW - prodáno
VW Sharan 2.0 TDI 135kW DSG 4M

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od M@rty74 »

Ano - všechna civilní vozidla policie a nejen policie - obecně většina státních civilních vozidel má různé vyjímky - stáním na zákazech počínaje a konče třeba 5 různými RZ, které vozidlo může použít a libovolně je měnit.

Jinak jsem už viděl spoustu policejních vozidel s radarem a tmávé folie měli maximálně na zadních sklech, kde je to povolené pro všechny. Tmavá okna má v předu jen několik speciálních "odnoží" PČR.

A o foliích prosím už dost - to patří sem http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... &start=270" onclick="window.open(this.href);return false;
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

KoliQ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 20.01.2012 14:35

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od KoliQ »

Lidi,
měl bych dotaz. Koupil jsem auto kde jsou už z fabriky namontovaný tmavý skla (original VW), žádný fólie apod. I když to není zas tak tmavý, že není vidět do auta, tak pokaždý co jedu okolo policajtů tak mam bobky. Jak je to teda. Ta propustnost se měří celková, nebo jenom propustnost folií a autoskel se to netýká?
Díky moc

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od M@rty74 »

Pokud máš opravdu pouze tónovaná skla origo můžeš být v klidu - tedy pokud nejsou dotónovaná - ono jde jen i sklo "zabarvit", pokovit a vím já co ještě. Propustnost se měří celková - tedy folie+sklo dohromady, nebo jen sklo a to pouze a výhradně na skle čelním a ve dveřích řidiče a spolujezdce. Na zadních bočních a zadním okně můžeš mít nalepeno nebo natóváno co chceš pokud je to homologováno a nemůže ti nikdo nic říct - s vyjímkou brzdového světla a na to u SAGa pozor - 3.brzdové světlo - okno řed ním nesmí být zalepené ani dotónované - respektive musí mít propustnost minimálně jako originální tónované sklo. Tedy pokud dáváš folii na 5-té dveře, musíš jí oříznout kolem jeho obrysu.
Informace ověřeny u technika na STK před 14 dny - svědkem tomu byl Smolda.
STK kam jezdím zatím ještě měřák propustnosti nemá, nicméně bude ho muset pořídit dle pokynu MDČR - nevím k jakému datu.
Další novinkou na STK bude to, že pokud přistavíte vozidlo z vnějšku znečištěné bude mít STK právo prohlídku odmítnout provést.
Ještě mi říkal nějakou podobnou novinku, ale tu jsem bohužel v hlavě neudržel. Nicméně v horizuntu 14 dní tam pojedu s dalším autem, tak se zeptám...

Pokud chceš mít jistotu jak to se skly máš, najdi někoho z klubáků poblíž a porovnej své auto s jeho nebo zajeď někam na STK - myslím, že pokud slušně požádáš, tak se ti na auto zdarma mrknou...
Bohužel nemáš v profilu bydliště tak těžko radit kam nebo za kým zajet...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od kubenec »

Tak jsem dneska dorazil na TK+ME. Na měření pohoda, ani nechtěl nastartovat motor, že tyto motory vůbec neměří. :D
Za to na TK, tam jsem dopadl jak sedláci u Chlumce. Vyhodil mě za pravý čep řízení. Do 30dnů zpět a bude to za dopaltek 50 vočí.

Uživatelský avatar
marcelralis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 18.12.2009 18:00
Bydliště: Liberecko

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od marcelralis »

Já mám zase svisláky KO, pravý víc, levý méně. Po dvou letech ježdění, co auto vlastním a to se vyhýbám dírám a kanálům, co to dá! Na STK bych s tím ani nemohl, to mám již vyzkoušeno z předchozího auta. Čepy jsou prevít! Naštěstí je jejich výměna u Sharana oproti jiným autům hračka, žádné sundávání ramen, lisování apod.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od kubenec »

zajímavé čtení
http://www.stknepomucka.cz/index.php?pg=9" onclick="window.open(this.href);return false;
Zajímalo by mě podle čeho posuzoval kód 3072 oproti 3071. Bylo to sice vidět, ale... :(

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od M@rty74 »

Je to stejné jako když se rozhodne pomahač a chránič, že má důvodné pochybnosti o čemkoliv...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“